Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Szczerze mówiąc zupełnie się na czerwonej taktyce nie znam bo nigdy mnie to nie interesowało. Na obozie będzie instruktor który sporo kasy wpakował w takie kursy i dlatego to on się tym będzie zajmował. Dokładnego programu jego zajęć nie mogę podać. Wiadomo oczywiście że nie będzie to jakieś wielkie szkolenie z certyfikatami ale głównie pokazy i nauka pewnych zachowań. Wiadomo też że czerwona taktyka na obozach młodzieżowych to w większości PP z użyciem różnych środków pirotechnicznych dla klimatu i demonstracje.

A co do tych rurek nosowo gardłowych kumpel opowiadał mi ciekawe historie podobno bardzo nie przyjemne uczucie...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znam człowieka od 10 lat widziałem jak prowadzi swoje zajęcia i nigdy nie było na niego skarg. Ma odpowiednie kursy więc uważam że nie ma w tym żadnej "Dziwnej polityki". Jeżeli nie znam się na temacie Czerwonej Taktyki i PP też średnio ogarniam(tyle co kurs podstawowy) to raczej nie powinienem się wtrącać w zajęcia osoby wykwalifikowanej. AnR to tak jak by ktoś kto w ręku raz trzymał replikę mówił Ci jak masz składać GB.

Link to post
Share on other sites

Sorki SnajperSWD rozczaruję cię, właśnie podałeś typowy przykład osoby szkolącej bezprawnie. Widzisz, to że masz prawo jazdy nie znaczy, że możesz uczyć jeździć. To, że masz lewy kurs instruktora BLS, albo zrobiłeś kurs TC3, czy TEMS w REAGO. Nie znaczy, że możesz być instruktorem prowadzącym kursy medyczne, czy ratownicze zgodnie z :

 

USTAWA

z dnia 8 września 2006 r.

o Państwowym Ratownictwie Medycznym

 

Art. 8.

 

2. Zajęcia edukacyjne w zakresie udzielania pierwszej pomocy są realizowane z udziałem:

1) lekarzy systemu,

2) pielęgniarek systemu,

3) ratowników medycznych

 

+ Nauczyciele spełniający wymogi innych przepisów, odnośnie szkolnictwa i edukacji w Polsce, ważne tylko w szkołach.

 

Art. 11.

 

1. Wykonywanie zawodu ratownika medycznego polega na:

5) organizowaniu i prowadzeniu zajęć z zakresu pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz medycznych czynności ratunkowych.

 

Jeżeli człowiek nie spełnia tych wymogów i nie podbija kwitów stemplem z imieniem i nazwiskiem oraz numerem uprawnień zawodowych, to jest to znowu nabijanie ludzi w butelkę. Co prawda zgadzam się z HellMakerem666, co do sensu nauczania dzieci tak zaawansowanej medycyny, w tak poważnych stanach jak obrażenia bojowe. Co by tu nie pisać Lipa z Kasztanami za kupę kasy.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim to nie ja zajmuje się tymi zajęciami. W kadrze mam instruktora który też ukończył kursy po których może wystawiać papier z PP nie czerwonej taktyki i innego instruktora po szkoleniach z certyfikatem z czerwonej taktyki. Uważam że dla dzieci i młodzieży wystarczy ich znajomość tematu. A co do ceny no cóż jeżeli ktoś jedzie na taki obóz to jego starych musi być na to stać, nie ustalam cen. I nie jest to obóz gdzie instruktorzy pracują charytatywnie tylko trzeba opłacić instruktorów, domki, sprzęt itp.

Link to post
Share on other sites

Nie no, nie rozumiesz uprawnienia do prowadzenia zajęć z 1 pomocy, czy innych zakresów ratownictwa, uzyskuje się kończąc uczelnię medyczną, po których uzyskuje się wspomniane tytuły zawodowe, a nie kursy. Bez względu na to, czy zajęcia są dla dzieci czy dorosłych. Człowiek, bez wykształcenia medycznego, niema prawa prowadzić żadnych medycznych zajęć. Tak mówi Ustawa, dodatkowo można dyskutować nad merytorycznością prowadzenia zajęć, przez teoretyków po kursach bez doświadczenia w udzielaniu pomocy medycznej, nawet tej pierwszej. Z nam ceny Snajper, przynajmniej w moim regionie, jestem wstanie zrobić to samo za około 1000 zł, uważam to za dużą kwotę, dającą duże możliwości organizacyjne. Za mniejsze pieniądze robiłem obozy, na które sprowadzałem ciężki sprzęt opancerzony. W twojej ofercie, tak jak pisali poprzednicy, jest dużo pojęć specjalistycznych, o tak dużym skomplikowaniu zagadnienia, że tylko jeden z nich zapełniłby zajęcia na kilka dni, jest to kolejny dowód iż, są realizowane w sposób bardzo pobieżny, do tego stopnia iż stanowią tylko puste slogany, dla napalonej młodzieży, potem naciągających swoich rodziców.

 

PS nie istnieje kurs, który uprawnia do wystawienia papieru Pierwszej Pomocy, jest to oszustwo organizowane przez organizacje działające na zasadach korporacyjnych, które potem jest powtarzane, przez nieświadomych, wielce przekonanych o "uprawnieniach" swoich kursów.

Edited by Elefant
Link to post
Share on other sites

To temat o obozie letnim, a nie o tym czy na obozach powinni wykładać TCCC jedynie instruktorzy z Certyfikatem.

 

BTW. Snajper, w swoim 1 poście na tej stronie dobrze ująłeś to co chciałem powiedzieć.

 

To temat o obozie letnim, a nie o tym czy na obozach powinni wykładać TCCC jedynie instruktorzy z Certyfikatem.

 

BTW. Snajper, w swoim 1 poście na tej stronie dobrze ująłeś to co chciałem powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Sorki na jakim wy świecie żyjecie. Firma robi akcję, w której proponuje konkretne zajęcia szkoleniowe, bierze za to pieniądze (nie małe) i co, uważacie że, jak je robią osoby nieuprawnione, to jest wszystko OK, bo to akcja letnia i dla dzieci?? Co do ma do rzeczy czy dany obóz czy kolonie są letnie, zimowe czy wiosenne, dla dzieci czy dorosłych, firma bierze pieniądze oferując zajęcia dydaktyczne w konkretnych dziedzinach, musi więc je wykonywać osoba uprawniona i najlepiej z doświadczeniem. Co wy uważacie, za certyfikat TC3, aby robić takie zajęcia Firma musi mieć certyfikacje AHA, tak samo by robić BTLS trzeba mieć certyfikacje ERC, ale ponad tym jest POLSKIE PRAWO, które dokładnie określa, kto może organizować i wykładać na szkoleniach ratowniczych, to obejmuje również ratownictwo taktyczne. Nie chce wnikać w inne uprawnienia opiekunów dzieci kolonijnych itp. zabezpieczenie medyczne 24h, to też nie luksus, tylko konieczność do spełnienia, tak samo jak ubezpieczenie NW dla uczestników i NW/OC dla wychowawców i instruktorów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Cześć chciałbym w tym roku pojechać do Bornego lecz jako, że nie miałem jeszcze NIGDY styczności z ASG chciałbym się zapytać czy jest tam coś w stylu szkolenia czy czegoś podobnego. Jeżeli jest to profesjonalny obóz to byłbym wdzięczny gdybyście polecili mi obóz dla początkujących czy coś w tym stylu :) Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...