Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Custom sniper rifles, czyli w jaki sposób...


Recommended Posts

Jestem zainteresowany, w jaki sposób zmieniacie/customujecie swoje repliki? Wiadomo, że każdy (albo niekoniecznie) lubi się wyróżniac, ale czasami samo dodanie lunety/celownika laserowego, czy super taktycznej latarki nie wystarcza. Niekiedy chce się ingerowac bardziej w swoje "narzędzie pracy" nie tylko podczas tuningu wewnętrznego, ale i z zewnątrz.

 

Wrzucajcie fotki gotowych projektów, lub tych jeszcze na papierze i opisujcie, oceniajcie, dyskutujcie, krytykujcie. Niech będą inspiracją dla innych do kombinowania z naszymi replikami. :)

 

 

Tutaj fotka mojej lekko zmienionej Tanaki M700 A.I.C.S. :

 

p1160346.jpg

 

 

 

Zmiana obejmowała malowanie, spiłowanie korpusu, oklejenie antypoślizgowym materiałem chwytu pistoletowego, dorobienie tłumika, i tubusa z kocim okiem na lunetę.

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Edited by nfbt
Link to post
Share on other sites

Nie. Akurat w Tanace jest o tyle dobrze, że przez całą długośc łoża biegnie gruba, metalowa konstrukcja. Wszystko dalej jest tak samo stabilne i spasowane jak było. Tyle, że teraz (jak dla mnie) wygodniej się trzyma i operuje repliką.

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Link to post
Share on other sites

Dexiu.... Ja Ciebie również! :) Ale czy ja gdziekolwiek powiedziałem, że to custom? Chodzi o ogólne zmienianie replik. Z wyglądu. Nie tylko dodanie lasera, czy czegokolwiek innego, ale jakiejś tam ingerencji i inwencji własnej. Nie uważam mojej tanaki za custom, ale pracuję nad tym. :)

Edited by nfbt
Link to post
Share on other sites

Taki mini Tac-50, jest to custom na pewno wewnętrznie, zewnętrznie też, kolba zmodyfikowana, lufa też. Krzak chyba gdzieś pisał, że została skrócona i tłumnik zrobiony z lufy chińskiej VSR, NO I MALOWANIE BARDZO SŁIT :3.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Taki mini Tac-50, jest to custom na pewno wewnętrznie, zewnętrznie też, kolba zmodyfikowana, lufa też. Krzak chyba gdzieś pisał, że została skrócona i tłumnik zrobiony z lufy chińskiej VSR, NO I MALOWANIE BARDZO SŁIT :3.

 

W zamiarze miało byc coś podobnego do McMillan Tac-50. Teraz kombinuję, żeby jakieś ładne łoże do tego wystrugać, albo przerobić jeszcze bardziej to, "o-risować" itp.. No i inny tłumik, żeby wyglądał bardziej jak tłumik a nie jak przedłużenie lufy.

 

 

Właśnie skończyłem kolejny etap customowania swojej Tanaki, to postanowiłem się pochwalic.

 

tanakacustom2.jpg

 

Dalsze prace będą dokumentowane. Zachęcam do kombinowania ze swoimi replikami. Jestem bardzo ciekawy. (zabrzmiało jak polecenie nauczyciela, albo jakaś reklama. Tak mi się skojarzyło. :icon_biggrin: )

 

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Link to post
Share on other sites

Tak sobie patrze i patrze na ta repliczke- i wydaje mi się że jak masz zdolności, dostęp do maszyn i chęci to dałbyś radę zrobić z tego cheytaca m200. Roboty jest sporo- ale przynajmniej ja bym się uparł i takie coś przerobił. I chyba byś był pierwszym chetac'owcem w Polsce :happy:

 

To są tylko moje przypuszczenia i sugestie, nie wiem jak jest z wnętrzem tejże repliki.

 

Z resztą sam porównaj- przerobic front- dużo roboty. Upitolić kolbę i ładnie zrobić nową.

chey.jpg

tanakacustom2.jpg

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites

Eee tam- jak ktoś chce to wszystko zrobi :wink: Dużo roboty, ale ja bym się za takie coś zabrał, zwłaszcza że jestem zakochany w cheytacu po uszy i chyba nigdy mi to nie przejdzie :wink:

 

W czasie pobytu w szwecji miałem mnóstwo czasu na kombinowanie i rysowanie- plany cheytaca już dawno leżą na półce- tylko kasy brak :dry:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

Wrzucę moje "coś"... chyba pod custom podchodzi z lekka:

 

Zrobione na bazie KJW/Tanaki

 

Dodane/dorobione prze mnie :

-Rączka z montażem QD RIS

-Osłona spustu na rączce

-Szyna RIS od spodu do montażu w/w

-Przednia szyna RIS

-Z przodu (nie wiem jak to nazwać xD ) stabilizacja lufy z gwintem na tłumik

-Tłumik z ośmioma komorami

-Poziomica na montażu lunety

 

Hmm... to chyba wszystko :)

 

62887817.th.jpg

 

94791379.th.jpg

Link to post
Share on other sites

uglystick.jpg

Brzydki Patyk, czyli KJ Ruger 10/22 w obudowie Muzzelite. Jestem średnio zadowolony i wymieniłbym Muzzelite'a na coś bardziej klasycznego (jakiś Hogue OM albo nawet drewienka) albo kolbę od MB05 (której nigdzie nie idzie dostać, bo ludzie jak chcą się pozbyć MB05, to raczej dlatego, że snajperować nie umią, albo im się snajperowanie znudziło, albo z taką kolbą to do reko nie biorą).

Link to post
Share on other sites

Waga ze wszystkim w okolicach 5.8 kg

FPS w okolicach 670 natomiast na daną chwilę staram się zejść do 600 aby mieścić się w ograniczeniach jakie stawiają organizatorzy strzelanek.

 

Łała łiła ! Ten GaussGun urywa mordę :icon_biggrin: !

 

TechmaN, szczyt ergonomii :icon_smile: Ile to waży i jak z mocą ?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...