Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperka - Która i dlaczego ?


Recommended Posts

Witam jestem początkujący i mam nadzieje ze nikogo nie urazę pytając się którą bron kupić dlaczego tą a nie inną itp

 

 

ARES Cheytac M200 Gas Sniper Rifle

http://shop.ehobbyasia.com/sniper-rifles/ares-hong-kong/ares-cheytac-m200-gas-sniper-rifle-tan.html

 

Replika Barrett M82 / SW-02A z lunetą i dwójnogiem

http://bbmax.com.pl/replika-barrett-m82-sw02a-luneta-dwojnogiem-p-481.html

 

ARES AW-338 Sniper Rifle (CNC Version, TAN)

http://shop.ehobbyasia.com/sniper-rifles/ares-aw-338-sniper-rifle-cnc-version-tan.html

 

ARES PGM Mini-Hecate .338 Gas Sniper Rifle

http://shop.ehobbyasia.com/sniper-rifles/ares-pgm-mini-hecate-338-gas-sniper-rifle.html

 

 

Prosił bym o doradzenie kupna z uzasadnieniem proszę.

 

Dziękuje bardzo. :)

Link to post
Share on other sites

Początkujący nie powinni biegać z replikami karabinów snajperskich, które mają bardzo dużo FPSów. Dlaczego? Bo stanowi się gigantyczne zagrożenie dla innych. Sam biegając z cm048m (~430FPS) obawiam się, by komuś nie zrobić krzywdy, chociażby przez odruchowe wciśnięcie spustu, gdy ktoś mi wyskoczy (dosłownie) przed twarzą. Lepiej kupić jakiegoś AEGa i ograć się, by m.in. zapanować nad spustem i niechcianymi odruchami.

 

Zresztą snajperzy w AS mają ciężko. Dlaczego?

1. Niezbyt duża przewaga w zasięgu broni

2. Kosztowny interes

3. Stanowienie niebezpieczeństwa dla innych

4. Broń jest długa i nieporęczna

5. W bliskich starciach nie powinno się (wręcz nie można) używać broni głównej, bo można zrobić "spore kuku"

 

EDIT.

Te snajperki co podałeś mają nie za dużo FPSów (nawet poniżej 400!) i żeby zasięgiem przegonić AEGi musiałbyś jeszcze "trochę" kasy wydać na podrasowanie.

Edited by Haptacz
Link to post
Share on other sites
nie urazę pytając się którą bron kupić dlaczego tą a nie inną itp

 

Skończcie wreszcie ten spam umoralniający. Chce kupić to niech kupuje, oczekuje rady to ją dajcie.

 

Moja rada : szturmowanie w ASG daje więcej frajdy niż snajperzenie - dlaczego ? Poczytaj na forum; powtarza się pierdyliard razy.

Link to post
Share on other sites

Do tego aresa jak dokupi maga na co2 to miałby snajperke z ogromną mocą Jeśli mnie pamięc nie myli chyba Kicpa ma a Lambert ma DSR (cudnie wygląda na zdjeciach)... Ale lepiej kup jakiegos elektryka lub gaziaka co bedzie boczną pod snajpe np kac pdw VFC, mp7TM/KWA/KSC, mp9 KWA, mac11 KWA/KSC z tłumikiem i dłuższa lufą edgi... lub jakies mp5 gazowe vfc jak sie pojawią czy ics

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

Początkujący nie powinni biegać z replikami karabinów snajperskich, które mają bardzo dużo FPSów. Dlaczego? Bo stanowi się gigantyczne zagrożenie dla innych. Sam biegając z cm048m (~430FPS) obawiam się, by komuś nie zrobić krzywdy, chociażby przez odruchowe wciśnięcie spustu, gdy ktoś mi wyskoczy (dosłownie) przed twarzą. Lepiej kupić jakiegoś AEGa i ograć się, by m.in. zapanować nad spustem i niechcianymi odruchami.

 

Zresztą snajperzy w AS mają ciężko. Dlaczego?

1. Niezbyt duża przewaga w zasięgu broni

2. Kosztowny interes

3. Stanowienie niebezpieczeństwa dla innych

4. Broń jest długa i nieporęczna

5. W bliskich starciach nie powinno się (wręcz nie można) używać broni głównej, bo można zrobić "spore kuku"

 

EDIT.

Te snajperki co podałeś mają nie za dużo FPSów (nawet poniżej 400!) i żeby zasięgiem przegonić AEGi musiałbyś jeszcze "trochę" kasy wydać na podrasowanie.

 

Jestem początkujący w ASG a gram w painta więc wiem co to za moc 400fps np.

 

Prosze o rade nie o nie potrzebne dyskusje w temacie :)

 

Nie chce po prostu przeplacic za cośco moge miec taniej i bedzie np mocniejsze i celniejsze.

 

Bardzo mi M200 wpadło do oka lecz jestem zielony i proszę o podpowiedzi

 

DZIĘKUJE

 

 

 

W polsce kosztuje 6tyś ja mogę sobie spokojnie sprowadzić za 1300$ co stanowi 3545zł :)

 

 

Zatem jaką rade możecie mi dac? Jestem zdecydowany tylko na snajperke.

Edited by tymbarkPL
Link to post
Share on other sites

To już nie chcesz Chaytaca? Rozczarowałeś mnie.. :wink:

 

G96 jest kopią AICSa Tanaki.

Nie widziałem jej. Po producencie trudno spodziewać się czegoś pewnego - może być dobrze lub nie.

To ich pierwsza i jedyna gazówka.

Byłbym ostrożny, raczej.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

To już nie chcesz Chaytaca? Rozczarowałeś mnie.. :wink:

 

G96 jest kopią AICSa Tanaki.

Nie widziałem jej. Po producencie trudno spodziewać się czegoś pewnego - może być dobrze lub nie.

To ich pierwsza i jedyna gazówka.

Byłbym ostrożny, raczej.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

 

Z tego co czytałem i sie dowiedziałęm nie opłaca się za takącene kupować M200 ze wzgledu na stock (zbyt słaby) G96 nie dość ze na cO2 ma az 600fps to jednak jest to czego snajper oczekuje od swojej broni prawda?

 

Wiem wiem Chaytaca wyglada bosko i sama mysl mnie boli ale jednak chce miec skutecznosc a nie radoche z wygladu bo tak czy inaczej maskowanie bedzie wiec nic nie będzie widać ...

Link to post
Share on other sites

Skąd wiesz, że są dedykowane magi CO2 do tej repliki?

Ja tam widzę identyczne magi na GG jak w moim AICSie a nic nie wiem o wersji CO2.. :blink:

Inna sprawa, że GG jak słusznie zauważyłeś i tak pozwala snajpić z tej repliki ( piszę to na podstawie użytkowania pierwowzoru, który skopiował G&G ). Przy okzaji teraz widzę, że G&G wprowadziło kilka kosmetycznych, zewnętrznych zmian: zakrętka na wylocie lufy ( pewnie pod nią jest adapter do tłumika ), inna nieco kolba ze stałą poduszką policzkową czy inna dźwignia zamka.

O Tanace AICS znajdziesz dwa wątki w "karabinach wyborowych".

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Ktoś mi podpowiedział co bardzo dobrze się zna na repkach ASG i powiedział ze można dokupić magazynek z nabojami cO2.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_147&products_id=5692&name=Spec_Tech_-_L96_-_Sniper_Set_-_650_FPS

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_147&products_id=5696&name=G&G_-_G96_Deluxe_Sniper_Set

 

Moze w to warto zainwestować?

 

I czym się róznią procz tuningiem ?

------------------------------------------

Czemu L96 a G96 to tylko róznica firm czy ogólnie modelów?

Edited by tymbarkPL
Link to post
Share on other sites

Dobra, skoro to nie prowokacja, to przepraszam, się zagalopowałem.

 

Ad rem. Zależy czego szukasz, AEG, spring, gaz?

AEG-i nie są specjalnie polecane z uwagi na dużą potencjalną awaryjność (pękające szkielety itd.), ale dają możliwość szybkich strzałów pojedynczych, niektórzy czasem użyją auto.

 

Springi to stosunkowo niska awaryjność, prostota budowy (najbardziej skomplikowany element to zespół spustu, ale i w nim można się połapać), dostępność części do tuningu. Wady to konieczność przyłożenia siły do przeładowania, choć przy dobrej technice, nawet bardzo twarde sprężyny można naciągnąć nie mając łapy jak siłacz. Teoretyczną wadą jest ograniczenie możliwej do uzyskania prędkości wylotowej, oscylującej w granicach 750 fps, przy naprawdę bardzo szczelnej replice. Koszta tuningu są spore, ale to chyba nie jest dla Ciebie największy problem.

 

Gaziaki z kolei wydają się najlepszą bazą na karabiny snajperskie. Łatwość przeładowania, duże możliwości (poczytaj tematy o snajperkach zasilanych CO2 i HP, zobaczysz co można z takiego cuda wycisnąć) to główne zalety. Zbudowanie takiego działa wymaga jednak pewnej wiedzy.

 

Po więcej informacji możesz udać się do działu karabiny wyborowe.

Edited by ZuBeR
Link to post
Share on other sites

Dobra, tam napisał ktoś wyżej o kwestii bezpieczeństwa, a ty podsuwasz replike 650 fps?

 

Prosiłem o konkretne odpowiedzi...

 

Zadanie snajpera w koncu jest zabic z odleglosci a to jego przewaga wiec jaki to sens miec replike o mocy 450fps ktora nie jest skuteczna zastanow sie ....

Link to post
Share on other sites

Nie, zadaniem snajpera w airsofcie nie jest zabijanie, a dobra zabawa i nie robienie krzywdy kolegom.

 

Airsoftowy snajper musi być opanowany i rozważny, żeby powstrzymał się od strzału ze zbyt małej odległości, nawet ryzykując tym, że sam zostanie wyeliminowany. Musi też być spostrzegawczy i rozgarnięty, żeby patrząc w lunetę nie zapomniał o całym otaczającym go świecie i kontrolować czy strzelając do celu na 60 m nie trafi przebiegającej osoby z 15 m - tak, odpowiedzialność leży po stronie snajpera.

 

Nie dziw się więc, że ludzie z uporem maniaka tłumaczą Ci, że snajperstwo nie jest dla "nowych" - 99% z nich nie nadaje się do tej roli, nie znają i nie stosują zasad bezpieczeństwa i są napaleni na "snajpienie a'la CS". Nawet 600 fpsów daje niewielką przewagę zasięgu i precyzji w porównaniu do AEGa 450 fps, a ten daje przewagę accuracy by volume[/u]. Nawet jeśli wśród nowych znajdzie się ten 1% odpowiednich ludzi to trudno znaleźć kogoś, kto zaryzykuje własne zdrowie, w celu sprawdzenia, który to nowy.

 

Zrozum, że to czym się będziesz strzelał i czy jesteś rozsądny i odpowiedzialny, nie zależy od Twojej oceny, a od oceny środowiska. Możesz być 15-letnim noblistą, ale jak ludzie z Twojej okolicy powiedzą, że nie zgadzają się na tak silną replikę to po prostu z niej nie postrzelasz.

 

Zanim wydasz kilka tysięcy złotych na karabin "na półkę" przejdź się na lokalną strzelankę i:

a) zobacz jak repliki strzelają, pogadaj z ludźmi i zobacz jaką faktyczną przewagę możesz uzyskać (10 m? 15?)

b) poznaj środowisko, w którym się będziesz bawił i dowiedz się czy w ogóle z tak mocną repliką ktoś Cię wpuści (u nas jest min. rok stażu, aby mieć replikę pow 500 fps).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...