Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PBS-1 na CM.048M?


Recommended Posts

Witam.

 

Zbieram się do upiększania mojej śliczności i w planach jest zakupienie tłumika. Oczywiście pierwsza propozycja to PBS-1 (broń MUSI być koszerna).

Wyskoczył jeden problem. Znajomy miał kiedyś CM.035 (AKSU) i na jakimś strzelaniu tłumik upitolił mu gwint na lufie w efekcie krzywiąc lufę i praktycznie uniemożliwiając strzelanie. Obawiam się czy może to być wada produktów CYMY czy akurat CM.035 był jakiś felerny. Chciałbym być pewny czy mój AKM wytrzyma- PBS-1 to jednak 800g metalu i wolałbym żeby mi nie spadł na ziemie razem z połową lufy.

 

Ktoś miał kiedyś problemy z gwintem w CM.048M?

Link to post
Share on other sites

Ja bym sobie na Twoim miejscu odpuścił PBS'a który waży 800g, obojętnie czy lufa wytrzyma czy nie.

Wyważenie jest wtedy tragiczne... :icon_confused:

Żeby bezpiecznie nosić takiego Pbs'a powinieneś mieć lufę ze stali, stal nakręcona na aluminium (lufę) zawsze będzie słabym punktem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tu nie chodzi o to, że coś uszkodzisz z tłumikiem założonym, bo przecież bez tłumika też można coś rozwalić. I nawet o wagę tu nie chodzi a zresztą źle że waży tyle co oryginał? To co ma ważyć tyle co paczka cukierków? To jest REKO a jak się komuś nie podoba to niech sobie kupi jakąś hamerykańską 'tubkę' i niech się lansuje.

Link to post
Share on other sites

Rumak miałeś taki zestaw? Autor chyba najlepiej wie o co mu chodzi i o to pyta. Pozatym nie widziałem w wypowiedziach autora słowa reko tylko stylizacja do czego lżejsza wersja nadaje się doskonale.

Edited by ziuta
Link to post
Share on other sites

Miałem zestaw AKM(cały front od ostrego+lufa stalowa) z PBS-1 stalowym 1kg i powiem, że jest to chyba najbardziej niewygodny zestaw z jakim miałem okazję się bawić.Sam ak ciąży na przód ale dodaj 1 kg na końcu lufy.Tłumik oddałem koledze po 3 godzinach i zakupiłem model z silesi, który później sprzedałem Lesiowi:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...