Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio przeglądałem ofert obozów letnich na wakacje i znalazłem coś bardzo ciekawego - Obozy ASG.

 

http://almatur.pl/borne-sulinowo-nie-tylko-dla-orlow-oboz-militarny-asg-12-18-lat__%A3POB~ANI_ASG__lato.html - Obóz w Bornym Sulinowie

http://almatur.pl/dziwnowek-morska-przygoda-oboz-asg-braterstwo-broni-10-14-i-14-18-lat__%A3PMD~MAR_ASG__lato.html - Obóz w Dziwnówku

http://almatur.pl/mrzezyno-wybrzeze-baltyku-asg__KPOM~FAMASTAASG__lato.html - Obóz w Mrzeżynie

 

Program wydaje się być bardzo fajny dla początkujących, nauka, podstawy, zapoznanie się z prawem, na koniec duży MILSIM. Jedyną zaporą może być cena - 1600/1700zł to już replika G&G, albo nawet ARESa?

Czekam na Wasze opinie i sugestie, co o nich sądzicie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byłem w Bornym i gorąco polecam, kadra jest troche ostra ale za to bardzo profesjonalnie podchodzi do ćwiczeń i reszty zająć, a zakwaterowanie jest prawie luksusowe. I jeszcze jedno, w Bornym pod koniec nie ma MILSIMu tylko LARP ale i tak jest genialnie. Poza tym w całym Bornym panuje taka nietypowa "militarna" atmosfera. Gorąco polecam!!

 

PS. w tym roku tez tam jade, na 2 turnus ;)

Edited by janek122
Link to post
Share on other sites

Kadra uprawia zamordyzm, bo jej się nie chce narażać tyłków za psie pieniądze (praca 24h/dobę), a przy pomocy zamordyzmu łatwiej utrzymać kontrolę nad grupą.

Miałem kadrować w zeszłym roku, ale nastąpiły jakieś dziwne roszady w firmie która to organizowała, i nie wyszło. W tym roku do mnie pisali czy nie chcę jechać- "noł łej", zwłaszcza że ostatnio miałem trochę styczności z kwasami, jakie czekają opiekunów na takich obozach.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Byłem w Mrzeżynie,pewne jest że nie można się tam nudzić,jest naprawdę dużo czasu zajętego przez różnego typu zajęcia,tylko że to jest amatorskie.Przyjeżdzają tam ludzie którzy nigdy nie mieli styczności z airsoftem,przez co poziom rozgrywek jest bardzo niski.:) ogólnie fajna zabawa

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Na jednym z tych obozów jest pewien seriwsant, który mylił KA z Boyi :D nie będę wskazywał palcem... Wiem, ze prawdopodobnie na wszystkich są dość duże limity, nie pamietam dokładnie, ale coś koło 370 FPS

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Cześć. Jestem w trakcie przygotowywania pewnego projektu o dosyć szerokim spektrum militarnym. W tym roku zaczynamy budowę bazy szkoleniowej oraz opracowywanie zakresu tematycznego i planu finansowego. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem to faktem staną się obozy (krótsze i dłuższe) na Ziemi Lubuskiej prowadzone przez fachowych instruktorów.

Link to post
Share on other sites

jeśli mógł by ktoś doświadczony w zakresie obozów z almaturu się wypowiedzieć nt. :

- czy jest tam że tak powiem 2dniowa wyprawa pod koniec obozu (na 3 na ktorych juz bylem to byla, tylko ze tamte to byly obozy survivalowe albo paintballowe)?

- czy oprócz szkolen z czarnej, zielonej taktyki, survivalu, orientu itp to jest tam jakieś szersze strzelanie? (w sensie większe bitki, takie jak na obozach paintballowych)

- czy na takim obozie jest jakiś w miarę doświadczony serwisant gdyby coś się repliczce stało?

- w jakim stanie i jakie są te "repliki do wypozyczenia". (pytam z ciekawości)

- czy po tych "szkoleniach" wyniosę stamtąd jakąś wiedzę? :P

 

chodzi mi o borne sulinowo obóz ASG w tym roku.

Edited by Kano
Link to post
Share on other sites

Co prawda nie byłem na obozie ASG, tylko na survivalu, ale na część pytań potrafię odpowiedzieć:

- na koniec obozu była tzw. dobówka, czyli marsz bardzo długi + nocowanie w górach, powrót do ośrodka prosto na dyskotekę zakończeniową na drugi dzień

- co do strzelania to mieliśmy bitkę paintballową 10 vs 10, bardzo fajny teren był i się świetnie strzelało a oprócz tego strzelanie tarczowe z pneumatyków

- co do wiedzy wyniosłem sporo, np. że racja żywnościowa polska jest lepsza od amerykańskiej, bo ma kwawłek srajtaśmy :P (3cm x 3cm, ale zawsze) i inne przydatne rzeczy

Link to post
Share on other sites

Kosiara ;)

No cóż, ubolewam, że jestem bezdzietny, bo dostały by szkołę życia :icon_biggrin:, oczywiście miałem na myśli hipotetycznego potomka mojego. Sorki za OT.

 

Moim zdaniem taka forma rekreacji jest dobra, młodsi mogą nieco się pobawić, a przy okazji czegoś nauczyć, aby na starcie w wieku +18 lat, nie być totalnym żółtodziobem i nie wyskakiwać jak Filip z konopi, jeśli zdecydują na hobby AS.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...