Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Połączenie "na krótko" Bateria>Gearbox


Recommended Posts

Witam!

 

W zeszły piątek kupiłem replikę G36 LINK. Sprzęt bardzo fajnie chodzi,nie można się do niczego przyczepić. Wczoraj zaczęły się problemy z okablowaniem. Włożeyłem naładowaną baterię,podłączyłem,włożyłem naładowany magazynek,naciskam na spust i...cisza. Nasunęła mi się myśl aby sprawdzić kable. Podłączyłem Baterie"na krótko" do gearbox'a(omijając kable w kolbie) i działa. A gdy podłącze pakiet do kabli w kolbie kicha.

 

Czy na dłuższą metę mogę zastosować to "prowizoryczne" rozwiązanie?(Akumulator->Gearbox)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, zapomniałem dopisać,bezpiecznik cały jest.

 

EDIT:Działa jak narazie. We wtorek jadę siętrochę postrzelać więc zdam znać czy to siętrzyma przysłowiowej kupy.

 

A tak z innej beczki,czy wywalenie bezpiecznika wpływa na zużycie innych elementów repliki ,oraz ,czy jak zlikwiduję bezpiecznik to wpłynie to na gwarancje?

Edited by ako1987
Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak mam gietke JG, na stoku bez bezpiecznika strzelałem rok, od nowości i na baterii 9.6V, Potem już zaczął się tuning, kable nisko oporowe, i nadal bez bezpiecznika. Replika ma już lekko ponad 2 lata.

 

Wg nie ma to wpływu na działanie repliki, a wręcz nawet poprawia znacznie ROF (w moim przypadku...)

 

Śmiało wywal bezpiecznik, powoduje on tylko zbędny opór.

 

 

EDIT: Nie wpłynie to na gwarancje. W razie co zawsze można podłączyć ponownie i będzie dobrze...

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Okej,dzięki wszystkim za porady. Dziś wymieniłem kable na silikonowe (20AWG) i wszystkie wtyczki na goldy (inaczej zwane "bananami" 4mm)

 

P.S Odezwał się drugi problem, tak raz na 300/400 kulek ,jedna kulka potrafi się zaciąć. Gdy już przeczyszczę lufę wyciorem to jest ok. Wiecie czym może być to spowodowane?

Link to post
Share on other sites

Niestety dalej są zacinki, kulka zatrzymuje się w tym miejscu (zaznaczonym czerwoną kropką):

 

bigyx.jpg

 

 

Czynności wykonane:

Nasmarowanie magazynka

Przeczysczenie lufy.

 

Wiecie co może z tym być? Nie chciałbym jechać 50km aby oddać replikę do serwisu,a poczcie nie ufam :D

Link to post
Share on other sites

Włóż między komorę a GB kawałek jakiegoś plastiku, izolki. I wtedy będzie dobrze...

 

Mam u siebie to samo... Ja mam miedzianą podkładkę...

Tylko pamiętaj, żeby nie włożyć niczego za grubego, bo będzie problem z kompresją...

 

U mnie to wygląda tak:

http://screenshooter.net/4444312/dxjwpjp

I powiem szczerze, że jest lepsza kompresja niż w stocku.

 

 

To jest najszybszy sposób.

 

No chyba, że ci się wyrobił popychacz dyszy. No to niestety musisz dać do serwisu...

 

 

Pozdrawiam: zajaszcze

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...