Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur ACU w kamuflażu UCP


Recommended Posts

Zestawienie kolorów też nie ma aż tak dużo do rzeczy. Wiesz jak działa efekt zebry? Piksele nie polegają na wtopieniu się w otoczenie, lecz na rozmyciu. Gdyby UCP było w tych kolorach w których jest, a miało by plamy np. Woodland'a, to byłoby jedną, wielką, szarą plamą. Co nie zmienia faktu, że UCP jest kiepskie, nawet bardzo, jednakże nie jest aż tak gówniane jak twierdzą airsoftowcy robiąc sobie zdjęcia przy krzaczkach z odległości 3 metrów.

 

EDIT: 80 metrów w pozycji stojącej. Nic nie widać, UCP się rozmyło, Pantera się wtopiła.

 

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/230339_209880075709510_100000625563334_697267_1529247_n.jpg

 

Teraz to samo miejsce, ta sama postawa, jednak z zoom'em aparatu. Jak widać ciemna Pantera jest słabo widoczna, UCP bardziej (kolory).

 

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/222775_209880195709498_100000625563334_697268_5810903_n.jpg

 

 

Teraz dystans bardziej "airsoftowy"

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/227379_209880865709431_100000625563334_697276_5971237_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/228347_209880999042751_100000625563334_697277_7686512_n.jpg

Jak widać mamy remis.

 

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/228555_209878212376363_100000625563334_697249_5356182_n.jpg - 100 metrów. UCP jest widoczne bardziej niż Pantera (Pantera jest widoczna, jednak w cieniu nie zwraca uwagi tak jak szara szmata).

 

Jako podsumowanie zwrócę uwagę, że zdjęcia podane wyżej są ZMNIEJSZONE (dodane na pewien portal internetowy), dlatego nie są aż tak miarodajne jak być powinny. Gdyby ktoś chciał zdjęcia w wyższej rozdzielczości postaram się wrzucić.

Jak widać UCP jest kiepskie i pewnie nigdy bym go nie kupił, jednak nie jest o wiele gorsze w roślinności od stricte leśnego kamuflażu polskiego (który z resztą jest zbyt ciemny, nie wspominając o "starych" plamach). Pantera znowu nadaje się co najwyżej do siedzenia w zacienionych krzakach, bez ruchu. Właśnie MC eliminuje szarości uniwersalnego UCP (MC to też kamuflaż uniwersalny, pozwolę sobie przypomnieć), przez co jest jeszcze bardziej uniwersalne. Kiedy zdobędę pełny komplet MC z pewnością zrobię test kamuflażowy w różnych warunkach z innymi kamuflażami (leśnymi, pustynnymi). Pozdrawiam i polecam MC, odradzam UCP, a tym bardziej wz.93. Amen.

 

 

Do tych zdjęć trzeba wziąć pod uwagę ,że ludzkie oko działa trochę inaczej i na pewno wyłapie biegającą szarą plamę. Dodatkowo ,mundur może dać niewiele ,jeżeli ktoś nieumiejętnie chodzi, bo jak wiadomo ludzkie oko wyłapuje ruch i podświadome kieruje się w jego stronę.

 

Na polski las polecił bym Woodland'a. Po pierwsze - lepiej zamaskuje ,po drugie jest tańszy. Zauważ ,że foty ,które wysyłałeś są robione na pustyni ,lub jesienią/wczesną wiosną. Myślę, że w normalnym lesie nie maskował by najlepiej. No i jeszcze mundur to nie wszystko. Możesz mieć mundur ,który uczyni Cię niewidocznym ,ale latać z niezamaskowaną twarzą/rękami/w desertach. Niestety, ostatnio zostałem wykryty właśnie przez deserty...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skoro kamuflaż jest kwestią gustu to po cóż podałeś zdjęcie pokazujące nieskuteczność UCP?

bo o to pytał zakładający temat, i gdyby stał tam obok ktoś w 'zielonym' kamo to również można by zobaczyć, że z UCP coś jest źle :-)

niektórzy chcą się maskować i dopasowywać do terenu dobierać oporządzenie do niego, innym wystarczy założyć cokolwiek w czym czują się dobrze mi sie zdarza założyć ucp do lasu czy ddpm, a mój kumpel jako prawdziwy fan metalu, w każdych warunkach biega w czarnym mundurze i opo. i nie myśli o tym żeby to zmienić :D

i prawda, że przy większych terenach kamuflaż się przydaję, ale chyba do pewnego czasu... bo i tak nomen omen trzeba podejść na te 50 metrów. pół biedy jak jak jedna drużyna sie zasadza a druga, atakuje :-) gorzej jak obie drużyny idą na siebie i zobacze z odległosci powiedzmy 80 metrów i zaczyna się paintballowa rozgrywka właściwie :-)

Link to post
Share on other sites

Czyli jako nie-kontraktówki niezłe byłyby TRU tak?? :zastanawia: Czy zagotuje się w nich jak w propperze, o którym kolega wspomniał?

Tru-spec wykonany z NYCO Rip-stop (jest jeszcze PESCO rip-stop też nie jest zły i jest zyliard razy lepszy od propperowskiego bo nie jest powleczony teflonem). Proper też ma w ofercie mundury ACU szyte z NYCO w multicamie.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Do tych zdjęć trzeba wziąć pod uwagę ,że ludzkie oko działa trochę inaczej i na pewno wyłapie biegającą szarą plamę. Dodatkowo ,mundur może dać niewiele ,jeżeli ktoś nieumiejętnie chodzi, bo jak wiadomo ludzkie oko wyłapuje ruch i podświadome kieruje się w jego stronę.

 

Na polski las polecił bym Woodland'a. Po pierwsze - lepiej zamaskuje ,po drugie jest tańszy. Zauważ ,że foty ,które wysyłałeś są robione na pustyni ,lub jesienią/wczesną wiosną. Myślę, że w normalnym lesie nie maskował by najlepiej. No i jeszcze mundur to nie wszystko. Możesz mieć mundur ,który uczyni Cię niewidocznym ,ale latać z niezamaskowaną twarzą/rękami/w desertach. Niestety, ostatnio zostałem wykryty właśnie przez deserty...

 

Ludzkie oko prędzej wyłapie biegającą czarną plamę niż biegającego ducha. I tutaj właśnie jest plus kamuflaży pikselowych/cyfrowych. Z demaskowaniem akurat muszę się zgodzić, podstawowy błąd airsoftowców (widać na zdjęciu kolegi, który pokazywał jak to UCP jest demaskujący - zieleń w tle, zdjęcie z 3 metrów, kamizelka khaki, twarz goła i świecąca).

 

Nie muszę zauważać gdzie są robione te zdjęcia. Sam byłem przy ich robieniu, z resztą postać w Panterce to ja. Były robione pod koniec kwietnia, co wczesną wiosną nie jest, no i to nie pustynia lecz okolice lasu i łąk. Oczywiście, że w normalnym lesie nie maskowałby najlepiej - nie to próbuję udowodnić. Po prostu pokazuję, że UCP nie jest demaskujący w takim stopniu, jak jest postrzegany.

 

Co do woodland'a - nic wybitnego, kamuflaż typowy do lasu, jednakże o starej konstrukcji plam. Gdybym miał wybierać coś uniwersalnego i miał nieograniczone możliwości, celowałbym raczej w nowe twory typu Roggenwolf, czy ATACS, gdybym mial ograniczone możliwości, ale niemałe środki, brałbym MC. Gdybym miał nieograniczone możliwości wyboru kamuflażu stricte do lasu, wziąłbym dedykowanego AORa, Roggenwolfa, gdybym miał ograniczone możliwości wziąłbym MARPATa. Pomijając piksele - na pewno nie woodland, wolałbym DPM.

a jeszcze pomijając krój to co powiecie o DPM-ie?? np. takim:

http://allegro.pl/spodnie-lightweight-dpm-asg-75-72-88-i1654141356.html

 

Bardzo dobry kamuflaż do lasu i tylko do lasu. Bywa tam niewidoczny w odpowiednich warunkach. ;) Jedyny problem to materiał, poczujesz w dupsku każdą drzazgę. Uniwersalny nie jest, dlatego został zastąpiony w UK przez MTP.

Link to post
Share on other sites
Z demaskowaniem akurat muszę się zgodzić, podstawowy błąd airsoftowców (widać na zdjęciu kolegi, który pokazywał jak to UCP jest demaskujący - zieleń w tle, zdjęcie z 3 metrów, kamizelka khaki, twarz goła i świecąca).

bo to nie było zdjęcia pokazujące słabość UCP tylko taka ot sobie fotka xd

już mi się nie chce pisać :p

 

edit. poza tym sam masz gołe łapy na avatarze.! ; ]

Edited by fooze
Link to post
Share on other sites

Co do fot o których pisałem. Nie chodziło mi o te Twoje ,tylko o fotki z Multicamem. Specjalnie zrobiłem odstęp ,żeby zobaczyćgdzie jest odpowiedź na Twój post ,a gdzie moje zdanie :P Woodland jest o wiele lepszy niż marpat. Marpata można nazwać ścierwem. Może i ma dużo pikselów ,ale kolorystycznie nadaje się na jesień. Biorąc pod uwagę fakt, że zaczyna się lato , to dobrą (i tańszą) alternatywą dla Woodlanda byłby DPM. Co do Woodlanda - używam i jestem zadowolony. Świetnie maskuje . Jeszcze wszystko zależy od umiejętności gracza. Jeżeli nie zwrócisz na siebie uwagi (tu wymagana jest umiejętność cichego chodzenia po lesie) i będziesz uważny ( nie to co niektórzy - idą drogą ,broń na ramieniu ,wszyscy szczęśliwi i głośne rozmowy) to myślę ,że można było by podejść do przeciwnika na odległość dobrą do strzału. Gorzej ,jeżeli na full gazie biegniesz przez las.Wtedy to z kilometra Cię zauważą :D

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

bo to nie było zdjęcia pokazujące słabość UCP tylko taka ot sobie fotka xd

już mi się nie chce pisać :p

 

edit. poza tym sam masz gołe łapy na avatarze.! ; ]

 

Tak, mam do tego czarną, cywilną koszulkę na sobie, Pro Teca i SCARa bez magazynka w łapie. Zdjęcie robione po luźnym treningu w budynkach, podczas powrotu do transportu. ;) Na zieloną taktykę moje oporządzenie raczej nie wskazuje, więc podwinięte rękawy po treningu nie znaczą nic złego.

 

Slingy - jak widać ilu ludzi, tyle opinii. Koniec dyskusji. To co zostało napisane wystarczy aby gab187 podjął decyzję.

 

 

EDIT: Luz, ja tam "zamaskowanego ryja" czy boonie z gałązkami na avatarze nie mam. :P

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

No ,zgadzam się .Każdy wybiera to co woli. Jak SEALs :D A tak btw. najlepsi są "miszczowie" ,którzy mają zamaskowany ryj ,boonie ,gałęzie w nim i...odsłonięte łapy. Po takich ludziach można stwierdzić ilu uczestników ASG to tak naprawdę zwykli szarzy ludzie ,którzy nie mają zbyt wiele wspólnego z wojskiem a co dopiero z taktyką.Mati13k , od razu uprzedzam ,to nie było skierowane jako odpowiedź na Twój avatar .

Link to post
Share on other sites
No ,zgadzam się .Każdy wybiera to co woli. Jak SEALs :D A tak btw. najlepsi są "miszczowie" ,którzy mają zamaskowany ryj ,boonie ,gałęzie w nim i...odsłonięte łapy. Po takich ludziach można stwierdzić ilu uczestników ASG to tak naprawdę zwykli szarzy ludzie ,którzy nie mają zbyt wiele wspólnego z wojskiem a co dopiero z taktyką.Mati13k , od razu uprzedzam ,to nie było skierowane jako odpowiedź na Twój avatar .

W sumie to odsłonięte dłonie można mieć, ale np. farbą maskującą od zewnętrznej strony je przybrudzić i będzie git. icon_biggrin.gif

 

Co do munduru: Marpat jest dobrym rozwiązaniem na niedużą odległość (powiedzmy odległość niedzielnosiepankową). Pikselowatość daje przewagę nad kamuflażami typu woodland. Na większe odległości- trochę lipa.

Edited by sylwek3231
Link to post
Share on other sites

1. Nowy helikon jest niemalże identyczny z NYCO MC (oczywiście oryginał), jednak z pewnością gorszej jakości.

 

Nie. Helikon zyskał lepsze kolory bo widać lepszy kontrast ale to nadal nie to samo co Tru-Spec. Jest podobne ale nigdy bym nie uzyl do tego stwierdzenia ze jest niemal identyczny.

 

 

BTW. Tru-Spec i Propper nie szyja na materiale CP. Oni po prostu mają licencje na używanie wzoru Multicam na swoich produktach.

Link to post
Share on other sites

Sory, jeżeli trochę oddalę od tematu.

 

Co powiecie powiedzmy o mundurze ACU w kamuflażu OLIV?

No i producenta powiedzmy Mil-tec. Wiem być może w takich badziewiach nigdy nie chodziliście..:)

 

Cena bluza+ spodnie= ok. 180złotych.

Ogólnie mimo że to prawdopodobnie chińczyk, nie jestem zdania że coś się zepsuje po dwóch miesiącach, czy nawet dłużej. Co innego, jeżeli chodzi o komfort użytkowania. Chodzi o coś takiego:

http://allegro.pl/bluza-wojskowa-acu-us-army-rip-stop-oliv-m-i1607057937.html

Link to post
Share on other sites

Za tą cenę kupisz już Helikona (używkę w dobrym stanie), zawsze lepiej niż Miltec. ACU ogólnie nie jest złym krojem, to UCP jest średniaste. Dużo zalezy od prywatnych upodobań, jednemu pasuje, inny psioczy, że niewygodne. Jak masz w swoim środowisku możliwość pomacania, przymierzenia, założenia na to swojego szpeju to zrób to. Pamiętaj, że wygoda w samym mundurze, a w tym samym mundurze pod szpejem może się sporo różnić.

Edited by czlowiek6
Link to post
Share on other sites

Dzięki za sprecyzowaną odpowiedź :).

A co do samego ,koloru' munduru? Spotyka się często olivkowych maniaków? Spisuje się w terenie leśnym? W końcu oliv- to taki odcień zieleni, więc z maskowaniem powinno być ok, szczególnie w lasach liściastych.

Link to post
Share on other sites

ICeman, kombinezon nomeksowy pilotów, używany także przez oddziały specjalne Marines, jest w kolorze Sage Green. I niby czemu kombi ma być lepszy od munduru, szczególnie w lesie?

 

JaWojteq, nie OLIV a polskie "oliwkowy". Jak już koniecznie chcesz po angielsku to Olive. Poza tym to nie kamuflaż a jednolity kolor. Miltec to szajs.

Link to post
Share on other sites

Na moje krzywe oko, to oliwkowy powinien raczej maskować, niż demaskować. Jest dużo fajniejszych kamuflaży, ale jakoś mi się oliwkowy upodobał.

Wiem, ze pisze jak połamany trochę, ale naprawdę się mało orientuje, no i przede wszystkim mylę w tym wszystkim.

W każdym bądź razie dzięki za poprawkę.

Ps, akurat czytałem ze mil-tec nie jest to jakaś renoma, ale dużo osób w nich biega. Chodzi tez o koszta, bo jestem ograniczony ostatnio :).

Link to post
Share on other sites

Pytałem się na czacie wmasg, czy przypadkiem nie wiedzą, jaka jednostka może biegać w oliwce. W odpowiedzi było,,żadna''. Nie licząc wietnamu :).

Nie to, żebym nie wierzył bardziej (dużo bardziej) kumatym kolegom ode mnie, ale może Wam coś się o uszy odbiło?

Osobiście szukałem, ale raczej ciężko mi to idzie. Może naprawdę nic w tym kolorze nie ma :). Nie wiem, czemu uparłem się na to. Opinii raczej też za słodkich nie zbiera oliwka (chodzi o maskowanie).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...