Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VFC GBB


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie o wersję 2015 - czy w przypadku gdy planuję konwersję na CO2 wykorzystam jakieś zalety 2015,

czy wszystko i tak pójdzie do wymiany (więc równie dobrze mógłbym kupić wersję starszą niż v2015) ???

 

Druga sprawa to kompatybilność magazynków - wersja 2015 ma magazynek o wyglądzie jak do HK416. Wersje poprzednie miały magi o wyglądzie jak do Mki.

Mag do HK416 ma nieco inną krzywiznę niż standardowy mag do Mki oraz gniazdo magazynka jest tak wyprofilowane że do Umarexa nie wszystkie magi od Mki pasują.

Teraz zagwozdka bo nie mam jak sprawdzić:

 

1. Czy do v2105 pasują stare magazynki Umarexa na GreenGas z HK416 GBB sprzed v2015 (te o wyglądzie Mkowym) ?

 

2. Czy po konwersji v2015 na CO2 na magach GHK dalej podchodzą one do gniazda magazynka bez problemu?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Dzień dobry, jakie sklepy (w PL) aktualnie oferują 416tkę (obojętnej długości) nowej generacji?

 

Gunfire ma 14.5 i 10.5, ja kupiłem(10.5") w sieciówce Hobby4Men bo mają sklep stacjonarny w Łodzi i dają 2 lata gwarancji a jeszcze wyrwałem 10% rabatu :P

Gorzej z magami bo nagle zniknęły :/

 

Przy okazji chciałbym się podpytać innych szczęśliwych posiadaczy o kilka rzeczy

- jak wymienić lufę wewnętrzną i gumkę hop-up?

- jakie gumki pasują i jakie polecacie?

- jakim kluczem mogę dokręcić selektor? Strasznie mi lata ten po prawej stronie a głównie jego używam

- gdzie dorwę dobrą przedłużkę lufy?

Będę wdzięczny za rady :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Gdzie w EU mogę dostać magi GHK CO2?

 

Jak ocenić której generacji jest replika ? czy magi pasują do każdej generacji ??

 

Np. wersja 2014 ma stalowe bebechy lowera, wyłączając spust, wkładka narożnika stalowa w suwadłe, oraz stalowy " dzyndzelek" od góry suwadła - wypadła mi ta nazwa z głowy.

 

Montowane były rownież rózne wersje dyszy, tu małe porównanie:

 

Edited by McFly
Link to post
Share on other sites

Gdzie w EU mogę dostać magi GHK CO2?

 

 

 

Np. wersja 2014 ma stalowe bebechy lowera, wyłączając spust, wkładka narożnika stalowa w suwadłe, oraz stalowy " dzyndzelek" od góry suwadła - wypadła mi ta nazwa z głowy.

 

Montowane były rownież rózne wersje dyszy, tu małe porównanie:

 

 

dzieki z tego filmiku wiem że mam wersje v3 podpowiecie coś wiecej tzn rok 2014 czy to juz 2015 ?\

 

edit : do tego szukam magów a że to moja pierwsza replika gazowa to prosze o troche zrozumienia :)

Edited by miran016
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Znalazłem magi VFC w Niemczech za pośrednictwem jednego z naszych kolegów z forum

 

http://begadishop.eu/catalog/product_info.php?cPath=55_385_430&products_id=7147

 

U mnie za 5 sztuk wyszło 315.80€ z przesyłką. Co ciekawe na stronie po fotkach wynika, że to niby magazynki V.1, te typowo emkowe ale przyszły V.2 z oznaczeniami HK i zaworem z tyłu pod zbijakiem. Wysłali bardzo szybko i dorzucili jeszcze paczkę taktycznych żelków Haribo :P

Link to post
Share on other sites

Witam, w piątek przyszła świeża replika tzn. Hk417 gbb. Wystrzelone ok 100 kulek i dzisiaj już kwas. Podczas serii syfon i cały gaz w lufe. Przy próbie nabicia gaz ucieka górą magazynka(patrz foto -wskazuje palcem miejsce ulatniania się gazu). Co z tym fantem działać? Czy to częste przypadłości tych replik? Odsyłać na gwarancje czy to pierdoła, którą sam usunę?

vowiztnnuujh_t.jpg

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś próbował przerobić selektor aby działał jak w ostrej? SAFE możliwe tylko po przeładowaniu ? Niestety w replice mozemy krecic na safe kiedy tylko chcemy :(

 

 

Witam, w piątek przyszła świeża replika tzn. Hk417 gbb. Wystrzelone ok 100 kulek i dzisiaj już kwas. Podczas serii syfon i cały gaz w lufe. Przy próbie nabicia gaz ucieka górą magazynka(patrz foto -wskazuje palcem miejsce ulatniania się gazu). Co z tym fantem działać? Czy to częste przypadłości tych replik? Odsyłać na gwarancje czy to pierdoła, którą sam usunę?

vowiztnnuujh_t.jpg

 

A czasem zawór w magu nie jest "wbity", chodzi mi o ten "trzpień" koło Twojego kciuka. Jego wciśniecie odpowiada za wyrzucanie dawki gazu przez ten otwór który pokazujesz. - starałem opisać sie to skrajnie łopatologicznie :)

Edited by McFly
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...