Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Throat microphone


Recommended Posts

mialem stycznosc z laryngofonami roznego typu. modele utrzymywane za pomoca opaski badz zacisku na szyi maja tendencje do zeslizgiwania sie. trzeba dodac ze laryngofon aby byl efektywny musi zostac umieszczony na wysokosci grdyki. jesli jego pozycja zmieni sie transmitowany sygnal nie bedzie zbyt czytalny dla odbiorcy.

do plusow mozna zaliczyc to ze nic sie nie 'merda' pod nosem i jesli laryngofon jest naprawde dobrej jakosci (nie slizga sie) ma olbrzymia przewage nad zwyklym mikrofonem podczas biegania.

 

no i jest fajny 'bardziej filmowy' klimat ;)

 

pozdro mantiz

Link to post
Share on other sites

jesli chodzi o sapanie to jesli nie ma wlaczonego voxu to nie ma tez problemu. proste. sa jeszcze laryngofony ktore umieszcza sie po wewnetrzej stronie policzka czyli w srodku paszczy :P

 

EDIT: jest jeszcze kwestia zastosowanego sensoru. otoz sa drganiowe oraz typowo dziwekowe. ktorys (nie pamietam ktory) nie lapal szeptow (chyba drganiowy).

Link to post
Share on other sites

Problem w tym że chcę aby VOX był włączony ale nie reagował na sapanie. I nie chodzi tu o regulację jego czułości bo po biegu sapie się nie kiedy głośniej niż mówi itp. Zastanawiam się właśnie jak zachowuje się w takiej sytuacji laryngofon.

 

EDIT:

O proszę o to co pisał o tym zjawisku Navy:

 

ale z headsetem VOX to pomylka. bedzie Ci wlaczalo nadawnia - bieganie, wiatr, glosny oddech... tylko laryngofon

a headsetem pozostaje PTT

jesli ta regulacja wyglada tak jak w innych to... ech... masz regulacje - High i Low

wiec niewiele wyregulujesz... albo bedzie sie wlaczalo przy byle szmerze albo bedziesz sie musial drzec zeby sie wlaczylo

 

I jeszcze trafna uwaga Miśka:

pozostaje problem uaktywnaiania sie VOXa pod wplywem strzelania... w przypadku markerow paintballowych jest to masakra - z ASG niech ktos spróbuje

Choć akurat tutaj laryngofon zadziała bardzo dobrze – nie „wyłapie” dźwięków wydawanych przez GB(przynajmniej w teori).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

U nas sa laryngofony. nie wiem jak inne ale te nasze wlaczaja sie jak spluniesz nawet, wiem ze to zalezy od tego jak umiescisz czujnik ale wlaczaja sie ogolnie czesto, plucie sapania itp. ale ogolnie sprawa fajna!!bardzo przydatne, rozmawiasz nie odrywajac rak od broni itp.

Link to post
Share on other sites
Jak nie chcesz klasycznego mikrofonu i nie chcesz robić wszystkim sex-telefonu z sapaniem to masz jeszcze mikrofony wychwytujące drgania kości czaszki. Motorola ma takie zestawy, ale chyba tylko do serii GP i CP.

Przypomina mi sie zlot w Mikstacie :lol:

Kapral: Uhhh, aaaaahhhh, ooohhh, mmmmmm, aaaaaa, yeah

Ktos w eterze: Kurwa, czy kapral ma pzrypadkiem radio???????

:D

 

A tak btw, nie chce zakladac osobnego topicu.

POtzrebuje dobrego zestawu sluchawkowego.

Ktos moze cos polecic??

Link to post
Share on other sites

Ja przywiozłem throat mici z FireFox, tyle tylko że na razie nie miałem możliwości ich sprawdzić bo jeszcze nie zrobiłem przejściówki! Postaram się coś wykombinować teraz na zjazd w 3city i może się uda wreszcie go przetestować! A co do jego ceny to 27 dolców kosztuje! Na gardzle trzyma się nieźle bo testowałem "na sucho"! A do tego mam zamiar zrobić do niego opaskę okrywającą i podłączę tam przycisk PTT tak żeby nie szukać włącznika tylko na szyji naciskać i spokój! Postaram się napisać jakąś ocenę po weekendzie

pozdro

g.

Link to post
Share on other sites
Ja przywiozłem throat mici z FireFox, tyle tylko że na razie nie miałem możliwości ich sprawdzić bo jeszcze nie zrobiłem przejściówki! Postaram się coś wykombinować teraz na zjazd w 3city i może się uda wreszcie go przetestować! A co do jego ceny to 27 dolców kosztuje! Na gardzle trzyma się nieźle bo testowałem "na sucho"! A do tego mam zamiar zrobić do niego opaskę okrywającą i podłączę tam przycisk PTT tak żeby nie szukać włącznika tylko na szyji naciskać i spokój! Postaram się napisać jakąś ocenę po weekendzie

pozdro

g.

Hmm, a jaki dokladnie to model jest? I gdzie znalazles za 27$?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak się składa, że używam laryngofonu do Maycoma z VOXem. jest to prosty model z PTT na module VOXa, który trzeba gdzieś przyczepić. Mam go od ponad roku i nie zauważyłem jakiś szczególnych problemów z nim. Nie uzywam VOXa, ale nawet z nim nie miałem problemu z sapaniem, jako że sapanie jest "produkowane" w jamie ustnej lub nosowej, a laryngofon jak sama nazwa wskazuje, przekształca drgania krtani na dźwięk, więc...

Szykowałem się na profesjonalny wojskowy laryngofon taki jak uzywają min. SEALs, ale trochę stosunek ceny do używalności mnie poraził, cena ok. 2000 $

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...