Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary ESS z wkładką


Recommended Posts

Witam

Poszukuje jakiś okularów, myślałem na okularami ESS ICE. Dowiedziałem się o możliwości założenia wkładek korekcyjnych. Noszę okulary więc mnie to ucieszyło. Pytanie brzmi czy warto? Proszę o konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Owszem, ESS ICE mają taką opcję. Przymierzałem i jest bardzo wygodnie. Mają ją również Revisiony, które użytkuje. Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem takiego zestawu i nie spodziewałem się takiej wygody noszenia. Ale nie, żebym nosił antyreklamę ESS'om - gdyby nie to, że zgubiłem to pewnie od dawna miałbym na ICE'ach zamontowane szkła korekcyjne.

 

Przede wszystkim proponuję zastanowić się nad jakością szkieł. Jest wiele możliwości, z tego co się dowiadywałem.

 

Najzwyklejsze soczewki z antyrefleksem - 80zł z robocizną. (posiadam takie)

Jakieś bajeranckie soczewki z antyrefleksem - 170zł za soczewkę, czyli 340zł. + robocizna.

Soczewki "sportowe", też ponoć jakieś bajeranckie, pewnie z jakimiś gadżetami - 280zł za soczewkę, czyli 560 za zestaw. + robocizna.

No i Bugatti Veyron wśród wszystkich soczewek - w salonie Vision Express zaproponowano mi cenę 880zł za soczewki. + robocizna i czas oczekiwania 2 tygodnie. Straszyła mnie jeszcze jakimiś pryzmatami i zezami przy tych tańszych wersjach, ale wydaje mi się, że bardziej chciała mnie przestraszyć i przekonać, aby wydać niecały tysiak na szkła. :biggrin:

 

Takie dostawałem propozycję. Było ich w sumie więcej, a ceny przeróżne, więc to zależy wszystko do Twojej wady, potrzeb, podejściem do leczenia wzroku i objętością portfela. Niemniej różnica jest kolosalna przy noszeniu szkieł z okularami balistycznymi. Ze swojej strony polecam, czy to ESS ICE, czy Revisiony.

Link to post
Share on other sites

@MarineSlupsk: Nie straszyła Cię. Jeśli nie masz zeza, to faktycznie możesz poprzestać na tańszych soczewkach. Ja np. mam lekkiego zeza (zupełnie nie widać patrząc na mnie z zewnątrz, ja również tego nie odczuwam), i noszenie zwykłych okularów (a pod tą kategorię podpadają też ICE/revisiony/guardery z soczewkami) przez więcej niż parę godzin powoduje u mnie przewlekły ból głowy. Rozwiązaniem są więc nalepki pryzmatyczne, które dobiera paru lekarzy w Polsce, bądź soczewki pryzmatyczne, które, jak wspomniałeś, kosztują nieprzyzwoicie dużo. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest korekcja laserowa wady wzroku bądź soczewki kontaktowe, których używam.

W tym momencie miałbyś niezłego zonka, gdybyś kupił, powiedzmy te za 560 zł, poszedł na milsima i na drugi dzień chwyciłaby Cię migrena ;]

 

Z innej beczki znam kolejną osobę, która chwali sobie Guardery C4 z wkładkami :)

Link to post
Share on other sites

Użytkuję ESS z wkładką od dłuższego czasu. Zdecydowałem się na nie z prostego powodu. Już miałem gogle tej firmy to stwierdziłem że warto mieć i okularki przez co wkładkę mogę użyć do tego i do tego (oczywiście patrząc na kompatybilność modeli). W mojej wkładce zamontowałem najtańsze soczewki. Nie odczuwam dyskomfortu ani problemów (widać kwestia indywidualna). Nie wypowiem się jak co do innych firm bo nie miałem okazji z nich korzystać. Nie mniej uwzględniając, że na chwilę obecną już prawie nie korzystam z gogli to gdybym dziś miał podjąć decyzję możliwe żebym zainteresował się innym rozwiązaniem z większym naciskiem na zasobność portfela niż kompatybilność.

Link to post
Share on other sites

@MarineSlupsk: Nie straszyła Cię. Jeśli nie masz zeza, to faktycznie możesz poprzestać na tańszych soczewkach. Ja np. mam lekkiego zeza (zupełnie nie widać patrząc na mnie z zewnątrz, ja również tego nie odczuwam), i noszenie zwykłych okularów (a pod tą kategorię podpadają też ICE/revisiony/guardery z soczewkami) przez więcej niż parę godzin powoduje u mnie przewlekły ból głowy. Rozwiązaniem są więc nalepki pryzmatyczne, które dobiera paru lekarzy w Polsce, bądź soczewki pryzmatyczne, które, jak wspomniałeś, kosztują nieprzyzwoicie dużo. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest korekcja laserowa wady wzroku bądź soczewki kontaktowe, których używam.

W tym momencie miałbyś niezłego zonka, gdybyś kupił, powiedzmy te za 560 zł, poszedł na milsima i na drugi dzień chwyciłaby Cię migrena ;]

 

Z innej beczki znam kolejną osobę, która chwali sobie Guardery C4 z wkładkami :)

 

Zeza mam, ale minimalnego. Tak samo jak u Ciebie, w ogóle u mnie tego nie widać. Nie zmienia faktu, że odczuwam różnicę przy noszeniu szkieł w Revisionach a normalnych okularach korekcyjnych.

Mam w zamiarze laserową korektę wzroku.

Co do soczewek - próbowałem, ale mam chyba zbyt wrażliwe oczy, aby jakieś ciało obce siedziało mi oku. Dlatego wolę zwykłe okulary.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Wiadomość automatycznaTemat został zamknięty przez moderatora.Powód: Było, szukaj.Jeśli uważasz, że wątek został zamknięty niesłusznie, zaraportuj go, a rozważymy jego ponowne otwarcie. Pozdrawiamy,Forum Załoga WMASG
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...