Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Butla Coleman propan


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Butla typowa gg ma około 300g gazu więc Coleman na pewno jest lepszą opcją.

 

300 nieśmierdzącego gazu za 30 zł vs 450 g śmierdzącego za 40. Wole nieśmierdzący jak mam przepłacać :icon_biggrin:

Propanu colemana nie używałem, bo drogo. Tak jak pisałem, jedyne słuszne to 11 kg i przelewanie do mniejszych, a z mniejszych do magazynka. Ale to nie temat o nielegalnych sposobach zasilania repliki :)

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Nie używałeś, ale wiesz że śmierdzi. Pozdrowienia dla Pana z kotem w avatarze.

 

Dla jasności - W zwykłej butli GG masz ok 250g gazu i płacisz za nią 30pln albo więcej. Tutaj masz 460g za 40pln. Faktycznie nieopłacalne.

 

I po raz kolejny to napiszę - nie zauważyłem, aby propan Colemana śmierdział. Ma specyficzny zapach, ale przy strzelaniu z Hi-Capy 5.1 w pokoju, napełnianiu magów itd. nie zauważyłem smrodu. Owszem, ma jakiś tam zapach - nie są to perfumy - ale żeby od razu smród? Nie wiem, może jak komuś przy ładowaniu magazynka połowa gazu uchodzi bokami, to może się faktycznie zrobić nieprzyjemnie (zgaduje, bo nie mam takiej przypadłości w moich magazynkach).

Link to post
Share on other sites

Nie używałeś, ale wiesz że śmierdzi. Pozdrowienia dla Pana z kotem w avatarze.

 

Dla jasności - W zwykłej butli GG masz ok 250g gazu i płacisz za nią 30pln albo więcej. Tutaj masz 460g za 40pln. Faktycznie nieopłacalne.

 

I po raz kolejny to napiszę - nie zauważyłem, aby propan Colemana śmierdział. Ma specyficzny zapach, ale przy strzelaniu z Hi-Capy 5.1 w pokoju, napełnianiu magów itd. nie zauważyłem smrodu. Owszem, ma jakiś tam zapach - nie są to perfumy - ale żeby od razu smród? Nie wiem, może jak komuś przy ładowaniu magazynka połowa gazu uchodzi bokami, to może się faktycznie zrobić nieprzyjemnie (zgaduje, bo nie mam takiej przypadłości w moich magazynkach).

 

Nie no może faktycznie dodają perfumy a nie to co do komercyjnej mieszanki C (propan techniczny). Cóż, mogłem się mylić, moje stanowisko zostało przedstawione wcześniej. w butelce jest 300 gram propanu, a tutaj 460. Musiałbym jeszcze osobno na igłe wydać 60-100 zł, więc i tak maooo opłacalne...

 

Pozdrawiam pana z ... czymś w avatarze. Oj jak miło się zrobiło:D

 

Może pozostawie sprawe opłacalności do własnego przemyślenia... Bo znowu będzie ile ludzi tyle opinii.

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Jako, że dłużej uzytkuje różne napędy gazu to powiem jedno ... takie pitolenie tu widze ze o matko ...

 

W butli GG gazu jest średnio w przedziale 200-250g. Coleman ma około 460g gazu.

Do tego na Colemanie lepiej pracuje blowback w gaziakach. Nie wiem czemu tak jest, bo FPS są niemal identyczne jak na GG przy wielu replikach które testowałem.

 

Dodatkowo Coleman ma wygodniejsze gabaryty do noszenia przy sobie i jest wielokrotnie wytrzymalszy na uszkodzenia (w butli gg wystarczy uszkodzic igle nabijajaca i juz mozna sie pozegnac).

 

Grzesio, dla Ciebie moze przy porownaniu 1 butla do 1 butli to mało opłacalne ale widać, że dokładnie policzyć nie umiesz (no i dodatkowo sam fakt ze GG jest 200-250 a nie 300g).

 

Zużyj przez cały sezon 10 butli Coleman, 6kg propanu z własnej instalacji i kilka butli GG to wtedy pogadamy o porównaniach i oszczędnościach :)

Link to post
Share on other sites

Nie no może faktycznie dodają perfumy a nie to co do komercyjnej mieszanki C (propan techniczny). Cóż, mogłem się mylić, moje stanowisko zostało przedstawione wcześniej. w butelce jest 300 gram propanu, a tutaj 460. Musiałbym jeszcze osobno na igłe wydać 60-100 zł, więc i tak maooo opłacalne...

 

Pozdrawiam pana z ... czymś w avatarze. Oj jak miło się zrobiło:D

 

Może pozostawie sprawe opłacalności do własnego przemyślenia... Bo znowu będzie ile ludzi tyle opinii.

Jaką butle ważyłeś, że wyszło Ci 300g gazu? Ja ważyłem co najmniej dwie butle i było 250g. Adapter Madbulla zwrócił mi się po drugiej butl Colemana. Propan nie ma silikonu, więc HU nie brudzi. Ponadto, tak samo jak Ari, też odniosłem wrażenie, że BB jest mocniejszy. Jak dla mnie sprawa jest jasna co się bardziej opłaca.

 

Wybacz, ale nie lubię jak ktoś wypisuje pierdoły nie mając pojęcia w temacie. :)

Link to post
Share on other sites

 

Wybacz, ale nie lubię jak ktoś wypisuje pierdoły nie mając pojęcia w temacie. :icon_smile:

 

Widać powtórzyłem pierdoły wypisywane przez kogoś w temacie o propanie, przepraszam moja wina. Żadnej butli nie ważyłem bo byłem przekonany o prawidłowości informacji z tematu, myliłem sie. Czyli pozostaje sprawa smrodku. Trzeba jakieś dodatkowe przejściówki czy tylko igłe do tej butli colemana?

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Colemany znowu wyparowały. Ktoś ma jakieś pewne źródełko tych kartuszy? Niby pożegnałem się już z moimi długimi gazówkami na GG, ale do pistoletów i pmów idzie tego w opór, zwłaszcza teraz, jak sezon w pełni.

 

Ps. To mój 1111 zliczony post na tym boardzie w cztery lata. Żesz fvck :>.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Dobra, butle do mnie dotarły i mam dobrą wiadomość - mamy zamiennik. :icon_smile:

p1060835a.jpg

(Mimo szczerych chęci, nie wiem jak wstawić miniaturki. Niby już nie raz wrzucałem, ale teraz nie mogę ogarnąć tej kuwety - wybaczcie).

 

Na razie wystrzeliłem jednego maga (Colt MEU od KJW). W porównaniu do firmowego gazu Gunfire'a FPSy niemal identyczne, wydajność również bardzo podobnie. Jest tylko jeden zonk - gaz strasznie śmierdzi. Coleman w porównaniu do Worthingtona to niemal perfumy. Wystarczyło wystrzelić ~30 kulek i musiałem wietrzyć pokój. Dodam tylko na koniec, że przerobiłem 3-4 butle Colemana, strzelałem w pokoju sporo z mojej starusieńkiej Hi-Capy 5.1 i takiego smrodu nie uświadczyłem.

 

A teraz śpieszcie na Allegro robić zapasy, cenowo wychodzi podobnie jak dawniej Coleman.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Cześć, jestem przed zakupem butli z propanem i adaptera. Stwierdziłem, że jest to bardziej opłacalne niż ciągłe kupowanie butli GG. Jeśli chodzi o butlę to znalazłem dostępną taką: http://www.fishpoint.pl/coleman-kartusz-propane-p-296.html a adapter chcę kupić ten od madbulla: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5023&name=MadBull_-_Adapter_Propan_XG02_-_Ultimate Czy te dwa przedmioty będą współgrać ? Czy na butli jest również gwint lewoskrętny jak na adapterze ?

 

Pozdrawiam

Kocur ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...