Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recenzja lufy GUNNER


Recommended Posts

Recenzja lufy GUNNER:

 

Witam.

 

Zakupiłem jakiś czas temu lufę gunner w speschop.pl LINK DO LUFY

 

Na stronie sklepu przeczytamy:

 

Wykonana z mosiądzu, lufa precyzyjna

przeznaczona do montażu w replikach AEG.

 

- Powłoka niklowo-chromowa

- Polerowana i utwardzana powierzchnia

- Średnica wewnętrzna 6.03mm

- Najwyższa jakość wykonania

- Wyprodukowano na Tajwanie

 

 

Byłem bardzo sceptyczny co do tej lufy, miałem wątpliwości bo cena jest bardzo niska a jak wiadomo, po taniości nie kupi się dobrze.

Gdy lufa dotarła do mnie, okazało się że jest bardzo dobrze wykonana ( na oko ) pięknie się świeci itd. Ciężar też jest odpowiedni jak na taką długość.

 

Niestety, do testów miałem tylko kulki Madbull 0,36g. więc szału nie było.

Kulka idealnie się toczyła przez lufę, patrząc pod światło, nie widać aby prześwit się zwiększał czy zmniejszał.

Niektóre kulki blokowały się przy toczeniu przez lufę.

 

W końcu, zamontowałem to w karabinie: M82 Snow Woolf o zredukowanej mocy do 603fps oraz gumce Systema Energy.

 

Oto wynik testu na odległości 50 metrów, strzelałem w kartkę o formacie A4

p3312939.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wystrzeliłem 20 kulek, 12 weszło w cel.

 

Ogólnie, jestem zadowolony z zakupu, wiem że po zmianie kulek, będzie jeszcze lepiej.

 

Jeśli mam porównywać z innymi lufami, to jedynie Prometheus by się plasował na tej same półce.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze by było gdybyś Marcinek przetestował tą lufę przy konfiguracjach z mniejszą ilością fps oraz jak sprawuje się na jako takim większym rofie (oczywiście jeżeli odczuwasz taką potrzebę, masz czas, chęci itp.) :)

Link to post
Share on other sites

Tzn wszystkie kulki sa podkalibrowe przy czym im mniej podkalibrowe tym w zasadzie lepiej. Poczekamy na podobne porównanie kilku sztuk takiej lufy

Myślisz że trafiłem na najlepszą wersję :icon_biggrin: :cool:

Jak tylko zamontuję drugą sztukę, dam znać.

Link to post
Share on other sites

Hmmm....

-Może trafiłeś na jakiś super egzemplarz...?

 

Jestem ciekawy czy wszystkie takie są ;)? Możliwe, że to loteria, jak z Madbull'em i DeppFire'm(Ja z mojego jestem zadowolony) ;/

A może się mylę :icon_eek2: Trzeba się szykować do zakupu ;)

Link to post
Share on other sites

Ogólnie lufa już u mnie jest, wstępne wrażenie takie jak Marcinka. Zamówiłem (a właściwie kumpel zamówił) długość Emkową czyli 370mm (z groszami). Moje badania nie będą nazbyt rzetelne bo będę ją porównywał z 2 innymi lufami (Madbull BPython i stock Marui) ale każda na innej komorze (JG, TM i CA) i każda na innej gumce (czerwony MB, przezroczysty MB, i czarny MB dystansery we wszystkich to MB). Obiecuje, że do końca tygodnia zrobię porównania (teraz jestem troszkę zajęty, w dodatku kumpel musi przynieść parę rzeczy i dopiero wtedy startujemy).

Jedyne co teraz mi się rzuciło w oczy to okno dystansera jest bardzo blisko końca lufy i mi się przynajmniej wydaję, że jest znacznie bliżej niż w lufach innych firm (ale może to tylko taka moja prywatna fatamorgana :) )

Ps. Madbull ma fajniejsze opakowanie lufy, to z Gunnera ma dużą średnicę i lufa w nim strasznie lata :)

Edited by Bojeq
Link to post
Share on other sites

Po moim obcowaniu z tą lufą mogę powiedzieć, że na pewno jest lepsza od Black Pythona Madbulla. Z odległości 30m na 15 strzałów 9 weszło w kartkę przy MB zaś 10 przy gunnerze jednak:

hop up nie był do końca świetny - kulki nie trafiały przez nagłe zbyt duże podkręcenie

komora hopa nie była idealnie dopasowana do repliki (komora CA replika JG AUG) na początku nie brał kulek potem dopiero po walkach udało się to jakoś okiełznać.

Potem silnik w replice mi się spalił i skończyłem testowanie...

Jak dla mnie to za tą cenę brać :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...