Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Drużynowy Lokalizator


Recommended Posts

Oceńcie proszę praktyczną stronę następującego pomysłu.

 

- telefon z androidem albo iphone (niestety na razie nie wiadomo nic o wm5/6 i symbian) i GPS-em

- osłonka na telefon z twardego plastiku (może być domowej roboty)

- zaczep np. na rzep do ręki.

 

Następująca aplikacja. link

 

Poza pociągami i innymi klatkami Faradaja nie mam żądnego problemu z sygnałem GPS

Bateria powinna lekko wytrzymać 6h działania GPS-u

Transfer danych w niektórych sieciach (bodaj era) jest darmowy, ale myślę że większość osób z androidem ma i tak wykupiony jakiś pakiet.

Update co 10s zmniejsza ruch w sieci, a taka aktualność położenia drużyny powinna wystarczyć.

 

System zakładam jako dodatek do jakiegoś radia na terenie leśnym bo w oczywisty sposób nie nadaje się do budynku

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

No niestety wadą jest względna rzadkość, choć przyznam że patrząc po cenie abonent-owej mojego wyszedłem z założenia że jak kogoś stać na takie hobby to może akurat przy ostatniej zmianie telefonu zaopatrzył się w pasujący sprzęt. No ale faktycznie to największa wada.

 

Co do 2 pkt to zamknięty w plastikową osłonkę powinien być całkiem bezpieczny, ja jak uda mi się zainstalować androida na moim stary wm5 to bez strachy pożyczał bym do znajomym.

Link to post
Share on other sites

Tylko po co?

 

Bawić się w Land Warrior-a na kulki można wtedy gdy opanuje się czytanie mapy i taktykę na poziomie dr/plt. Jakieś 3/4 "środowiska" ma problemy z tym pierwszym. O drugim litościwie nawet nie wspomnę. Więc może lepiej niech PT Koledzy pozostaną przy podstawowym sposobie lokalizacji - za pomocą wzroku. Szczególnie, że ma on te zaletę, iż pozwala równolegle lokalizować także npla...

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

A mi się pomysł podoba, wystarczy aby był jeden "smartfonowiec" na 3-4 osoby, tymbardziej, że aktualnie większość osób ma smartfona, jedyny problem jak dla mnie to stworzyć odpowiednią obudowę (nawet taką na zasadzie, przyczajka->wyciągasz tel->sprawdzasz->zapamiętujesz->chowasz).

 

Ja szukałem różnych takich, "pojemników" (nawet nie muszą być przezroczyste, wystarczy żeby były miękkie w środku twarde z zewnątrz i łatwe do otworzenia - nie będziemy przecież co 30 sek sprawdzać) i bez powodzenia (mój tel Xperia Neo V - ani mały ani duży smartfon).

 

Udało się komuś znaleźć coś odpowiedniego?

 

Podejrzewam, że raczej trzeba by było pod każdy telefon robić z plexi pod wymiar.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...