Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silniki do M130/M140/M150?


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem jakie masz zębatki... ale myślę że 20rps jesteś w stanie zrobić na 18:1 spokojnie przy 10.8V. Element UT też jest wart uwagi. Dodam że zabawa w Short Stroke to tez fajna sprawa. Skrócenie drogi tłoka i zębatki tłokowej o 2 zęby to strata około 10m/s ale rof idzie do góry.

Link to post
Share on other sites

KaXardas - nie polecam silnika A-Z - nie udały się systemie wg mnie.

Miałem parę przykładów - grzanie się silnika na sp120, co śmieszniejsze dodawane są do nowych mechboxów systemy - ja miałem okazję bawić się z mechboxem na m170 - ten silnik nie potrafił udźwignąć sp150 na STU (w tym mechboxie)... Mocniejszy od niego był już ultimate t-3000 czy jakoś tak w wersji hi-speed...

Link to post
Share on other sites

Tak jak w temacie, co byście polecili do gearboxa w którym siedzi sprężyna SP140 od Guardera? Silnik mam stockowy chiński jakiś, jeszcze bodajże z 2007 lub 2008 roku więc uznałem, że czas go wymienić. Szukam porządnego silnika w miarę rozsądnej cenie (powiedzmy do 150-200 zł)

 

W gearboxie siedzi:

 

-wzmocniony szkielet gb v2 JG

-sprężyna SP140 Guarder

-łożyska ślizgowe 7mm SHS

-zębatki stalowe 32:1 high torque up SHS

-zestaw bore-up CA

-kable niskooporowe 2mm^2 + mosfet 2xirf1404 + wtyki xt60

-zasilanie LiPo Turnigy 3Cell 11.1V 20-30C 2200mAh wtyki xt60

 

 

Z góry dzięki za pomoc. :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

A Twój własny co, słaby rof daje, nie daje rady naciągnąć?

Przy takiej elektryce i przełożeniu powinien śmigać aż miło.

Z tańszych i rozsądnych opcji to Element High Torque, SHS High Torque albo któryś z motorków GFC F1 czy F2, podobne osiągi ma JBU z tego co wiem. Wszystkie mieszczą się w twoim budżecie. Niekoniecznie trzeba się wykosztowywać na coś markowego.

Nie polecam też silników high speed ale tutaj i tak nie bierzesz go raczej pod uwagę.

Rof przy takich zębatkach pewnie przekroczy 15k/s.

Link to post
Share on other sites

No właśnie coś kiepsko ciągnie, też spodziewałem się wysokiego rof'a a tu pupa blada. Podejrzewam, że to wina wieku, ale mogę się mylić ;). Myślałem nad którymś z Guarderów, ale na chwilę obecną ciężko je dostać (chyba że ściągnąć z zagramanicy), ale jeżeli jest coś tańszego i też dobrego to będę bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Małe sprostowanie, przy takim przełożeniu i voltach, silniki high speed elementa czy shsa sobie poradzą. Nie wielka różnica w rofie, jeśli Ci nie zależy na tym szczególnie to lepiej pozostać przy high torque. Chociaż są nieco droższe niż high speedy zazwyczaj.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...