Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

witam

Mam teraz chest riga brytyjskiego DPM z demobilu.ma on 3x2 miejsca na magazynki i dwie większe kieszenie tzw utilty pouch.Dokupiłem teraz pas i chciałbym dorzucić do oporządzenia jeszcze kilka rzeczy.Chciałbym mieć manierke saperke jeszcze jedną ładownice na magi dwa oraz jeszcze jednego utility poucha.Co jeszcze można by dorzucić a co z tej listy zlikwidować??mundur DPM tak więc aby pasowało do siebie.

Link to post
Share on other sites

Proponuje dozbierać i zakupić fanty z Miwo P. Będziesz miał wieksze pole manewru pod wzgledem umiejscowienia i dokupienia ładownic tudzież innych kieszeni. Z czasem zrozumiesz ze i tak lepiej na tym wyjdziesz niż pchanie sie w te używane kontrakty...

 

 

 

Jeżeli chcesz iść tańszą drogą to popytaj tak jak koledzy mówią krawców z forum. Może u bombelsarsa taniej Cie to wyjdzie... musisz popytać i poszukać :P

 

 

 

 

Pozdrawiam,

Pietras.

Edited by pietrasss
Link to post
Share on other sites
Chciałbym mieć manierke saperke jeszcze jedną ładownice na magi dwa oraz jeszcze jednego utility poucha

Camelbak, lub mały plecak szturmowy (albo jakiś custom do zrobienia na kamizelki.prv.pl), jak kolega wyżej wspomniał, do przenoszenia wody, z szybko dostępnej manierki bym zrezygnował wkładając ją do lub na plecak, lub całkowicie ją usunął z zestawu. W przypadku plecaka saperka poszła by do plecaka lub na bok, reszta (ładownice, zasobnik) na pas. Szelek brak (znikome obciążenie), lub co najwyżej płaskie. Zyskujesz w ten sposób:

- mniejsze obciążenie pasa

- dodatkową (z możliwością kompresji) przestrzeń ładunkową w postaci plecaka

- możliwość rozbudowania pasa o np kaburę, kaburę udową, panel udowy

 

Wady:

- 2x szelki na ramieniu (ale nie powinny układać się bezpośrednio na sobie)

- większe obciążenie ramion

 

Może to nie jest stricte liniowe rozwiązanie, ale powinno dawać radę i nie stwarzać problemu w Twoim przypadku. Kombinacji jest od groma, ale polecam jakiś mały plecak i pas na początek by przetestować konfiguracje. Albo całkowita rezygnacja z pasa na rzecz plecaka.

 

Co jeszcze można by dorzucić a co z tej listy zlikwidować?

wg. uznania i potrzeby bym polecał i jak wyżej

Edited by Szreder
Link to post
Share on other sites

- 2x szelki na ramieniu (ale nie powinny układać się bezpośrednio na sobie)

 

 

Dlaczego tak sądzisz? Jeśli szelki spodnie są płaskie to nie ma problemu. Najważniejsze jest to żeby szelki spodnie nie były bardziej obciążone niż te zewnętrzne, bo wtedy będzie niemiło.

Link to post
Share on other sites

Czemu wybierasz największy badziew? Jak ludzie znający się lepiej niż Ty, dobrze Ci doradzają. Proponuje, abyś ogarnął klawę przyciskając lewy ctrl+ shift, bo pewnie pisząc swoje wywody, zmieniłeś układ klawiatury. Pozdro.

Edited by konrad1313
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kiedyś zainspirowany real deal fotami SEALa z pasem dopiętym pod chest BHI Commando spróbowałem zrobić to samo i ani to nie było wygodne ani praktyczne. Żeby zdjąć i założyć to wszystko musiałem się nieźle nagimnastykować. Nie wiem czemu niektórzy tak nosili.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...