Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe magazynki jak postępować?


Recommended Posts

Jakie magazynki? do czego? jaka pojemność?

 

zakładam że masz mid-capy albo magi o mniejszej pojemności, wtedy ładujesz 10 kulek i rozładowujesz, 20 kulek i rozładowujesz i tak do osiągnięcia pełnej pojemności.

 

Midcapy dodatkowo od czasu do czasu powinno się smarować.

 

Poszukaj na forum bo już pewnie taki wątek był.

 

pozdrawiam

kostek

Link to post
Share on other sites

Ładujesz spokojnie od razu do pełna, absolutnie nie smaruj magazynków. Przed pierwszym użyciem jednak warto je wyczyścić.

 

Jeżeli chodzi o smarowanie to nie znaczy psiknać do środka silikonem, tylko najlepiej do rozebrać i lekko rozprowadzić

 

Jeżeli masz low capy to nie powinny się zacinać, więc trzeba tylko od czasu do czasu przeczyścić

 

pozdro

kostek

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz low capy to nie powinny się zacinać, więc trzeba tylko od czasu do czasu przeczyścić

 

Jeśli je będzie szanował i nie ma zamiaru ich wrzucać do piachu to nawet czyszczenie jest niepotrzebne. Ja swoich nie czyściłem od 2 lat i w dalszym ciągu ładnie podają.

Edited by Phoesis
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze smar jest lepki i każda drobina piasku czy innego syfu Ci się przykleja do niego (co może powodować zacięcia magów), a z czystego magazynka można ten "syf" po prostu wytrzepać. Po drugie od smaru brudzą się kulki, a od uwalonych smarem kulek brudzi się gumka HU :)

Żadnego z moich magazynków nigdy nie smarowałem i wszystkie ładnie zawsze podawały.

Edited by Vespi
Link to post
Share on other sites

po primo, smar i hopup nie są dobrymi kumplami. A jeśli przesadzisz nawet delikatnie ze smarem w magu to nie ma szans by nie spotkał się z gumeczką HU.

 

po sekundanto, smary są lepkie. Resztę powinieneś sobie dośpiewać wyobrażając sobie sobie starcie na piaszczystym terenie w okresie suszy. W takich warunkach wystarczy jedna strzelanka byś zobaczył różnicę w ilości brudu odłożonego w magu nasmarowanym i suchym.

Link to post
Share on other sites

Ja nadal uważam że bez smarowania się nie obejdzie, mówię tutaj o mid-capach, myślę że w lowach i realach tego nie ma, więc nie jest to potrzebne.

 

Ja smaruje same sprężyny, ilość smaru silikonowego jest minimalna ale wystarczająca żeby magi się nie zacinały. Magazynek nie ocieka smarem jak pewnie niektórzy myślą, nigdy nie miałem problemów z hop-upem.

 

Syfu nie łapią bo niby jak? brudnych kulek nie ładuje, a nawet jeżeli zużyty mag rzucam na ziemię to dmuchnę 2 razy i nie ma śladu. Jeżeli wpadnie do jakiegoś piachu to już nie ma znaczenia czy smarowany czy nie, ja bym już go nie używał przed przeczyszczeniem.

 

Każdy robi jak uważa, dopóki magazynki podają jak należy i są utrzymywane w czystości smarowanie nie jest potrzebne

 

pozdrawiam

kostek

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...