Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Można ją wywalić i kupić nową, tylko nie firefox'a. Firefoxy mają to do siebie, ze często zdarzają się wadliwe, mają inną pojemność, napięcie itd. Ogólnie nie są polecane, wręcz odradzane.

 

Podepnij ją do mikroprocesorówki i zrób format, jak nie pomorze to zrób to co wyżej opisałem.

Link to post
Share on other sites

czyli musze nowo batkie bo za bardzo sie nie znam

Jak już bierzesz nową, to kup najlepiej Li-Poly jakąś (ja też mam problem z moją i zbieram na lipo) - jest teraz promocja w kilku sklepach, że jak kupisz jakąś batkę Power Bean'a, to możesz z nią kupić ładowarkę za 45zł (bez batki ładowarka kosztuje 80zł). Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

witam kupiłem nie dawno baterie 9,6 Firefox i moim zdaniem i zdaniem mojego kumpla nie trzyma prądu (ładowana była wieczorem a rano na drugi dzień już nie można było strzelić) czy można coś z tym zrobić

Po pierwsze jakie napięcie miała bateria jak zaczynałeś ją ładować, po drugie jaką ładowarką ją ładowałeś no i po trzecie ILE dokładnie godzin siedziała na ładowarce?

Firefox robi dobre baterie, nie ma się co czepiać. Z reguły pakiety giną w wyniku używania badziewnych ładowarek. Praktycznie wszystkie ładowarki tańsze od accucela-6 i Imax'a B6 niszczą pakiety na dłuższą metę. Znajdź kogoś kto ma ww. ładowarkę niech wrzuci ją na odpowiednio zaplanowane 3 cykle rozładowanie/ładowanie ( jeśli jest jakkolwiek naładowany pakiet) prawdopodobnie pakiet "wstanie" (jeśli go nie spaliłeś).

@slawo

Nie kupuj tej ładowarki Powerbean. Sens ma to jedynie jeśli masz kogoś kto ma porządną ładowarkę i może Ci lipo ładnie rozładować co 2-3 ładowania, inaczej pakiet będzie na tym cierpiał.

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Chodzi o baterię FF 9,5 1,5mah na ogniwach mini. Napięcia nie mierzyłem, zazwyczaj tego nie robię.

Mój BATIMEX nie ma tej funkcji. A bateria ładowała się 3 godziny (w sumie tyle co powinna).

Czyli już odpowiedzi, na pierwsze pytania masz.

Dodam od siebie- ta ładowarka nie jest jakaś pro, wiem. Ale nie uwierzę, że zniszczyła tą baterię po 1,5 miesiąca użytkowania.

Tym bardziej, że ładuje swojego FF, swojego vb połera, i kilka innych stokowych baterii. Z resztą, niedawno omawiałem w innym dziale temat batimexa, i wiele osób go stosuje, dużo pisało o wadliwości tych ładowarek, ale też kilka pisało, że ma tą ładowarkę ponad rok, i nic się nie dzieje.

Zakup imax'a planujemy, ale z wiadomego powodu używamy tego naszego cuda, i odkładamy (na)zakup lepszej ładowarki.

 

Wracając do tematu, baterię starałem się sformatować.

Bateria na słabszych sprężynach działa, więc nie wiem, czy przypadkiem któreś ogniwo nie padło (co też jest możliwe). Wczoraj 2,5godziny w giecie siedziała.

Odmówiła współpracy na m130 guardera. Inne 9,6 radę dają.

 

Może po prostu poczekać na zakup ładowarki, tej lepszej, i wtedy spróbować ją reanimować?

 

Ps, Co do zamrażania. Wyczytałem kiedyś, że w bateriach telefonowych, tych z laptopów jeżeli bateria padnie np. przez niewłaściwe użytkowanie/złe sformatowani to można włożyć (rozładowaną), owiniętą gazetami, w worku foliowym do zamrażarki- na 3 dni, wyjąć odczekać następne 2. i naładować do pełna.

Głupie? Ludzie pisali, że to działa (ale nikt nie stwierdził co będzie z ogniwami ni-mh). A co głupie, ale działa nie jest głupie. Jak to mi kolega przytoczył.

 

Więc nie wiem, po co te głupie komentarze z piwem. Być może Misiek tak robisz :). Ale jak nie uda mi się jej wskrzesić na lepszej ładowarce, to ją zamrożę- nic do stracenia.

Link to post
Share on other sites

@slawo

Nie kupuj tej ładowarki Powerbean. Sens ma to jedynie jeśli masz kogoś kto ma porządną ładowarkę i może Ci lipo ładnie rozładować co 2-3 ładowania, inaczej pakiet będzie na tym cierpiał.

 

 

Rozładowywać Li-Po ?? Po co? Ja w domu mam ok. 7-8 Li-Pol'i i wszystkie tylko ładuje, moi znajomi też...

One mają minimalny efekt pamięciowy. Niektóre źródła podają, że w ogóle nie mają. :zastanawia:

Tak więc o co biega??

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Zamrożenie pomaga przywrócić część pojemności (mah)... oczywiście napięcia się nie przywruci

 

Sam wykonywałem tę czynność.

 

Przed tym zabiegiem , jak ładowałem pakiecik 9.6V 2000mah NICD ładowarką imax b6 , ładowałem prądem 0.2A i zawsze wbijało od 1500 do 1700 i ładowanie kończyło się ok 1.5-2h przed czasem , a po wykonaniu tego zabiegu wbiłem w pakiet 2035 mah i ładowarka dalej ładowała, sale ja wolałem zakończyć proces, (gdy przed mrożeniem ładował się pakiet 500min to po zabiegu ponad 600 )

 

także warto tę czynność wykonać... pakiet rozładowany , zawinąłem w gazetkę papierową (tylko nie za dużo) i włożyłem do torebki po kulkach pejotach i hermetycznie zamknąłem i do zamrażarki na 3 doby , po wyjęciu odczekać kilka godzin i ładować...

 

Pozdro

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Poczytaj o lipo na forach modelarskich. Li-po mają swoją żywotność, wymagają przechowywania przy określonym napięciu w zależności od czasu i warunków. Nie chodzi o efekt pamięciowy.

 

Acha.... No to spoko. Mogłeś tak od razu napisać ^^.

 

Ale przecież każdy kto ma Li-Pol'a, może sobie rozładować go w replice do tych 40-70% napięcia(różnie podają) i zostawić do przechowania na jakiś czas, albo doładować do tych ~~3,5V/cell i również zostawić.

 

No, ale oczywiście POLECAM kupić porządną ładowarkę mikroprocesorową, mniej pilnowania i bezpieczniej ! :D

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...