Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Coś w okolicach 40000 karabinków. Cytując Remova z innego forum:

Tak od strony formalnej, to Beryle stanowią około 30% broni WP na stanie pokojowym, natomiast nie w ogóle w uzbrojeniu. I też nie wszystkie są wydawane żołnierzom, część leży w magazynach mobilizacyjnych.
Link to post
Share on other sites

Dla potrzeb tej dyskusji można podać, że w WP jest około 35 tysięcy karabinków wz. 96 Beryl i około 5 tysięcy subkarabinków wz. 96 Mini Beryl. Przy czym te liczby zmienią się w tym roku, bo znowu we wrześniu będą zakupy broni.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wrzucę od siebie że zapewne w takiej ile zdołają wyprodukować do czasu aż ktoś nie wymyśli czegoś lepszego i tańszego. Ogólnie wg. mnie to głupota w naszym wojsku że kupią trochę tego , trochę tego a potem to i tak leży w magazynach ( jeszcze większa głupota to to kupować/produkować jak to było z tantalami a potem sprzedawać Żydom). Smutny los naszego wojska bo poza bojkotowaniem się z terro to raczej tej broni nie wypróbują - każda inna wojna zaczęła by się raczej atakiem atomowym a wtedy " Boże chroń Polskę , byleby ci wrogowie nato jak zwykle wzięli nas za frajerów i nas nie bombardowali " :-/

Heh w innym przypadku to wyobrażam sobie jak jakieś 1 mln. " patriotycznych obywateli " chciało się zaciągnąć a ty się okazuję że im ledwo sprzętu dla wojska starcza. W ogóle dobrze by było jakby był mln. chętnych do walki za reżim tuska.

Edited by ASGMasters
Link to post
Share on other sites

Wrzucę od siebie że zapewne w takiej ile zdołają wyprodukować do czasu aż ktoś nie wymyśli czegoś lepszego i tańszego. Ogólnie wg. mnie to głupota w naszym wojsku że kupią trochę tego , trochę tego a potem to i tak leży w magazynach ( jeszcze większa głupota to to kupować/produkować jak to było z tantalami a potem sprzedawać Żydom). Smutny los naszego wojska bo poza bojkotowaniem się z terro to raczej tej broni nie wypróbują - każda inna wojna zaczęła by się raczej atakiem atomowym a wtedy " Boże chroń Polskę , byleby ci wrogowie nato jak zwykle wzięli nas za frajerów i nas nie bombardowali " :-/

Heh w innym przypadku to wyobrażam sobie jak jakieś 1 mln. " patriotycznych obywateli " chciało się zaciągnąć a ty się okazuję że im ledwo sprzętu dla wojska starcza. W ogóle dobrze by było jakby był mln. chętnych do walki za reżim tuska.

 

 

Gościu palnij się w łeb i przestań pisać głupoty. Nie byłeś w wojsku nie wiesz jak tam jest i nigdy nie będziesz (dobrze, że są egzaminy psychologiczne, których ty nie przejdziesz.)

Karabiny są potrzebne WP i trzeba ich mieć jak najwięcej oczywiście sprawnych, ale nie musimy si martwić, bo np. angielskie S-carle czy emki amreykanskie są naprawdę słabymi broniami, najlepsza broń to AK i Beryl.

Link to post
Share on other sites

Karabiny są potrzebne WP i trzeba ich mieć jak najwięcej oczywiście sprawnych, ale nie musimy si martwić, bo np. angielskie S-carle czy emki amreykanskie są naprawdę słabymi broniami, najlepsza broń to AK i Beryl.

Powiedzcie mi, że to ironia jest. Proszę...

Link to post
Share on other sites

Gościu palnij się w łeb i przestań pisać głupoty. Nie byłeś w wojsku nie wiesz jak tam jest i nigdy nie będziesz (dobrze, że są egzaminy psychologiczne, których ty nie przejdziesz.)

Karabiny są potrzebne WP i trzeba ich mieć jak najwięcej oczywiście sprawnych, ale nie musimy si martwić, bo np. angielskie S-carle czy emki amreykanskie są naprawdę słabymi broniami, najlepsza broń to AK i Beryl.

Beryl to badziew, mam beryla wojsku i strach jechać z nim do Afganistanu, troche piasku i się zacina. Nie można porównywać beryla do ak. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Beryl to badziew, mam beryla wojsku i strach jechać z nim do Afganistanu, troche piasku i się zacina. Nie można porównywać beryla do ak. Pozdrawiam

Z tego co kiedys gdzies czytalem ( bodajrze gdzies to pisal >>> chyba <<< Remov ) , to pierwsze modele oraz partie Beryli ciely sie na potege ze wzg na spasowanie. Pozniejsze modele mialy wiecej " luzu" oi problem przestal istniec.

Nie zdziwilbym sie, gdyby ci po prostu dali do celow szkoleniowych ten nieszczesna pierwsza partie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam pytanie jak producent nazywa najnowszą wersję. Mam na myśli tą oszynowaną i z regulowanej długości kolbą. Pytanie może i banalne, jednak irytuje mnie już betonowe nazywanie tego modelu Commando. Oczywistym jest że nie ma on z tym modelem nic wspólnego, tamten był tylko prototypem z krótszą lufą. Nagminnie jednak spotykam się z sytuacją, gdy stare trepostwo używa nazwy Commando z czym usilnie walczę. Proszę więc o opinie kogoś obeznanego, jakie w rzeczywistości ma oznaczenie, bądź nazwę ten najnowszy model.

Link to post
Share on other sites
Mam pytanie jak producent nazywa najnowszą wersję. Mam na myśli tą oszynowaną i z regulowanej długości kolbą.
W instrukcji jest to karabinek wz. 96C. Generalnie są trzy odmiany wz. 96A bez dodatków, wz. 96B z stałym chwytem przednim i powiększonymi manipulatorami oraz wz. 96C z zmianami, opisanymi przez Ciebie wyżej.
Pytanie może i banalne, jednak irytuje mnie już betonowe nazywanie tego modelu Commando.
Beryl Commando to zupełnie inny model, z krótszą 406-mm lufą.
Nagminnie jednak spotykam się z sytuacją, gdy stare trepostwo używa nazwy Commando z czym usilnie walczę. Proszę więc o opinie kogoś obeznanego, jakie w rzeczywistości ma oznaczenie, bądź nazwę ten najnowszy model.
Niech go sobie nazywają jak chcą, z tym się nie da walczyć. Natomiast w fabrycznej instrukcji jest nazwany wz. 96C.

 

Karabinek wz. 2004 Beryl?
Nie ma czegoś takiego. A to na zdjęciu to jest propozycja FB, z komercyjnymi elementami. Tak naprawdę do uzbrojenia przyjęto inną odmianę.

 

A tak nawiasem mówiąc, to do 2012 w WP powinno być już ok. 50 tysięcy Beryli. Trochę tych zakupów w 2010 i 2011 było.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

wz.80 akms też z 3 strzałową serią był;)

Bo też właśnie z niego się ten system wywodzi. Z tym, że wz. 80 istniał (istnieje?) tylko w kilku egzemplarzach prototypowych, a Beryli z tą nietrafioną jednak konstrukcją jest, jak to już zostało powiedziane, ok 40 tysięcy.

 

Zresztą, co ja się tu, laik, będę wypowiadał, spytajcie kogoś, kto siedzi w tym na co dzień.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...