Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperka - Która i dlaczego ?


Recommended Posts

Nie, zadaniem snajpera w airsofcie nie jest zabijanie, a dobra zabawa i nie robienie krzywdy kolegom.

 

Airsoftowy snajper musi być opanowany i rozważny, żeby powstrzymał się od strzału ze zbyt małej odległości, nawet ryzykując tym, że sam zostanie wyeliminowany. Musi też być spostrzegawczy i rozgarnięty, żeby patrząc w lunetę nie zapomniał o całym otaczającym go świecie i kontrolować czy strzelając do celu na 60 m nie trafi przebiegającej osoby z 15 m - tak, odpowiedzialność leży po stronie snajpera.

 

Nie dziw się więc, że ludzie z uporem maniaka tłumaczą Ci, że snajperstwo nie jest dla "nowych" - 99% z nich nie nadaje się do tej roli, nie znają i nie stosują zasad bezpieczeństwa i są napaleni na "snajpienie a'la CS". Nawet 600 fpsów daje niewielką przewagę zasięgu i precyzji w porównaniu do AEGa 450 fps, a ten daje przewagę accuracy by volume[/u]. Nawet jeśli wśród nowych znajdzie się ten 1% odpowiednich ludzi to trudno znaleźć kogoś, kto zaryzykuje własne zdrowie, w celu sprawdzenia, który to nowy.

 

Zrozum, że to czym się będziesz strzelał i czy jesteś rozsądny i odpowiedzialny, nie zależy od Twojej oceny, a od oceny środowiska. Możesz być 15-letnim noblistą, ale jak ludzie z Twojej okolicy powiedzą, że nie zgadzają się na tak silną replikę to po prostu z niej nie postrzelasz.

 

Zanim wydasz kilka tysięcy złotych na karabin "na półkę" przejdź się na lokalną strzelankę i:

a) zobacz jak repliki strzelają, pogadaj z ludźmi i zobacz jaką faktyczną przewagę możesz uzyskać (10 m? 15?)

b) poznaj środowisko, w którym się będziesz bawił i dowiedz się czy w ogóle z tak mocną repliką ktoś Cię wpuści (u nas jest min. rok stażu, aby mieć replikę pow 500 fps).

 

 

Bardzo ładnie ujęte :)

 

Wiem jaka to odpowiedzialność jest mieć bron taka prędkością wylotową bo gram w PB. Wiem tez jak wyglądają scenariusze ASG mój były szef miał m16 po tuningu lekkim i dużo tez mi powiedział o ASG.

 

Mi właśnie nie chodzi o bliskie strzały tylko odległe bo lubię wyzwania ciężkie i pogodzę się z tym ze nie trafie a zginę bo zdradzę pozycje :)

 

I też nie chodzi mi właśnie o to czy kupię replikę za 5tys czy za 2tyś bo nie potrzebna mi m200 która jest tak naprawdę 100% oryginalnym re-plikiem ale co do mocy niestety nie warta ceny.

 

Ale chyba już wiem co sobie sprawie:

 

Nowy repik Well g96 po tuningu za 2tys

Mag co2 ares, lufa promyk 650mm , guma systemy

 

z tego co się dowiedziałem widziano już takie w akcji są godne swojej ceny i tego co ma w środku bo jest tak naprawdę nie dostępne już lub bardzo bardzo trudno to kupienia.

 

Ale dziękuje Ci za dobre rady, wezmę sobie Twoja wypowiedz na pewno do serca :)

Link to post
Share on other sites
Wiem jaka to odpowiedzialność jest mieć bron taka prędkością wylotową bo gram w PB.
A ja wiem jak się pisze nuty, co nie znaczy, że umiem napisać symfonię. Wiedzę ma każdy - nie strzelać z bliska, uważać itd. Wszystko rozbija się o umiejętność zastosowania tego w praktyce w gorączce walki, w stresie, kiedy masz ułamki sekund na zrobienie kilku rzeczy na raz. Tak jak pisałem wcześniej - żadne zgrane, duże i otwarte środowisko nie wpuści obcej, niesprawdzonej osoby z tak mocną repliką.

 

Raz o paintballu wspomniałeś i ok, wystarczy. Jakieś doświadczenie jest, ale naprawdę airsoft to inna zabawa. Tak, zajmowałem się paintballem przez wieeele lat. Od rekreacji w lesie, przez grę wyczynową po organizację komercji i turniejów, więc wiem o czym mówię, i jak widzisz, mam doświadczenie w obu dziedzinach.

 

Mi właśnie nie chodzi o bliskie strzały tylko odległe bo lubię wyzwania ciężkie i pogodzę się z tym ze nie trafie a zginę bo zdradzę pozycje :)
Tu nie chodzi o wiedzę, a o ryzyko nieprzewidzianych i zaskakujących sytuacji.

 

I też nie chodzi mi właśnie o to czy kupię replikę za 5tys czy za 2tyś bo nie potrzebna mi m200 która jest tak naprawdę 100% oryginalnym re-plikiem ale co do mocy niestety nie warta ceny.

 

Ale chyba już wiem co sobie sprawie:

 

Nowy repik Well g96 po tuningu za 2tys

"Replika" jest rodzaju żeńskiego.
Link to post
Share on other sites

Mogę sobie pozwolić na błędy ortograficzne bo nie jestem z Polski:P acz kol wiek staram się ich nie robić. :)

 

Ale dzięki za poprawkę :)

 

Nie będę dyskutował o czymś co jestem świadomy i na dodatek jestem mniej doświadczony.

 

Na początku wiadomo ze będę rozgrywał sie przez jakiś czas na gg a później z czasem jak doświadczenie będę miał większe po prostu się będę dostosowywał =)

 

A teraz Panie "Administratorze" prosił bym o opinie co do Wella g96 którą wspomniałem.

Link to post
Share on other sites

Gdzies jest temat o tym wellu będącym kopią aresa. PS Jeśli ma taką kase to niech zamieni promyka na pdi/edgi Było powiedziane gdzies na tym forum że promyk w snajperce to średnia liga ale najlepsza w szturmie...

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...