Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bron zapasowa


Guest sauron987

Recommended Posts

Guest sauron987

Wiec tak!

Zastanawiam się właśnie czy nie fundnąć w jakaś druga replike !!!1!

Aktualnie to posiadam PJ16 !!

Zastanawialem sie nad tymi replikami:

P90

M249 PARA

M14 real wood

AK-47 (ale boje sie ze jak ja kupie to dostane swirka i przemaluje ja na złoto jak zrobiłem z moim deser eaglem (czy jakoś tam ) $$$$$$$$

 

 

Niech mi ktoś doradzi bo jestem w kropce

Z góry dziękuje !!!

Link to post
Share on other sites

@Widmo34

Dobrze pisze. Broń zapasowa to nie broń boczna. Zapasowa jest po to, że jak jedziesz na całodniowe manewry to zapasową ładujesz do bagażnika. Jak Ci padnie główna to bierzesz zapasową i bawisz się dalej.

 

Ja mogę od siebie polecić M249 Para. Mam takiego od nie dawna. GB ma pancerny, bardzo prosto skonstruowany. Każdy, nawet zielony powinien sobie dać radę z jego złożeniem. Nie każdemu może spodobać się jego waga. Mój z załadowanym do pełna boxem i batką w replice ważył 6,2kg. M14 bym sobie odpuścił skoro masz M16 bo może Ci się znudzić, to ta sama klasa replik (karabin), długościowo też są bardzo podobne. Jak kupisz RKM lub PM to zawsze będzie to jakaś odmiana.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Ja M249 nie polecę. Jeszcze nie spotkałem takiego który nie miałby problemów z podawaniem kulek po kilku miesiącach użytkowania...

 

Replika zapasowa (nie boczna) powinna być w miarę tania, niezawodna, działać i na podobnej baterii co główne, mile widziana byłaby kompatybilność magazynków z główną ( bo na co kupować dwa komplety magów)

- polecałbym więc KAC PDW, G36C z adapterem na magi od M4, SCAR, Masada

 

Z listy której podałeś to brałbym P90 (kompaktowe, niezawodne ,tanie) lub w drugiej kolejności AK47 (niezawodne, tanie)

 

 

Na twoim miejscu zainwestowałbym najpierw jednak w broń boczną - w środku imprezy nie będziesz musiał iść do samochodu aby zmienić replikę.

Link to post
Share on other sites

Boczniaka mam XD

 

 

A moglibyście podać plusy i minusy M249 (bo sam juz nie wiem )

 

+ waga

+ kompatybilność z magami od serii M (za wyjątkiem Hi-Capów - te nie podają zbyt dobrze ze względu na wkładanie ich do góry nogami)

+ duża pojemność magazynka

+ pancerny szkielet gearboxa

 

- problemy z podawaniem

- kiepskie materiały części zewnętrznych (tylko chinol)

- chroniczne problemy z podawaniem amunicji z Boxa

- lubiąca sobie 'wypaść' osłona lufy

- awaryjne boxy

- awaryjny gearbox (tylko chinol)

- łamiąca się nasada kolby (tylko chinol w wersji PARA)

Link to post
Share on other sites

To jakąś wadliwą sztukę miałeś. Mi hi-cap podaje bdb. zarówno CA jak i JG. Nic mi się nie urwało a replika ma ładne pare lat. Nic nie lata, nie odpada. Co prawda miałem małe kłopoty ze szcelnością i podawaniem kulek po wymianie gumki (przed wymiana też był brak szczelności) ale trochę skilla robi swoje i mam strzykawke na całym układzie, kulki są dobrze podawane, 0 zacinek i dubli. Jeśli o mnie chodzi to M249 jest ok szczególnie jeśli masz M16, nie trzeba będzie kupować kolejnych magów i części GB są w większości te same.

Link to post
Share on other sites

To jakąś wadliwą sztukę miałeś. Mi hi-cap podaje bdb. zarówno CA jak i JG. Nic mi się nie urwało a replika ma ładne pare lat. Nic nie lata, nie odpada. Co prawda miałem małe kłopoty ze szcelnością i podawaniem kulek po wymianie gumki (przed wymiana też był brak szczelności) ale trochę skilla robi swoje i mam strzykawke na całym układzie, kulki są dobrze podawane, 0 zacinek i dubli. Jeśli o mnie chodzi to M249 jest ok szczególnie jeśli masz M16, nie trzeba będzie kupować kolejnych magów i części GB są w większości te same.

 

Miałem do czynienia z kilkoma sztukami M249 (zarówno chińskimi jak i CA choć dla mnie to ta sama liga). Obecnie mamy dwa na stanie ekipy (jedna PARA i MK2) wszystkie mają wyżej wymienione wady i problemy.

Z hi-capam do M4/M16 w M249 zawsze jest problem z powodu ułożenia ich do góry nogami, pod kątem w gnieździe magazynka.

 

Nigdy nie polecę czegoś tak awaryjnego na broń zapasową (która ma być przecież przede wszystkim niezawodna).

Link to post
Share on other sites

To w taki razie może mi trafiła się dobra sztuka? ;P

Jestem już sam nie wiem, którym właścicielem tej M249 i ma już pare latek ale jest ok, oczywiście są małe braki typu nie orginalna śrubka i brak muszki ale w sumie to nic poważnego i można przywrócić tą replikę do orginalnego stanu bardzo nie wielkim nakładem finansowym. Oczywiście replika przeszła remont gearboxa bo na stockowych chińskich bebechach po tych paru latach użytkowania szczelność była w zasadzie zerowa (przepuszczała wszędzie, tylko głowica cylindra szczelnie siedziała w cylindrze), ale po wymianie części, uszczelnieniu i regularnych przeglądach w przyszłości na pewno będzie służyć jeszcze kilka lat.

Co do podawania kulek to faktycznie były z tym kłopoty ale nie miałem problemu, żeby to zmienić. Ogólnie cięło mi się ze wszystkich magów. Teraz po modyfikacjach w replice nawet hi-capy podają bardzo dobrze każdą kulkę.

 

Mimo problemów, które opisałeś polecam M249 (P&J), ale warto wymienić kilka części w GB. Warto też mieć jakiegoś znajomego mającego pojęcie o tuningu replik i serwisie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...