Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zabrudzony Glock 17 [KWA]


Recommended Posts

Guest Aztek_PL

Witam,

Podczas jednej z akcji wpadłem do "bagna". Zanurzony został cały Glock 17 od KWA. Od tamtej pory zamek chodzi ciężko, zacina się w różnych momentach. Wnioskuję, że to zabrudzenie. W prawdzie nie słychać żadnego tarcia piasku o części, ale chyba innego wytłumaczenia nie ma. I tu prośba o poradę. Jak można go przeczyścić bez rozbierania? Na serwis nie mam pieniążków, a na części wolę go nie rozbierać bo potem mogę mieć problem ze złożeniem go do kupy. A może jest jakaś inna przyczyna?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest Aztek_PL

No to nieciekawie. A nie orientujecie się może który serwis wykonałby takie czyszczenie najtaniej? I ewentualnie jaki mógłby być koszt takiego czyszczenia?

Link to post
Share on other sites

Przecież nie musisz go od razu rozkładać na części elementarne, do najmniejszej śrubki.

Na początek zdejmij zamek i wyjmij cały zespół blow-backu (odkręcasz jedną, widoczną śróbkę i cały ten element wyciągasz, razem z tylną płytką.

 

Jeśli mechnizm spustowy działa jak należy, to go tylko przedmuchaj, wyczyść patyczkami do uszu i wszytko przesmaruj.

Możesz nawet przepłukać gada w czystej wodzie, albo pod ciśnieniem pod prysznicem i wysuszyć.

 

Dopiero jak te podstawowe czyszczenie nie pomoże, to myśl o rozbiórce Glocka.

Gdzieś na forum w dziale Gaziaków jest opis jak rozłożyć Glocka 18c. Z 17-nastką jest łatwiej, bo nie ma mechanizmu zmiany trybu ognia, a reszta identyczna.

Link to post
Share on other sites

Wyjmij zespół lufy, potem zespól blowbacku. Te części musisz niestety wyczyścić ręcznie. Resztę wpakuj do puszki z benzyną ekstrakcyjną , dobrze wychechłaj (no niestety benzynki musi być sporo, a wypłucze syf i odtłuści elementy). potem wysusz, nasmaruj. w benzynie ekstrakcyjnej możesz czyścić wszystkie części poza gumką hopa i oringami w zepole blowbacku. Gumkę możesz umyć w ciepłej wodzie z odrobina mydła w płynie i potem dobrze wypłukać. Cylinderki blowa czyścisz szmatką a potem olejkiem silikonowym.

Uważaj tylko zeby nie zgubić takiej długiej cienkiej sprężynki która ci wypadnie jak wyjmiesz zespół blowbacku.

Link to post
Share on other sites

Niedzieje, już próbowałem. Ale broń Cię Bogowie Airsoftu czyścić w rozpuszczalnikach z acetonem. Abeesowe części się bardzo ładnie zdeformują. Tylko czysta ekstrakcyjna. Pięknie rozpuści wszelkie złogi smarowo-syfowe. Oczywiście szczoteczka tez się jaknajbardziej przyda.

Link to post
Share on other sites
Guest Aztek_PL

Rozłożyłem go i wypłukałem w wodzie z płynem do mycia naczyń. Miałem możliwość zrobienia tylko tego. Po wysuszeniu przesmarowałem replikę i złożyłem do kupy (a szczerze mówiąc włożyłem zespół lufy i nałożyłem zamek). Pomogło. Obecnie jedynie przy powolnym opuszczaniu zamka zacina się przy końcu (coś mi mówi, że to normalne :zastanawia: ). W każdym razie przy normalnym przeładowywaniu, czy też odbiciu przez Blow-Back nie ma problemu. Także dzięki Panowie za nadanie mi motywacji. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...