Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do CQB


Recommended Posts

Witam. Mam w swoim EQ narazie g36 ~400fps oraz berette m9 ~300fps. Potrzebuje repliki do stzelanek CQB. Myślałem nad dwoma rozwiązaniami:

1. kupno słabszej sprężyny do giety dającą 360fps

2. kupno drugiej repliki mieszczącej się w zakresie 360fps

I tu moje pytanie co lepiej zrobić? (Bo nie chcę wydać zbyt dużo na druga replikę.) Sprężyna czy druga replika i jak tak to jaka? Jak coś to jedną już mam na oku.

http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152189545-Model-P5-K-PDW-G5-GALAXY-.html

Link to post
Share on other sites

Jakbyś zadał sobię odrobinę trudu i użył szukajki dowiedziałbyś się że kurtze gallaxego są jednymi z lepszych chińczyków na rynku. z racji kompaktowych wymiarów są idealne do walk w pomieszczeniach. Polecę ci wziąść go ze sklepu Gunfire, poniewaz jest to sklep sprawdzony i dający gwarancję na swoje produkty (oczywiście realizowalną gwarancję) i sensowny serwis. Jeżeli zdecydujesz się na zakup tej repliki odzałuj wydanie paru groszy więcej i poproś o włozenie lufy precyzyjnej i porządnej gumki hopa, a gwarantuję ci że bedziesz bardzo z niej zadowolony

Link to post
Share on other sites
Arend.. Ale to w stocku strzela spokojnie na 40 metrów, więc po co mu precka do cqb? ;)
Tylko nooby patrzą tylko i wyłącznie na zasięg czy fpsy. Liczy się jeszcze skupienie i powtarzalność, a lufa precyzyjna poprawi je baaaaardzo.
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Gecko, miales, strzelales? Kulki o takiej wadze beda mu latac w kosmos...

 

Hmm, tej repliki nie miałem, ale używałem kilku o takiej samej mocy i szczegolnie 23 były idealne. 0.25 już ograniczały zasięg.

Link to post
Share on other sites

Arend.. Ale to w stocku strzela spokojnie na 40 metrów, więc po co mu precka do cqb? ;)

Żeby z tych 40m w coś trafiał. stokowa rurka ma problemy z trafieniem w sylwetkę z 30m. Ale fakt 110mm precka guzik da. Najsensowniej by było założyć kufę 240mm (taką jak w m4a1) i przykryć tłumikiem co w odległości ~40m da skupienie rzędu 20cm. w kosztach to bvedzie wyglądało tak: 76 pln za lufę src ( http://www.gunfire.pl/pol_m_Czesci-i-Akcesoria_Lufy_Lufy-wewnetrzne-725.html ). Tłumik da się kupić używkę więc nie będę pisał za ile bo dokładnie się skalkulować nieda. Do tego wiertło 8mm do przewiercenia wylotu lufy w replice (bez tego nie wyprowadzisz lufy na zewnątrz). Oczywiście jeżeli kupisz wersję mp5k a nie mp5pdw trzeba będzie doliczyć koszt adaptera tłumika (zdecydowanie lepiej kupić pdw bo masz już założoną kolbę). Sądzę że za ceną dodatkowych 120-150 złotych bedziesz miał już replikę z którą będziesz mógł spokojnie szaleć po budynkach a nawet jeżeli zabawa przeniesie się na zewnątrz bedzie niewiele odbiegała od stokowych replik karabinów.

Co do kulek ja ze swojego TM strzelam 20 i jakoś mi w kosmos nie latają. Kumple tez raczej nie używają do gallaxych kulek cięższych niż 23.

Ale tak poprawdzie to raczej trzeba będzie chwilę postrzelac żeby dobrać sobie kulki.

Link to post
Share on other sites

Widzisz Wolfran tak to jest jak się o jednym myśli, o drugim pisze, a jeszcze co innego czyta. Miało być mp5a5 wyszło m4a1. Oczywiście się przyznaję do błędu.

 

 

FlynN na to też jest metoda. Poprostu wprowadżcie zasadę "only single" w cqb.

Link to post
Share on other sites

Witaj FlynN ;).

 

Szczerze powiedziawszy, to odradzałbym pakowanie precki i gumki do Galaksiaka, jeśli komuś zależy na taniej replice. Osobiście uważam, że zasięg skuteczny w Galaxy, na kulkach 0,25g jest wystarczający. Przynajmniej w dwóch egzemplarzach, które posiadam przy strzelaniu na 45 metrów do nieruchomego celu wielkości sylwetki człowieka trafiam 7-9 na 10 strzałów. A to jest bardzo zadowalający wynik jak dla mnie. Proponowałbym najpierw postrzelać na stocku, a później zdecydować, czy jednak chcemy coś poprawić czy nie.

 

Poprostu wprowadżcie zasadę "only single" w cqb.

W naszych okolicach jest już i tak bardzo dużo ograniczeń dotyczących CQB. Ta nie sądzę by przeszła, zwłaszcza że coraz więcej osób celowo kupuje Li-Po, żeby szybkostrzelnością nadrobić brak w FPSach i celności. Czego osobiście nie aprobuję.

 

Hmm, tej repliki nie miałem, ale używałem kilku o takiej samej mocy i szczegolnie 23 były idealne. 0.25 już ograniczały zasięg.

No właśnie, nie miałeś tej repliki więc nie zabieraj głosu na jej temat, bo wprowadzasz w błąd. Do zdecydowanej większości egzemplarzy Galaxy, z którymi miałem do czynienia 0,25 to minimum, bo często strzela najlepiej na 0,28.

 

A osobiście wymianę sprężyny na słabszą w giecie Ci odradzam, FlynN, bo CQB to u nas jedno, a w rozgrywkach leśnych jednak te FPSy się przydają. A chyba nie chce Ci się co strzelankę wymieniać sprężyny.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że FlynNowi chodzi o coś mocniejszego i z lepszym zasięgiem niż Klocek Cymy, ponieważ są w naszym środowisku (bo chyba to jest dokładnie ten sam FlynN co w Bielsku się od niedawna strzela :P) miejscówki na których mamy twardy limit 360 FPS pomimo tego, że w grę wchodzą zarówno ciasne pomieszczenia jak i te olbrzymie, duże przestronne korytarze oraz potężny, zróżnicowany las.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Wybaczcie że odkopuje temat po latach ale są jakieś inne repliki do cqb oprócz mp5 Galaxy lub mp7 well'a? Myślałem o czymś typu kac pdw, ale cena odstrasza, a nic innego nie jestem w stanie znaleźć... Repliki gbb też mogą być, na przykład jakiś colt 1911, ale ograniczają mnie fundusze(400 zł)...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...