Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM : GHK kilka pytań


Recommended Posts

Witam. Myślę ostatnio nad zakupieniem kałacha. Wszystko wskazywałoby na cymkę 048 jednak nad wyraz ujął mnie ten AKM. Moje obawy jednak dotyczą gazożerności i sensu posiadania repliki gazowej.

Jeśli chodzi o temperatury to z góry napiszę że nie strzelam się raczej w zimie więc to nie większy problem.

Problemem jest jednak to że ciagłę doładowywanie magazynka zarówno gazem jak i kulkami wydaje mi się strasznie kłopotliwe. I tutaj kilka moich pytań do posiadaczy tejże repliki:

 

Na ile strzałów starcza jedno nabicie magazynka gg?

Na ile strzałów starcza jeden nabój co2?

 

W większości replik jest to około 80 strzałów ( jeśli chodzi o co2 ), czyli dwa magazynki. Jeden nabój co2 kosztuje ok 2 zł ( oczywiście można kupić taniej/drożej ).

Wychodzi więc że wystrzelenie 40 kulek kosztuje nas 1zł... Trochę drogra impreza , zwłaszcza dla kogoś kto na strzelanki idze się odstresować po pracującym tygodniu a nie po to żeby bawić się w jakieś milslimy i takie tam.

Z kolei bieganie ze sporą butlą i ciągłe doładowywanie jej zarówno kulkami jak i gazem ( bo przecież magazynki również swoje kosztują ) psuje zabawę.

 

Osobom które chcą napisać że " taka zabawa że trzeba płacić" z góry dziękuję - ja się pytam o sens posiadania i użytkowania repliki gazowej.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy widzisz, ale sam sobie odpowiedzialeś. GBB mają zalety takie jak blow-back i większy realizm przy strzelanie z uwagi na ten właśnie system samą konstrukcję, ale trzeba je co rusz dobinać gazem. Z elektryka możesz pruć drumy po 2,5k+ kulkek jedną serią i wtedy masz chill out i odreagowanie :maniak_usmiech:

 

co do gazożerności to pewnie jest tak jak piszesz

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

Sens posiadania? Jeśli patrzymy z czysto praktycznego punktu żaden. Elektryki są tańsze w eksploatacji, nie trzeba targać ze sobą butli z gazem, magazynki są tanie i przeróżne ("zwykłe", krótkie, bębnowe, wafle itp.). Mając elektryka można za jednym naciśnięciem spustu wywalić mieszczący 100 kulek magazynek itd.

Jednak gdybym miał kase na GBB to właśnie gazową replikę bym kupił. :) Ze względu na realizm, dźwięk wystrzału, blow back. Repliki GBB to po prostu świetne zabawki. :D Są droższe od elektryków przy zakupie i eksploatacji, ale dają znacznie więcej frajdy.

Link to post
Share on other sites

Sens posiadania gaziaka? Frajda ze strzelania, frajda z rozkładania i czyszczenia, frajda z blowbacku, lans, lans, lans, lans, podziw tłumów i uwielbienie kobiet, wyszmuszacz oszczędności (pięć piw mniej wypitych i jest gaz;)) ;).

Link to post
Share on other sites

tak jak koledzy napisali. Na elektryku "pycisz" za przeproszeniem 600 - 2500 pocisków z jednego maga i spoko - odkurzacz ASG - można się bawić na zabawie bez zbędnego obciążenia w postaci dodatkowych magazynków, butli gazowych etc. zamiast ww. można sobie zabrać puszkę piwka albo coca-coli, a nie szpeja do repliki.

 

Z GBB nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. 6 - 10 magów, ostrożne i oszczędne strzelanie. Ciężko mi sobie również wyobrazić kogoś z butlą gazu doładowującego w trakcie walki swoje magi :), ale to zależy od indywidualnych potrzeb etc. i nic mnie do tego. Idziesz w realizm - to kupuj GBB (swoją drogą AKM od GHK - piękny, działa cudownie, ale magi trzeba doszczelnić - to już wiem.. ). Chcesz się bawić bez kosztów (oczywiście w porównaniu do GBB bo i eksploatacja elektryka ma swoje wydatki) - kupuj replikę elektryczną.

Pozdr

 

ps.

Z GBB jest dużo babrania się, ale satysfakcja gwarantowana po dopieszczeniu złomu :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Części z ostrej w stylu drewien, podstaw szczerbiny i muszki, suwadło pasują?

Drewna tak, szczerbinka podstawy muszki tak (z ewentualnymi drobnymi modyfikacjami), ale suwadło?-> no way!

 

Ogólnie replika bazuje na systemie VFC, robionym przez LCT, czyli GBB w skorupie AEG'a.

Link to post
Share on other sites

Drewna tak, szczerbinka podstawy muszki tak (z ewentualnymi drobnymi modyfikacjami), ale suwadło?-> no way!

 

Ogólnie replika bazuje na systemie VFC, robionym przez LCT, czyli GBB w skorupie AEG'a.

 

Do AKM GHK (nowego) wsadzisz suwadło z tłokiem gazowym z oryginału (będzie niedomknięte pół centymetra od strony lufy z powodu obecności komory hopup). Wsadzając sprężynę z oryginału i suwadło zamkniesz replikę i przeładujesz. Pociągając za spust, zbijak zablokuje się na iglicy w suwadle (testowane na elementach Izh-Mash). Ogólnie niezła robota i powiedziałbym, że z oryginału raczej da się wymienić większość elementów (oczywiście suwadło tylko na zasadzie ciekawostki). Ja spróbuję wymienić tłok gazowy z aluminiowego na stalowy oryginalny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

do AKM GHK właśnie włożyłem bez żadnej modyfikacji (pasuje idealnie co mnie rozwaliło) kolbę do Beryla. Miejsca mocowania (wkręty) pokrywają się co do milimetra.. Coś pięknego :)

 

20110706152013.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

jeszcze muszka do strzelań nocnych i sprężyna z oryginalnego AKM :) po małym ścięciu i będzie przyjaciel mudżahedina :)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Kurde, myślałem że GHK to dobry gaziak w stocku. Czyli jak wszystkie gaziaki, jak połowy bebechów na RA-Techa się nie wymieni to się nie postrzela.

Nie sieję kulkami na strzelankach, najczęściej używam semi, AK miałoby być do CQB. Na prawdę części są takie słabe? Pozatym znalazłem:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_361_394&products_id=9184&name=Falcon_-_Gumka_HopUp_-_VFC,_GHK_GBB_-_F44s#!prettyPhoto wygląda mi to na gumkę w standardzie AEG, czyli do AK GHK pasują gumki od AEG?

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Ale są chyba wytrzymalsze od WE nie? Chce sobie kupić jakąś GBBR z serii AK. Do WE są dostępne magi i części tunningowe (stalowe spusty itd.) a GHK jest chyba mniej awaryjne i super wykonane. Nie wiem co brać.

 

Tak , ghk jest wytrzymalsze i mniej awaryjne od WE . ( opinia pewnego użytkownika tej i tamtej repliki )

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 1 year later...

ja mam troszke z innej beczki. na letnia pogode i strzelanki chcialbym miec gaziaka do swojej kolekcji. padlo na cos z rodziny kalaszka i w sumie jestem zdecydowany na zakup ale jedno pytanie. bede musial obnizyc (jak zreszta we wszystkich swoich zabawkach do tej pory) moc do 328fps max. czy jest to mozliwe i jak to wyglada w gaziakach?

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy to odpowiedni temat ale w każdym razie jest to możliwe.

 

W przypadku replik WE jest wydane coś takiego jak N.P.A.S taka mała część którą wkładamy do dyszy i po przez rozkręcanie jej lub skręcanie zwiększamy lub zmniejszamy ilość FPS (a dokładnie ilość gazu przepływającego przez dysze).

 

Nie wiem czy do GHK też coś takiego jest.

 

Ja mam WE G39RAS i mam N.P.A.S i mogę zapewnić że działa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Dobrze czas odkopać temat.

Szukam magwell do mojej cymy i znalazłem myślę odpowiedni http://blogs.militarytimes.com/gearscout/2012/07/18/solar-tactical-ak47-mfer/?repeat=w3tc za granicą wykopałem temat w którym użytkownik zamocował go do akm od ghk bez przeróbek http://www.gasguns.info/forum/viewtopic.php?f=26&t=8059&sid=0a15b8f7022d7bbf42fbb7cc6c9d14a2&start=30 i teraz mam pytanie czy magazynki od aeg i ghk są tych samych wymiarów mógłby to jakiś użytkownik porównać?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...