Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MBlock - sposób na pękanie GB


Recommended Posts

Przeglądając ostatnimi czasy strony czeskich sklepów natknąłem się na coś co już kiedyś widziałem jednak dopiero teraz bardziej przykuło moją uwagę. Czesi nazwali to MBlock. Podobno jak prezentuje filmik ma to pomóc szkieletowi w pękaniu czy zaprzestaniu skutków już drobnych pęknięć. Wszystko ładnie fajnie i może nawet działa tylko czy spotkał się ktoś z takim ustrojstwem gdzieś u nas w kraju. Czy ma to taką samą nazwę i idzie to kupić z mniej popularnego źródła? Zainteresowanych odsyłam pod adres: http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?products_id=1580

ASPRO-MBlock-01.jpg

Link to post
Share on other sites

Faktycznie coś jest:

http://www.facebook.com/pages/AztekoPL/119690461426554

 

EDIT: W sumie ciekawa sprawa jeśli będzie kosztowało w granicach tych 111zł po przeliczeniu z koron na aktualny kurs z dzisiaj to warto się zastanowić nad zabezpieczeniem mocniej napakowanych GB...oczywiście tylko niech to poprą testy :)

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

jak zapytałem o cenę to odpowiedzieli: "cena w granicach markowego gearboxa". Czyli cena na pewno nie będzie zadowalająca. Lepiej będzie to sobie samemu wypiłować z kawałka aluminium, nawiercić 2 otwory, włożyć sprężynki i takie 2 bolce.

Link to post
Share on other sites

Producent sprzedaje toto w Czechach za 42,2$ więc u nas taniej na pewno nie będzie. Ogólnie urządzonko jest fajne, a te stalowe bolce rozpierane są przez śruby, dzięki czemu całość zapiera się silnie pomiędzy body a gearboxem co sprawia że właściwe v2 przestają pękać (mogą natomiast pękać body, szczególnie chińskie).

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 years later...
  • 10 months later...

Ja Ci powiem, że używam tego patentu w dwóch replikach (własnie P&J oraz A&K) i nie zauważyłem żadnego rodzaju śladów, które by wskazywały na tworzące się pęknięcia ani na gearboxie ani tym bardziej na dolnym czy górnym korpusie. Mblock nie wpływa w żadnym stopniu na podawanie kulek czy też możliwość blokady magazynka w gnieździe. Oprócz konieczności podłożenia pod niego sztywnej podkładki nic więcej robić nie musiałem i teraz pięknie utrzymuje w całości chiński szkielet przy M140 (chociaż wiem, że to nie jest jeszcze szczególnie duże obciążenie).

Link to post
Share on other sites

Mblock nie wpływa w żadnym stopniu na podawanie kulek czy też możliwość blokady magazynka w gnieździe.

 

W moim przypadku poprawił podawanie kulek - magazynki (w większości Low-Cap BOYI, reszta to jakaś loteria, ale także low) podają do ostatniej, a bez mblocka niespecjalnie chciało łapać niektóre.

 

#edit. Możliwe też, że to kwestia poskładania lub tak mi się wydaje. Dodatkowo stwierdzam, że mblock mi pomógł na wypadający przedni pin. Replika: M16A4 G&P.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A ja mam troszkę inne pytanie... zauważyłem, iż po instalacji lufy dytac komora hop-up ma luzy i ruszą się na boki.... Co prada jeszcze nie testowałem repiki ale boje się, iż będzie to miało wpływ na tor lotu i podawanie... Sądzicie, że e-block usztywni układ ??

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam

Do mojej emki od Force Cora (FC-120) planuje wsadzić sprężynę m130.

Boje się o pęknięcie mojego GB. Czy MBlock rozwiąże ten problem?

Body zrobione jest ze ZnAlu czy może pęknąć przez niego?

A może lepiej dozbierać do wzmocnionego szkieletu 2GX od KWA?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...