Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VFC GBB


Recommended Posts

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra, rozłożyłem i znalazłem winowajcę, okazało sie, że ta prostokątna część przykręcona do suwadła imbusem się odkręciła i blokowała suwadło ale śrubka gdzieś przepadła, czy ktoś ma mniej więcej wymiary śrubki i wie gdzie takową znaleźć? Żeby nie było, wczoraj jeszcze to przykręcałem

Link to post
Share on other sites

Ja mam już trochę swoje HK i mogę powiedzieć co nie co o problemach :)

1. Ivo_Maleskevic czytałem o twoim przypadku i ... musisz spilowac odrobinę na rączce przeładowania , od spodu tej wypustki która chaczy o suwadlo... po przylozeniu suwadla do koryta rączki musi mieć idealne przyleganie do "garba" na suwadle.

2. Szmerglu:

a ) nie mów ludziom żeby pilowali magazynki ... są zbyt drogie na to ... zawór jest droższy od firing pina w VFC... ktoś będzie chciał sprzedać magi bo coś tam mu wypadło i to mu się nie uda ... z powodu spilowania zaworu.

b ) Nie strasz ludzi suwmiarka i dremelem. .. ludzie już jak to słyszą to się boją :D Mój firing pin skrocilem przy pomocy linijki za 1.20 zł i pilnikien z Castoramy za jakieś 3-4 zł :)

Wermacht jeśli masz stalowego bolta ratecha to ta srubka będzie się odkręcac. .. ja u siebie okleilem ja teflonowka z 3 razy i dopiero wkrecilem i jest znacząca poprawa :)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edited by Fabson93
Link to post
Share on other sites

Fabson93 podziękował za pomoc. Na razie udało się (nie wiem jakim cudem :) ) złożyć tak, że chodzi jak powinno.

O ile skróciłeś firing pin? bo jezeli jest taka możliwość, to wole swoje magi pozostawić nienaruszone ze względu na planowany zakup repliki ghk.

Macie może jakiś sprawdzony przepis na HU, bo to mi jeszcze przeszkadza stworzeniu repliki doskonałej :)

Link to post
Share on other sites

2. Szmerglu:

a ) nie mów ludziom żeby pilowali magazynki ... są zbyt drogie na to ... zawór jest droższy od firing pina w VFC... ktoś będzie chciał sprzedać magi bo coś tam mu wypadło i to mu się nie uda ... z powodu spilowania zaworu.

b ) Nie strasz ludzi suwmiarka i dremelem. .. ludzie już jak to słyszą to się boją :icon_biggrin: Mój firing pin skrocilem przy pomocy linijki za 1.20 zł i pilnikien z Castoramy za jakieś 3-4 zł :icon_smile:

 

To zależy kto co chce - ja mam parę magów VFC i parę GHK w związku z tym - dopasowałem magazynki do całego karabinu a nie karabin do paru magazynków...

Nadal będzie mógł je sprzedać - posiadaczom replik gbb od VFC.

Taki tip - używaj polskich znaków :icon_wink: przez komórkę, nie jest to wiele cięższe.

 

@Ivo przepis na hopa http://wmasg.pl/pl/a...les/show/723691

Co do śrubek, to mam protip - locklite ;)

Link to post
Share on other sites

Fabson moglbys szerzej opisac modyfikacje firing pina. Ivo co do hopka ja uzywam vsrmod i dziala wysmienicie. Polega to na scieciu piersciebia ktory laczy sie z dysza.jego miejsce zajela guma od vsr. Ja uzywam maplelaef z ich dystanserem i przerobiona lufe psalm of david od vfc. Efekty lepsze niz oczekiwalem.

Edited by kamillo_20
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pytanie do osob uzywajacych magow G5 ghk. Skrocilem firing pin o 3mm. Replika strzela normalnie kilka razy poczym wypuszcza wiecej gazu i jest syfon. Co to moze byc? Konfiguracja to M27 ze stalowum boltem ratecha i aluminiowa dysza ratecha. Na orginalnej dyszy jest to samo.

 

Doszedlem co to bylo. Npas byl za mocno otwarty. Teraz ustawiony jest na 450 fps na magach vfc. Jednak magi ghk podaja za mala dawke gazu 270fps, a na magach vfc wystrzeli ok 15-20 kulek i niema sily cofnac bolta aby przeladowal. Jak to rozwiazac?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Panowie pomocy!!

 

Pękł mi hammer w hk 416. Szukałem wszędzie i dupa. Ciężko znaleźć. Chciał bym wymienić na stalowego ale nawet sklep Capri mi nie ściągnie . Może ma ktoś do sprzedania albo zna sklep. Pisałem nawet do producenta Vfc ale nie odpisują. Będe wdzięczny za pomoc. Wiosna idzie a ja z elektrykami nie chce biegać.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...