Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG-Od jakiego wieku?


Recommended Posts

Są ekipy starsze średnia wieku np. 30 lat. Z takimi strzela się od 16 ew. 18 lat.

 

Ale są też ekipy młodszych napaleńców. Jest u mnie taka ze średnią wieku chyba 17 może 18 lat. Oni wpuszczają na lokalne strzelanki od 14 lat.

 

Tak czy siak poczekać musisz z rok albo dwa.

 

Z replik na początek nie polecam ci gaziaków. Lepszy będzie elektryk. Jeżeli jesteś kolejnym gościem wychowanym w CSie to pewnie wymarzyłeś sobie eMke. Niestety. W tej cenie nic takiego nie znajdziesz.

 

Do 400zł polecam ci http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_028-172.html nie jest to szczyt marzeń ale na początek styknie.

 

PS: Jesteś mniej więcej w wieku mojego brata. Może rok starszy. Wyobrażając sobie go na strzelance cieszę się, że kiedyś ktoś mądry stwierdził, że w asg potrzebny jest próg wiekowy.

Edited by Hawk995
Link to post
Share on other sites

na większe zloty nie mając 16 lat raczej nie wejdziesz...

 

I jak to dzisiaj kolega na manewrach powiedział młodziki kupują sobie karabiny przyjdą 2-3 razy zrobią sobie zdjęcia wrzucą na NK i już ich nie ma...

 

 

Więc sie zastanów czy napewno chcesz w to się bawić, bo jak zamierzasz parę razy strzelić i przestać to nie ma sensu. Takie moje zdanie. Jak sam napisałeś ty sie tym tylko podjarałeś ASG, a pójdziesz na strzelankę i zobaczysz jak jest, nie spodoba ci sie i co wtedy podjaranie minie...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jesteś kolejnym gościem wychowanym w CSie to pewnie wymarzyłeś sobie eMke. N

Jak najbardziej nie. Jestem fanem militarii i lubię "emki" za to iż są późniejszą wersją m16, którą bardzo lubię.

 

na większe zloty nie mając 16 lat raczej nie wejdziesz...

 

I jak to dzisiaj kolega na manewrach powiedział młodziki kupują sobie karabiny przyjdą 2-3 razy zrobią sobie zdjęcia wrzucą na NK i już ich nie ma...

 

 

Więc sie zastanów czy napewno chcesz w to się bawić, bo jak zamierzasz parę razy strzelić i przestać to nie ma sensu. Takie moje zdanie. Jak sam napisałeś ty sie tym tylko podjarałeś ASG, a pójdziesz na strzelankę i zobaczysz jak jest, nie spodoba ci sie i co wtedy podjaranie minie...

 

Jestem jak już napisałem fanem militarii, chcę "strzelać" już od paru lat, jednak byłem pewny, że z takim wiekiem nie wejdę na żadną zabawę. I nie należę do tej części dzieciaków-pokemonów, więc o chodzeniu na asg tylko po fotki niema mowy :) A Gazówki wolę przez lepszy system, w gaz można się zaopatrzyć, jednak na polu walki ciężko by było podładować elektryka :) A dodatkowe baterie są chyba droższe.

Link to post
Share on other sites

Gaz, szczególnie w użytkowaniu w karabinie szturmowym wyniesie Cię bardzo dużo. Jedna bateria, nawet o małej pojemności, np.1000, spokojnie wystarczy ci na kilkugodzinną strzelanke (o ile będziesz strzelał z umiarem, a nie siał kompozytem na lewo i prawo).

Link to post
Share on other sites

A Gazówki wolę przez lepszy system, w gaz można się zaopatrzyć, jednak na polu walki ciężko by było podładować elektryka :) A dodatkowe baterie są chyba droższe.

 

 

Oj nie zdajesz sobie sprawy jakie koszta generują długie gaziaki. A dodatkowo jakie są problemy i ograniczenia związane z ich niezakłóconym działaniem Poczytaj dział poświęcony długiej broni gazowej.

 

Ale przed Toba około czrerech lat zbierania doświadczeń więc masz czas.

Nim kupisz pierwszą replikę zaznajom się pierw z PASG oraz z BHP airsoftu, napewno zaprocentuje się w przyszłości kiedy zaczniesz grać.

Link to post
Share on other sites

U mnie w mieście jest parę stron, gdzie często się umawiają i "pykają".

 

Są i takie od 14 lat, gdzie dozwolone jest max. 450 fps. Widziałem też takie, gdzie chodzić już można od 9, przy czym z replikami do 370 fps. Co ciekawe, trybem automatycznym można strzelać tam, gdy ma się poniżej 300 fps.

 

Organizatorzy w szczególności dbają o ochronę i bezpieczeństwo, cała ochrona oczu jest testowana przed strzelanką, dodatkowo na niektórych forach o osoby poniżej 16 lat, muszą dokupić dodatkowo maskę stalkera, albo biegać w masce paintballowej.

 

Moim zdaniem, świetna alternatywa dla dzieci biegających po łakąch i ulicach z zabawkami z odpustu, bez jakiejkolwiek ochrony oczu.

Link to post
Share on other sites

Tak jak panowie wyżej piszą. Ładujesz baterię przed strzelanką i spokojnie te kilka godzin postrzelasz (nawet na stockowej - tej którą w zestawie dostajesz z repliką). A gaz ma to do siebie, że szybko schodzi i trzeba za niego trochę zabulić, co też Ci wyżej napisano.

 

@ A co do wieku, to min 16 lat. Co prawda istnieją takie lokalne "dzikie bandy w wieku 13", ale poniżej 15-16 lat raczej mało która większa ekipa będzie chciała brać za Ciebie odpowiedzialność.

Edited by Jinrei
Link to post
Share on other sites

Podsumowując. Poczekaj jeszcze rok albo dwa.

 

Podsumowanie dlaczego elektryk, a nie gaziak.

 

Plus baterii jest taki, że taka za około 80zł starczy spokojnie na co najmniej 4h(piszę z własnego doświadczenia) rozgrywki natomiast gaz kończy się szybko. Do tego gazowe repliki są bardzo ale to bardzo delikatne. Trzeba je często czyścić i znać się na tym. Elektryki są tańsze i nie wymagają tak częstego czyszczenia(w sumie wcale go nie wymagają choć warto to robić).

Link to post
Share on other sites

może moja rada będzie już zbędna, koledzy już Ci wyjaśnili,ale chcę powiedzieć jeszcze jedno:

ja w twoim wieku kupiłem sobie pierwszy pistolet sprężynowy i przez pół roku strzelałem do tarczy.Później jakiś kolega kupił sobie podobny pistolet i się zaczęło :D

Na moim podwórku ustawiliśmy różne przeszkody np. kosze na śmieci, beczki , palety(nasze "pole walki" miało wymiary około 30x20m) i strzelaliśmy się tam.

I w ten sposób przekonałem się , czy chcę się "bawić" w airsoft, czy nie.Radzę Ci zrobić podobnie , a nie kupować pistolet 400fps w wieku 13 lat

Link to post
Share on other sites

Powiem tak ja bym zrobił inaczej. Skoro chłopak chce się strzelać to niech przejdzie się do lokalnych ekip i popyta czy dało by radę z nimi się postrzelać. Jeżeli by się zgodzili poprosić aby wzięli go na jedną strzelankę i niech zobaczy lub jeżeli nawet pozwolą to żeby pobiegał z jedną rundę. Ja tak zrobiłem i dopiero wtedy zacząłem kupować wszystko będąc pewnym w 100% że nie odpadnę po miechu czy dwóch.Tak jak napisał arend "Nim kupisz pierwszą replikę zaznajom się pierw z PASG oraz z BHP airsoftu, napewno zaprocentuje się w przyszłości kiedy zaczniesz grać. " Masz jeszcze dużo czasu :)

 

Co do broni. Lepiej elektryk - tańszy w utrzymaniu no i dla początkującego wiadomo - CM 028, 031 - super jak za taką cenę. I wiadoma sprawa okularki - nie oszczędzaj na kasie bo oczy to tylko galaretka. Spokojnie za 60 zł kupisz okulary.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak ja bym zrobił inaczej. Skoro chłopak chce się strzelać to niech przejdzie się do lokalnych ekip i popyta czy dało by radę z nimi się postrzelać. Jeżeli by się zgodzili poprosić aby wzięli go na jedną strzelankę i niech zobaczy lub jeżeli nawet pozwolą to żeby pobiegał z jedną rundę. Ja tak zrobiłem i dopiero wtedy zacząłem kupować wszystko będąc pewnym w 100% że nie odpadnę po miechu czy dwóch.

 

Ten motyw raczej nie przejdzie... Nie ubliżając nikomu, środowisko ASG składa się raczej z osób pełnoletnich, powiedziałbym ponad 25 lat. Nie uważam, że osoby młode nie nadają się do ASG, ale w moim i zapewne wielu z Was zamyśle nasuwa się ten sam problem - brak perspektywicznego myślenia. Dla osoby młodej strzał 'kulką' to zabawa, dla Nas też, ale z tą różnicą, że ta kulka ma dużą moc kinetyczną, która może zranić.

 

Jeżeli miałbym poprosić 'starszych' kolegów o taki pokaz, wolałbym przyglądać się biernie, oni zapewne dla swojego bezpieczeństwa też. Nie problem oddać strzał, gorzej jest opanować spust, kiedy ktoś Cię zaskoczy. Oczywiście, nie neguję chęci, ale wiek dojrzewania jest dosyć burzliwy i szybko się zmieniają gusta i preferencje :-)

 

Tak jak napisał arend "Nim kupisz pierwszą replikę zaznajom się pierw z PASG oraz z BHP airsoftu, napewno zaprocentuje się w przyszłości kiedy zaczniesz grać. " Masz jeszcze dużo czasu :)

 

To powinien już wiedzieć :-) To tak jak chęć posiadania samochodu, ale bez wiedzy jak go używać - prawie pewny wypadek :-)

Link to post
Share on other sites

Ja w trochę temu kupiłem pierwszego elektryka, miało być coś niedrogiego, bo krucho z kasą (jestem w podobnym wieku), wybrałem CM.021. Moje pytanie odnosi się do tego modelu. Czy da się do tego modelu (ewentualnie po jakiś drobnych docinkach czy coś w tym stylu) włożyć metal GB, bo chcę to opchnąć za rozsądną cenę i uzbierać forsy na coś bardziej profesjonalne.

Co do wyboru broni dla początkujących polecam elektryki. Baterie nie są lipne, a koszty eksploatacji zdecydowanie niższe niż w przypadku gaziaków.

Link to post
Share on other sites

CM.021 jest zabawką nie repliką.

Ta zabawka rozwali się po 1000 kulek i jej nie naprawisz.

Takie repliki rozwalają się szybko, ponieważ mają plastikowy gearbox.

Dobrą repliką jest cm.028 lub cm.031 nic tańszego nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...