Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć, możecie doradzić jaką kamizelkę wybrać? Jak narazie biegam w polskiej OLV Lubawa ale jest... do bani. Szukam czegoś, najlepiej z systemem molle bo lubię ustawiać wszystko wg. własnych zasad i wygód. Wolałbym aby kamizelka miała też ochraniacz na klejnoty i jakiś kołnież.

Póki co, myślałem o scarabie ( http://www.miwomilitary.pl/?p=8.632.%27SCARAB%27.A-11.MIWO-MILITARY ) ale kumpel mówił że kiepsko z odprowadzaniem potu i płyta przednia, nawet bez wkładu, przy kucnięciach i przyklękach wbija się w brzuch.

kamizelka oczywiście w polskim WZ musi być ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czemu musi mieć najajnik i kołnierz? Czy faktycznie są ci te rzeczy niezbędne? Jeżeli tak to ta kamizelka (z relacji znajomka) jest bardzo dobra. Oczywiście pocisz sie w niej jak świniak ale to jak w każdej kamizelce z balistyką. A płyta wbija sie w brzuch wtedy kiedy jest źle ustawiona (płyta ma chronić klatkę piersiową nie brzuch).

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Jakimi środkami dysponujesz? Tego kwiatu jest pół światu, a jak poprosisz krawców to będzie jeszcze więcej. :wink:

 

Chcesz nosić balistykę, masz zamiar nosić wszystko na kamizelce, czy może dzielisz oporządzenie na linie? Do jakich działań chcesz używać takowego sprzętu? Odpowiedz na te pytania, a pomożesz nam w doradzaniu.

Link to post
Share on other sites

Póki co uczestniczę w zwykłych strzelankach i potrzebuje tylko w sumie paru magazynków, parę kulek w zapasie, jakiś admin panel, ładownice na opatrunek osobisty i czerwoną szmatkę. Ale jak już kupię to chciałbym żeby kamizelka nadawała się też do Milsimów w które głównie się kieruje, tak więc przede wszystkim wygoda. Do tego troche żarcia, woda (najlepiej camelbak) kompas, mapa, lornetka i parę dodatkowych ładownic które można jakoś zagospodarować. Fundusze nie grają dużej roli, po prostu w granicach rozsądku.

Link to post
Share on other sites

Póki co uczestniczę w zwykłych strzelankach i potrzebuje tylko w sumie paru magazynków, parę kulek w zapasie, jakiś admin panel, ładownice na opatrunek osobisty i czerwoną szmatkę. Ale jak już kupię to chciałbym żeby kamizelka nadawała się też do Milsimów w które głównie się kieruje, tak więc przede wszystkim wygoda. Do tego troche żarcia, woda (najlepiej camelbak) kompas, mapa, lornetka i parę dodatkowych ładownic które można jakoś zagospodarować. Fundusze nie grają dużej roli, po prostu w granicach rozsądku.

 

 

W takim razie weź RRV+ plecak

 

Tu jest konfiguracja mojego kumpla http://sealteam6.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=77:pantac-rrv&catid=34:oporzadzenie&Itemid=90

A on do tego bierze jeszcze Eberlestock Phantom Sniper Pack z SR-25 .

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Jeżeli nastawiasz się przyszłościowi na MILSIMy, ale zarazem wygodę to poluj na jakiegoś PC. Nie polecam rozglądać się za kopiami starych tworów, celuj w nowe projekty, może prywatnych krawców. W MIWO nie ma nic wybitnego. Na kamizelce powinieneś nosić camelbaka na plecach, ładownice na magazynki do broni długiej (i opcjonalnie krótkiej) i cargo. Na pas pójdą medykamenty, zapasowa woda w manierce, torba zrzutowa, może kabura. Oczywiście do pasa przy takim obciążeniu obowiązkowe są płaskie szelki. Jeśli jeszcze kiedyś zaczepisz tam jakąś większą kieszeń w formie nadupnika, szelki tym bardziej ulżą - jako przykład daję linka do strony MTG, żadna reklama to to nie jest http://mtgear.pl/spc/.

 

W takim razie weź RRV+ plecak

 

Tu jest konfiguracja mojego kumpla http://sealteam6.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=77:pantac-rrv&catid=34:oporzadzenie&Itemid=90

A on do tego bierze jeszcze Eberlestock Phantom Sniper Pack z SR-25 .

 

Co się tak kolega czepił tego RRV? Nic wybitnego, są lepsze rzeczy. I to, że z RRV można wygodnie nosić plecak to jeden wielki niepoprawny mit. Plecak wygodnie można nosić tylko i wyłącznie bez kamizelki. :wink: RRV Eagle'a wgryzała mi się na plecach razem z Trizipem bardziej niż PC z tym samym plecakiem. Jednak na potrzeby kolegi wystarczy Camelbak Linchpin, który nie powinien kolidować z kamizelką. Co nie znaczy, że będzie super wygodnie. Jedyny plus kamizelek takich jak RRV jest taki, że plecy mają lepszą wentylacją (jednak to znowu zależy od plecaka).

Link to post
Share on other sites

To może jak kto lubię , ale 24h bieganie z plecakiem ( zapnij pas biodrowy ) ,

I pamiętaj że PC zwiększy sylwetkę , a do lasu to akurat nie jest wskazane .

 

A i Jakiej broni używasz , jeśli KM albo DMR to też wątpię w użyteczność PC .

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

To może jak kto lubię , ale 24h bieganie z plecakiem ( zapnij pas biodrowy ) ,

I pamiętaj że PC zwiększy sylwetkę , a do lasu to akurat nie jest wskazane .

 

A i Jakiej broni używasz , jeśli KM albo DMR to też wątpię w użyteczność PC .

 

A to na 24H trzeba brać taką wielką krowę z pasem biodrowym? W/w Linchpin, albo nawet mniejszy plecak szturmowy i nadupnik nie wystarczą?

 

PC akurat został poniekąd stworzony do lżejszych działań leśno-górskich, gdzie ogromne kamizelki zintegrowane były ciężarem dla operatorów.

 

Co do "wątpienia w użyteczność PC dla KMisty czy strzelca wyborowego" - skąd ta bzdura? Obaj to żołnierze działający w obrębie drużyny, narażeni na ogień tak samo jak zwykli strzelcy z karabinkami szturmowymi.

 

http://img195.imageshack.us/img195/4347/navyseals6.jpg - proszę, tutaj zdjęcie przedstawiających świętej pamięci żołnierzy z SEALs opisanych swoją drogą w książce M. Luttrell'a, jak widać "marksman" ma pc od LBT i kbw.

 

http://img580.imageshack.us/img580/730/1hdt0y.jpg - proszę. Tutaj mamy strzelca wsparcia z 75. Pułku Rangersów, z kamizelką, której sam z powodzeniem używam od pewnego czasu. Jak widać w/w ludzie nie wątpili w użyteczność PC.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

To zależy ile szpeju bierzesz ; ) My ostatnio na akcję 48 h na 3 osoby mieliśmy 8 giwer ; ) do tego dolicz amunicje do 2 KM + Jedzenie +picie + PCU,Gorka polar itp.

To jest zawszę kwestia podejścia do tematu. Czy ktoś nosi balistykę, jego własne widzimisię i 100 innych rzeczy .

Rodzaj użytej kamizelki zależy od terenu działań , DO CQB/MOUNT wiadomo że PC,zintegrowane itp . Natomiast do dalekich patroli, ogólnie taktyki zielonej preferuje oporządzenie lżejsze które pozwoli mi właśnie mieć plecak a nie 100 kieszenie na kamizelce po których będę musiał szukać wszystkiego pół godziny i podniesie temperaturę w już i tak ciepłym okresie ).

A pas biodrowy naprawdę pomaga w ustabilizowaniu i zmniejszeniu obciążenia na ramionach ; ) .

.Z resztą co będziemy się kłócić.

Jak chcesz PC to weź PC Ja proponuje pantaca , flyee lub kontrakt Eagle

Link to post
Share on other sites

Jeżeli bardziej chciałbys sie skupić na zielonce lub czesto tam "przebywasz" to z własnego doświadczenia polecam pasoszelki + plecak (opcjonalnie). Paso-szelki w przeciwienstwie do Pc czy nawet RRV maja woly przód (+tył), co za tym idzie wieksza wygoda przy leżeniu i przewiewność.

 

Gdybyś chciał iść w pas+szelki typowo to zajrzyj do Miwo L i Miwo P. Chlebaki, Mre etc. są ukazane na stronkach. Dobierasz to co Ci jest potrzebne. Plecak zaleznie od camo. Ostatnio biegałem w wolverine 32, bardzo wygodny plecak, po chwili namysłu od razu zamówiłem, polecam. W porównaniu do Wizny-2 jest troche sztywniejszy oraz szelki są podbite grubszą "pianką" i ogółem jest lepiej uszyty.

Edited by pietrasss
Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie ;) jeszcze przemyślę sprawę a co do broni, wystarczy spojrzeć na mój podpis "ak-74 user". Obecnie używam Cymki 031B (chyba) czyli ak-105 + 25cm tłumik bo by mi precrura wystawała. i chyba przy kałaszu zostanę bo w niedziele wydałem dosyć sporo kasy na tuning. Aha, i przede wszystkim... jestem szturmowcem. Na snajpera nie nadaje się bo nie usiedzę długo w 1 miejscu i nie mógłbym z daleka "polować" na ludzi, po prostu nie mogę, wolę podejść 50 metrów i przeciągnąć serią po plecach albo najlepiej po całym ciele :D Na wsparcie też się nie nadaje bo nie jestem dużą osobą która to wszystko może ponosić.

Link to post
Share on other sites

Mtg niestety ceni sie ale ma powody, bardzo dobra jakoś wykonania. Pc który pokazałes jest mały i wygony, co za tym idzie nie spocisz sie az tak jak np. w scarabie czy cirasie landzie. Minusem jest mniejsza powierzchnia użytkowa... Niestety coś za cos, zintegrowane to duze kamizelki z miejscem na miekką balistyke + płyty, a Pc tylko na płyty.

 

Co do tańszych rzeczy to może Pc Loki II z Pstg ? Ciekawa opcja, dobrze wykonana, do tego zakładasz war belta (np. pt-2 lub thor) z szelkami niskoprofilowymi, zwiększa Ci sie powierzchnia uzytkowa tak że mozesz się spokojnie pomiescic.

 

 

Co do pasoszelek, zawsze jest opcją wrzucić pod pas niskoprofilówke. Jeżeli tak jak pisałes bardzo zalezy Ci na "balistyce" (nie doczytałem wczesniej, sory), to lepszym rozwiązaniem bedzie Pc.

 

 

 

 

www.pstacticalgear.istore.pl ---> Strona Kuthulha, bardzo dobrej jakosci produkty, zbliżone do Currahee i Mtg.

www.currahee.pl --> również bdb produkty, niestety ceny podobne jak w mtg. Mają ciekawego Plate Carriera ale cena taka sama jak w Mtg.

Edited by pietrasss
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Mtg niestety ceni sie ale ma powody, bardzo dobra jakoś wykonania. Pc który pokazałes jest mały i wygony, co za tym idzie nie spocisz sie az tak jak np. w scarabie czy cirasie landzie. Minusem jest mniejsza powierzchnia użytkowa... Niestety coś za cos, zintegrowane to duze kamizelki z miejscem na miekką balistyke + płyty, a Pc tylko na płyty.

 

Co do tańszych rzeczy to może Pc Loki II z Pstg ? Ciekawa opcja, dobrze wykonana, do tego zakładasz war belta (np. pt-2 lub thor) z szelkami niskoprofilowymi, zwiększa Ci sie powierzchnia uzytkowa tak że mozesz się spokojnie pomiescic.

 

 

Co do pasoszelek, zawsze jest opcją wrzucić pod pas niskoprofilówke. Jeżeli tak jak pisałes bardzo zalezy Ci na "balistyce" (nie doczytałem wczesniej, sory), to lepszym rozwiązaniem bedzie Pc.

 

 

 

 

www.pstacticalgear.istore.pl ---> Strona Kuthulha, bardzo dobrej jakosci produkty, zbliżone do Currahee i Mtg.

www.currahee.pl --> również bdb produkty, niestety ceny podobne jak w mtg. Mają ciekawego Plate Carriera ale cena taka sama jak w Mtg.

Jeśli chodzi o PSTG - poczekałbym na tego nowego LOKI SFII - ma czerpać z MMAC Eagla (odsyłam do strony producenta), który jest używany przez JW GROM i z LBT6094 używanego przez Foki.

 

Ja jako użyszkodnik mogę polecić WSH. Lekki PC z wbudowanymi ładownicami na magi (12 do m4), do tego bardzo wygodny. Jedyny jego "defekt" to brak boczków, ale zależy to od preferencji, zawsze można rozbudować go o pas.

 

WSH jedni polecają, inni odradzają. Sam nie używałem, ale jednak to pewne ograniczenie szczególnie jeśli chodzi o ładownice. Nie każdemu może pasować takie rozmieszczenie. A co jeśli kolega kiedyś przeskoczy na SAWa chociażby? Raczej nie wypruje tych STANAGowych ładownic. :P

Link to post
Share on other sites

Ja używam WSH+pas z szelami i brak boczków w WSH naprawdę potrafi być czasem bolesny. Z drugiej strony 12 magów do M4 na brzuchu to jest to (i można sobie wygodnie ręce oprzeć na dodatek :D). Dodatkowo jak komuś mało to może sobie jeszcze coś z przodu podczepić, ale jak chcesz mieć cargo i worek zrzutowy to musisz się liczyć z dodatkowym kompletem pas+szelki. No i WSH to tylko dla szturmana, bo z tymi kieszeniami na stanagi nic się nie da zrobić (choć są naprawdę klawe).

Link to post
Share on other sites

E tam, gadacie, że kieszenie jedynie na stanagi - od AK też było znośnie, tyle że wystawały wyżej. Ja dosłownie przed chwilą odkryłem, że do ładownic środkowych można wpakować nawet 3 magi stanagowe, a do skrajnej 2 co nam daje szalone 14 magazynków :) Na plecy przeciwwaga w formie jakiegoś plecaczka i mamy całkiem fajną platformę do szturmu. Do tego jakiś pas z płaskimi szelkami na "pierdoły" typu apteczka, cargo, zrzut, kabura, granaty.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Pamiętaj jednak, że WSH jak i MBSS są przeznaczone do noszenia na kamizelce z lekką balistyką, np. na PACA. Stąd te wolne boki. Jeśli założyciel tematu nawali tam 14 magów, balistykę, wodę i jakieś cargo to raczej ciężko będzie mu nosić kamizelkę, która oprze się na samych ramionach. Nie ma cummerbund'a, więc wygodne to to nie będzie. Jeśli chłop celuje w MILSIMy i balistykę, a zarazem wygodę - to tylko i wyłącznie dobry plejt z elastycznym cummerbundem.

Link to post
Share on other sites

Wsh + pas+szelki miały by sens, ale tak jak Mati napisał problemem jest to że "musiał" by wrzucic pod to niskoprofilówke co mija sie z celem. Kolejnym problemem są zapięcia magów w Wsh. Po dłuższym użytkowaniu rzepy odpinaja sie, a ogólnie wyciągajac jeden magazynek (drugi zostaje sam w ładownicy) nie zawsze rzepy sie złączą, co daje nam ryzyko zgubienia maga np. przy czołganiu (wiem to ze swojego doświadczenia). Lekki Pc + pas + szelki miały by chyba najwiekszy sens...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...