Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 Magpul G&P czy Magpul PTS Masada ACR


Recommended Posts

Guest Psikus

Powiem krótko - nie wiem na co się zdecydować, pogadałem sobie z paroma sklepami o oto wnioski.

 

M4 Magpul G&P:

+ Pełne możliwości tuningu

+ Oczywiście najwyższy poziom wykonania

+ Wygodna kolba

- Denerwująca mnie, nieskładająca się na bok kolba

 

Masada ACR:

+ Jeszcze lepszy gearbox niż w gp (styki...)

+ Najwyższy poziom wykonania

+ Lżejszy niż GP

+ Wygodna kolba

+ Szybko-wymienna lufa i sprężyna

+ Nie chyboczące się magi w gnieździe

? Boję się czy body w końcu nie pęknie

- Mniejsze w porównaniu z gp możliwości tuningu (max około 450 fps, sprężyna do 130)

- Brak regulacji kolby

 

Wszelkie dodatkowe informacje mile widziane. Jak nie wiecie co napisać, napiszcie który byście po prostu wzięli.

Link to post
Share on other sites
Guest Psikus

Poprawka, znalazłem dodatkowy plus dla g&p:

 

M4 Magpul G&P:

+ Pełne możliwości tuningu

+ Oczywiście najwyższy poziom wykonania

+ Wygodna kolba

+ Więcej fps

- Denerwująca mnie, nieskładająca się na bok kolba

 

Masada ACR:

+ Jeszcze lepszy gearbox niż w gp (styki...)

+ Najwyższy poziom wykonania

+ Lżejszy niż GP

+ Wygodna kolba

+ Szybko-wymienna lufa i sprężyna

+ Nie chyboczące się magi w gnieździe

? Boję się czy body w końcu nie pęknie

- Mniejsze w porównaniu z gp możliwości tuningu (max około 450 fps, sprężyna do 130)

- Brak regulacji kolby

Link to post
Share on other sites

+ Jeszcze lepszy gearbox niż w gp (styki...)

Poczytaj sobie na Arnies jakie są przeboje ze stykami w tej replice. Z minusów dodałbym jeszcze dwuczęściowa, plasticzna komora hopa z "suwaczkiem" do regulacji tegoż.

Link to post
Share on other sites

plasticzna komora hopa z "suwaczkiem" do regulacji tegoż.

 

A nie chodzi Ci czasem o chińską Masadę? Bo ja mam tą "Magpulowską" (PTS) i nie ma suwaczka tylko jest pokrętło jak w M-kach, bardzo płynnie zresztą działające.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Głupi ja, faktycznie, suwaczek i plastik fantastic jest w wersji A&K. Cofam i biję się w pierś.

Natomiast co do styków to cóż-spora grupa ludzi na nie narzeka (generalnie nie działają wcale albo palą się na potęgę), wygląda to tak, jakby wyszła partia tych replik z wadliwymi stykami :<.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że chodzi o te mikrostyki które są montowane zamiast standardowych? U mnie jak na razie wszystko ok. Zobaczymy za jakiś czas (na razie tylko ok. 3k kulek wystrzelone). Mam nadzieję, że jak już padną to przed zakończeniem okresu gwarancji :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

No to moze ja napisze cos od siebie.. Jestem posiadaczem Masada ACR Magpull-a. Japonczycy ja wykonali rewelacyjnie pomysleli o tym ze wiekszosc urzytkownikow i tak tiuninguje repliki wiec dali czesci ogolnodostepne.. do tego sam patent ze lufe i pol komory hop up jest wyciagany pozwana na szybka wymiane czesci takich jak lufa wewnetrzna i gumka hop up.. wybijajac kilka pinow mamy dostep do GB i spokojna wymiane sprezyny.. na mocniejsza..

Body bardzo wytrzymale mimo ze obchodze sie z moja piekna jak z dzieckiem.. sama jakos wykonania daje sporo do myslenia.. no i najwazniejsze CENA: jednych zabija innych motywuje. PS w dziale Komisu (Śląsk) jest moja luba wystawiona na sell z przyczyn koniecznych.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest Psikus

Ale wyjaśnijcie mi jakie są te problemy ze stykami. Czy pasować będzie do tej repliki bateria 11.1 lipo, zmieści się we froncie?Jakie części są niestandardowe w tej replice?

Link to post
Share on other sites

Boże, widzisz i nie grzmisz! Jakie mogą być problemy ze stykami? No palą się na potęgę, najpewniej była cała partia replik z trefnymi stykami, bo na Arnies jest pełno ludzi, którzy się na ten problem skarżą.

Link to post
Share on other sites
Guest Psikus

I mówimy na pewno o Magpulach a nie o chińszczyźnie?Ten problem dotyczy wszystkich ich replik?Bo oni robią też razem z G&P m4. Czy z tymi m4 też jest taki problem?

Link to post
Share on other sites

Tak, rozmawiamy o produktach Magpul PTS. Po raz tysięczny odsyłam do stosownego wątku na Arnies Airsoft (ponad 100 stron, recenzje, tuning i wszystko dookoła tych replik, łącznie z ucharakteryzowaniem ich na Bushmaster ACR).

Nie, problem ten nie występuje w emkach G&P, bo magpulowskie są tylko bonusy (kolby, chwyty przednie, chwyty pistoletowe, etc.) zaś cała reszta to stockowe repliki G&P. W przypadku replik Masady Magpul robi je sam (choć ponoć ileśtam powstało na częściach Aresa, ale to są, znowu, spekulacje).

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nie, nie ma. Odsyłam do konstrukcji ostrej eMki, a konstrukcji Masady. Broń od Magpul'a jest innowacyjna m.in. pod w tym względem, a replika od PTS posiada tą innowacyjność.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...