Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co to za kamuflaż (dwa duże obrazki).


Recommended Posts

Jakiś czas temu kupiłem sobie spory kawałek ortalionu o niskiej gramaturze (podobnej jak ten uzywany do tanich kurtek - takich zwykłych a nie militarnych). Wszystko by było fajnie, ale ortalion ten jest pokryty jakimś tajemniczym wzorem kamuflującym. Tu macie skan kawałka materiału.

camo.jpg

I link jak by komuś się nie ładowało : http://republika.pl/rgsa_scorpios/camo.jpg.

Może mi ktoś wyjaśnić co to za kamuflaż? Najbliższe co znalazłem to "Belarus Army vamouflage sets.Identical to the Russian VSR sets

except the markings on the inside."

Tu macie obrazek

belarus1.jpg

i link http://www.tridentmilitary.com/New-Photos7...s7/belarus1.jpg.

 

Kto pomoże?

 

Aha. Skan ma nieco (mocno) przekłamane kolory, ale taki skaner w pracy. Zieleń jest bardziej.... zielona. Ma znacznie intensywniejszy kolor, i jest lekko cienmiejsza. Brąz wyszedł w miarę wiernie, czerń pi razy oko a to jasne to powinien być słamany odrobiną zieleni piasek.

Link to post
Share on other sites

Co do tego drugiego to mogę powiedzieć tyle tylko, że mam podobny wzorek na rosyjskich spodenkach, ale kolory troche inne. Raz, że na zdjęciu kolory zawsze inaczej, a dwa to że z demobilu je mam i troche są wypłowiałe :P

 

(Tak swoją drogą.. już nigdy nie założę tych spodni na pochmurną pogodę :roll: sorki za offtop)

Link to post
Share on other sites
Icea: a wiesz gdzie kupić w tym kamo coś na mundur? Bo jak sobie mundurek z ortalionu uszyje to będę brzmiał jak dres :D.

 

Z tege co wiem, to w niektorych mysliwskich mozna taki material zamowic. Wystarczy sie popytac, pokazac zdjecie.

 

W Warszawie mozna dostac taki material w hurtowni przy Trakcie Lubelskim.

Link to post
Share on other sites

No belarus identyczne do rosyjskiego czyli ruski kamo :D jakby to napisali na Military area, a btw to w takich jak ten jest specnaz, na military photos jest kilka zdjeci z czymś takim, ( specnaz niezłe pakery każdy prawie z mg :D )

Link to post
Share on other sites

A byłem w sobotę i nic nie mieli nowego, takich kamuflaży u nich nie ma wiec, Daniel nie wiem gdzie ty to widziałeś. Ale mieli też trochę nowości takich jak: gore-tex podobny w camo do amerykańca ale to chyba tylko leżało obok woodlanda i na dodatek od spodu biały, mieli trochę gore-texu w 3-color amerykańskim, ale już nie mam, mają dużo 3-color-a francuskiego ( nie gore-tex), dość sporo pustynnego "Duńczyka" rip-stop.

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...