Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP 45 oraz AKS-74u


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam 2 problemy dotyczące replik, jeden dotyczy ump45, drugi aks-74u.

 

Zaczynamy od ump45. Czy jest jakiś dobry polski sklep, w którym można kupić tą replikę? Przeszukałem wszystkie najbardziej znane i jedyny, na którym był to airsoftxtreme.pl Problem w tym, że ktoś tu pisał, żeby się wystrzegać tego sklepu. Po drugie obecnie jest napisane "produkt niedostępny" czyli chwilowo i tak go bym nie kupił. I czy w ogóle ktoś posiada bądź posiadał replikę tego pistoletu maszynowego? Czy dobrze jest zrobiony, warto go kupić, w jakim sklepie go nabyć? Może chociaż ktoś z waszych znajomych ma taki w posiadaniu?

 

Druga sprawa dotyczy repliki aks-74u (cm.045a). Mam właśnie taką w domu. Jeżeli ktoś ją ma, to pewnie wie że muszka jest zrobiona z jakiegoś gówn... słabego materiału. Pękła po kilku dniach używania i kumpel mi poradził, żebym kupił metalowy odpowiednik. I tu kolejny problem: nie wiem jak ją zamontować :). Odkręcam ten "lejek" (przepraszam za określenie, wyleciało mi z głowy jak się nazywa ta część) no i pod nim jest gwint. Jedyną przeszkodą do założenia nowej muszki jest właśnie ten gwint. Do gwintu pasuje klucz imbusowy 1mm, jednak gdy próbuję go odkręcic, nic się nie dzieje. W ogóle się nie poluźnia. Tak więc jak odkręcić gwint?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Nie odkręca się milimetrowy imbus, czy cały gwintowany element? Jak imbus, to albo użyj innego zestawu imbusów, bo możesz mieć metrowe, a wkręcony jest calowy, przez co wydaje się bardzo podobny a nie jest i dlatego się nie kręci, albo faktycznie rozwierć. Jeśli jednak chodzi o przejściówkę, to też zrób jak kolega radzi - w szmatę i kręć, tylko pamiętaj, że trzeba kręcić w drugą stronę, bo gwint na lufie jest lewostronny :)

Link to post
Share on other sites

Co do gwintu aks-74u to zobaczę później, bo teraz mi się nie chce się z tym bawić :).

A jeszcze o ump45. Mam takie pytanie: czemu na airsotfextreme.pl kosztuje 300 złotych, a na specshopie 900 zl? I czy w ogóle są jeszcze jakieś inne polskie sklepy, na których można kupić ump45? Bo z zagranicznymi mogą być problemy z dostawą, a zanim paczka by doszła to już bym umarł z nudów :].

I jeszcze ponowię pytanie: jakie macie opinie o replice ump45? Styknie do CQB/lasu? Nie rozleci się po zmianie magazynka? Czy sprawnie działa?

Link to post
Share on other sites

O kurczę. Na tym taktyczny.pl jest jakaś "wersja pro", bo chcą za niego tysiaka :].

Patrzyłem też na gunfire.pl (http://www.gunfire.pl/product-pol-1152189776-Replika-pistoletu-maszynowego-UMP-M89A-.html) i życzą sobie za ump45 tylko trzy stówy. Szkoda, że póki co nie mają żadnych na składzie. No dobra to idzie kolejna porcja pytań:

 

1. Jakie są różnice między repliką za 1000zł z taktyczny.pl a tą za 300zł z gunfire.pl?

2. Czy Gunfire to dobry sklep? Wszystko dochodzi do klienta? Czy to drugie "taniemilitaria" :D?

3. Wie ktoś kiedy może być kolejna dostawa w gunfire.pl bądź od czego to zależy kiedy będzie właśnie ta replika?

Link to post
Share on other sites

Mam to UMP z GG. Kiedyś chodziło ponad 1000, teraz też coś koło tego. Ale naprawdę warto. Osobiście uważam, że ABS w UMP to najlepsze tworzywo w replikach ASG na rynku. Mocne, wytrzymałe, przyjemnie matowe. Kolba chodzi idealnie, siedzi stabilnie zatrzask, wszystko elegancko spasowane. GB przyzwoity, ale lepiej zostawić ten karabin stockowy. Ja biegam w konfiguracji 3x low cap 50BB + hicap 300BB. A to UMP za 300 to produkt Double Eagle. Trzymać się z daleka, chińszczyzna w złym słowa znaczeniu. Jak już zajarało nas UMP to warto uzbierać więcej, a mieć coś naprawdę na poziomie. I polecam poszukać używanych G&G, często zdarzają się egzemplarze w świetnym stanie i niskiej cenie.

Link to post
Share on other sites

te 6 tygodni na capri to już 6 miesiąc, jeśli nie zamówisz tego to czekasz i czekasz w nieskończoność. UMP i UMG to to samo tylko oznaczenie G&G jest UMG. Jeśli chcesz metalowe warto pomyśleć o MP5, taka sama cena. Do G&G wchodzą niestety (chyba do wszyskich) wyłącznie magazynki G&G =/ a różnica jest między nimi taka że jedna to produkt markowy i jeśli nie będziesz grzebał będzie dłuugo chodził a z 2gim to nie wiadomo :)

Link to post
Share on other sites

Kurczę, te 1100 zł to trochę dużo...

Jeszcze się zastanawiam czy kupić tą replikę od G&G czy nie. Do osób, które mają lub miały ump45 od G&G:

Możecie mi wymienić plusy i minusy tej pukawki? Czy stockowa radzi sobie jako tako (chociaż wiadomo że i tak zawsze coś się wymienia). Czy części są zrobione z dobrych materiałów, czy np zamek łamie się po pierwszym użyciu :)?

Link to post
Share on other sites

Kurczę, te 1100 zł to trochę dużo...

Jeszcze się zastanawiam czy kupić tą replikę od G&G czy nie. Do osób, które mają lub miały ump45 od G&G:

Możecie mi wymienić plusy i minusy tej pukawki? Czy stockowa radzi sobie jako tako (chociaż wiadomo że i tak zawsze coś się wymienia). Czy części są zrobione z dobrych materiałów, czy np zamek łamie się po pierwszym użyciu :)?

 

 

No to tak UMP a dokładnie UMG z G&G to bardzo dobra replika w której tak naprawdę prócz magazynków i kulek nie trzeba nic kupować ani wymieniać.

Mój kolega kupił sobie go w taktycznym i jest bardzo zadowolony ponad to na taktycznym jest to zestaw (combo) czyli dostajesz aku 9.6v i ładowarkę automatyczną

czyli powinieneś odliczyć od ceny jakieś 110zł czyli replika kosztuje 959zł

Plusy:

Dobry i niezawodny GB v3

Lufa precyzyjna 6.04

w standardzie zielona Gumka G&G która kręci znakomicie

replika bardzo poręczna dzieki składanej kolbie idealna na budynki

w stocku ma jakieś 350 fps więc ja osobiście nic bym nie wymieniał

Ponad to możeś z niej w przyszłości zrobić karabinek przedłużając lufę i nakręcając tłumik (widziałem jest dostępny w akcesoriach)

Co tam jeszcze replika nie ma luzów a abs jest na wysokim poziomie zamek sie nie łamie :-)

No i póki co wad nie stwierdzono

aha bardzo łatwo rozbiera się na pół tzw. field strip

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Joker zapowiada się super :). Tylko jeszcze czy ta replika poradzi sobie jako tako w lesie? Wiadomo, że długi kałach byłby lepszy, ale czy z umg od G&G można iść do lasu bez obawy że w nic nie trafimy na średnich odległosciach? Czy po założeniu tłumika będzie widoczna różnica w celności/odległości?

I jeszcze prosiłbym o wypowiedzi innych użytkowników. Podajcie proszę zalety i wady (jeśli znaleźliście) tej repliki :].

 

PS Aha i czy ten sklep taktyczny.com jest gdony uwagi? Czy jak zamówię replikę przez internet to wszystko ładnie przebiegnie? Dobrą mają tam obsługę? Nie oszukują klientów? Wcześniej nie korzystałem z tego sklepu, stąd te pytania :)

Edited by kopytko3
Link to post
Share on other sites

Co do dystansu to jak uda mi się w najbliższym czasie wyrwać od obowiązków mogę umówić się z kumplem i przestrzelać replikę.

Co do obsługi w sklepie to jest ok. ja robię tam zakupy osobiście ale z tego co wiem to wysyłki wychodzą od nich terminowo jeśli zdecydujesz sie np. na pobranie to przesyłka powinna byc za dzien lub dwa u ciebie. Aha do większości replik dostajesz uproszczoną spolszczoną instrukcję. Odwiedzam ich często po kulki stąd wiem że mają serwis na miejscu i żadnej awantury z klientem jeszcze nie widziałem :-)

Link to post
Share on other sites

Co do dystansu to jak uda mi się w najbliższym czasie wyrwać od obowiązków mogę umówić się z kumplem i przestrzelać replikę.

Ooo no to super. Jakbyś podał w przybliżeniu osiągi (rof, zasieg itp) to będę bardzo wdzięczny :). Czekam niecierpliwie aż "przestrzelasz replikę z kumplem" :wink: .

 

W wakacje mam urodziny, więc wtedy pewnie jakaś kasa się znajdzie i ump zagości w moim domu :happy: .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...