Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STALKER - Odkrycie


Recommended Posts

logo_big.jpeg

 

event.patronage.png

 

Nowa Zona, czyli nie tylko u nas na wschodzie takie rzeczy się dzieją. Powoli zbliżam się do strefy... Na razie nic niezwykłego, ale z tego co mi mówił Sergiej gdzieś w pobliżu mała grupka wojskowych utworzyła przyczółek. Trochę z boku, boją się zapuszczać do miasteczka i okolicznych lasów. Sergiej, kolega z wojska dał mi cynk o pojawieniu się anomalii, pierwszy wiedział, że coś złego dzieje się wokół jego wsi. Mówił, że zaczęło się w nocy. Zwierzęta zaczęły szaleć w obejściach, które mogły to uciekły. Od strony leśnych parowów nadciągnęła dziwna jarząca się mgła. Potem coś rozbłysło na niebie. Następnego dnia zjawiła się milicja razem z naukowcami z pobliskiego ośrodka akademickiego. Mówili, że to jakiś meteor i że jest cenny tylko z naukowego punktu widzenia. Poprosili kilku miejscowych znających teren o pomoc w targaniu sprzętu na miejsce w lesie, gdzie doszło do zdarzenia.

Sergiej był w tej grupie. Doszli do rzeki i zaczęli rozkładać obóz tymczasowy dla naukowców. Dziesięciu jajogłowych plus milicja i chłopi targający sprzęt poszli na miejsce zdarzenia. Sergiej został w obozie z dwoma naukowcami. Po pół godziny niesamowite wrzaski rozdarły cisze panującą w lesie, po chwili do krzyków dołączyły strzały. Sergiej mówił… O posterunek wojska! Trzeba będzie go obejść. Spróbuję z prawej szerokim łukiem po skraju lasu. Przeskakuję mały rowek, który dalej przechodzi w dość spory parów - zbliżam się do lasu i już ich widzę. Jakieś dziwne typy z bronią, nie wyglądają na stalkerów, raczej jacyś szabrownicy. Artefakty w tej Zonie podobno bardzo wartościowe, zarazem bardzo „ciężkie” do zdobycia i ściągają tych, co lubią łatwą kasę. Nic to, ominęich tym parowem. Wczołguję się do rowu, ale już po chwili mogę iść wyprostowany - to dobrze bo jest tu strasznie duszno. Idę dalej, ściany wąwozu coraz

wyższe. Nagle za kolejnym zakrętem widzę coś jarzącego się na niebiesko, jakiś nieforemny kształt. Raz się żyje. Zbliżam się. Krew zaczyna mi mocniej pulsować w żyłach, adrenalina robi swoje. Boże to nie to! Krew zalewa mi oczy, z nosa tez zaczyna ciec! Trzeba uciekać. Wywracam się. Staram się czołgać w stronę skarpy, ale jest za wysoka, nie dam rady krew rozsadza mi bębenki. Widzę go, stoi na skraju skarpy i patrzy na mnie. To nie jest człowiek, to …

 

 

TERMIN - 1-2.10.2011 (piątek 30.09.2011 godz 19.00 przedstalkerowska część nieoficjalna przy ognisku)

LOKALIZACJA - Ociesęki (woj. Świętokrzyskie)

ILOŚĆ GRACZY - 150

WPISOWE - 50 PLN (mutki - for fun for free)

WYMAGANIA - 21+, stylizacja (reszta wedle uznania)

STRONY GRY - Stalker(zakaz mundurów) /wojsko(wschodnie umundurowanie/kałach) /Bandyta(spodnie dresowe) /mutant(jak rasowy mutant)

Stawiamy na Larpowy klimat imprezy - strzelcy z niedzielnych nie mile widziani

 

REJESTRACJA uczestników 1-31.08.2011 wpłaty max do 10.09.2011

 

Dokładne info co gdzie kiedy i dlaczego http://www.stalkerseki.fora.pl/

 

Sponsorzy

logo.jpg

 

oscgold%281%29.gif

 

2149251764e1c9a5e535ba-497374-wm.jpg

 

15197081404c17e3fb245e1-634107-wm.jpg

 

banerrokopiacytadelaasg.png

 

logo_NavComm_top.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stawiamy na Larpowy klimat imprezy - strzelcy z niedzielnych nie mile widziani

 

 

Tu polecam wprowadzić obowiązkową charakterystykę + historię postaci - wyeliminuje się w ten sposób osoby które nie potrafią wczuć się w klimat Stalkera :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

 

artur52kh

wy macie zapro ale musicie taktyczne bongo przywieźć :biggrin:

 

 

Da radę :wink: Przywieziemy bongo :) Jeszcze będziesz miał dość piosenki "Bad Boys" Boba Marleya

 

kaziustein Tym razem znajdziemy Twojego Miga :wink:

Edited by artur52kh
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że organizatorzy chcą żeby na ich Stalkerze było więcej larpa w larpie. Nie oszukujmy się, na nyskiej edycji było sporo osób które nie potrafiły wczuć się w klimat i go zwyczajnie niszczyły. Liczę na to, że organizatorzy podejdą do sprawy poważnie i będzie bardziej kameralnie, ale bez zbędnych kwasów i ludzi z przypadku.

Edited by kaziustein
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że organizatorzy chcą żeby na ich Stalkerze było więcej larpa w larpie. Nie oszukujmy się, na nyskiej edycji było sporo osób które nie potrafiły wczuć się w klimat i go zwyczajnie niszczyły. Liczę na to, że organizatorzy podejdą do sprawy poważnie i będzie bardziej kameralnie, ale bez zbędnych kwasów i ludzi z przypadku.

Dlatego 150 osób będzie.

Dlatego nie każde zgłoszenie = zarejestrowaniu itd.

Ma być naprawdę dobrze, ale jak wiadomo najlepiej przygotowana gra padnie jeśli gracze się nie wczują w klimat.

Postaram się do tego nie dopuścić.

Link to post
Share on other sites

Mnie chodziło o kontynuację w sensie fabuły... ale to już na PW.

Jeśli będzie LARP 70%, milsim 20%, jebanka 10%, to się piszę "ręcoma i nogoma"!

I proszę się terminu 'milsim' nie nie obawiać. Chodzi raczej o odrobinę znajomości taktyki, sztuki kamuflażu i znajomości procedur pierwszej pomocy, jak in-game'owa by rana nie była. ;)

Link to post
Share on other sites

Mnie chodziło o kontynuację w sensie fabuły... ale to już na PW.

Jeśli będzie LARP 70%, milsim 20%, jebanka 10%, to się piszę "ręcoma i nogoma"!

I proszę się terminu 'milsim' nie nie obawiać. Chodzi raczej o odrobinę znajomości taktyki, sztuki kamuflażu i znajomości procedur pierwszej pomocy, jak in-game'owa by rana nie była. ;)

 

Powiem Tak: w pewnym sensie można nazwać kontynuacją NYSY (orgowie Nyskiego tym razem będą stalkerami)

Co do LARP-a będzie dużo "mam nadzieję"

Mogę tylko zdradzić że np baza naukowców będzie prowadzona przez 2 ludzi nie związanych z ASG.

A czemu? To już dowiecie się na miejscu jak spotkacie Michaiła Anielewicza lub Ivo Andriča

 

Nie będzie kilkunastu frakcji, ale to wynika z fabuły. Zapewne ucieszy to stalkerów (co nie znaczy że będzie łatwo)

Edited by GYVER.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Extra. Po Basrze zajme się historią postaci. Pomysł w głowie się już narodził

 

 

No i się zaczęło, rejestracja co prawda miała być jak mi się robota przed Basryjska skończy czyli 1.08.2011 ale są już chętni na wstępne zapisy :)

 

Co do postaci DoktorP to na pw ale na www.stalkerseki.fora.pl a najlepiej na stalkerseki@tlen.pl

(co by postać miała coś wspólnego z fabułą trza ustalić chyba że samoistnie żyjący twór)

Link to post
Share on other sites

takie mam pytanko odnośnie wytycznych - stalkerzy, zakaz mundurów. Mam przez to rozumieć zakaz kompletu mundurowego (bluza + spodnie) czy chodzi o kamuflarze?

Na wszystkich dotychczasowych edycjach byłem w kombinezonach - olive lub flecktarn. Obecnie został mi ten flecktarnowy z naszywkami i kapturem, plus kamizelka, maska, rury i duperele. Mogę se w czymś takim nadal paradować? Czy musze zawinąć moherowy płaszczyk jakiejś babci?

Link to post
Share on other sites

takie mam pytanko odnośnie wytycznych - stalkerzy, zakaz mundurów. Mam przez to rozumieć zakaz kompletu mundurowego (bluza + spodnie) czy chodzi o kamuflarze?

Na wszystkich dotychczasowych edycjach byłem w kombinezonach - olive lub flecktarn. Obecnie został mi ten flecktarnowy z naszywkami i kapturem, plus kamizelka, maska, rury i duperele. Mogę se w czymś takim nadal paradować? Czy musze zawinąć moherowy płaszczyk jakiejś babci?

 

zakaz mundurów jest dla tych którzy się w mudrach pojawiają w kamizelce z plecakiem, maską i udają stalkera.

co do olivki to każdy ciuch bluza spodnie kombinezon jest idealny dla stalkera + dodatki wszelkiej maści.

co do fleca to nie wiem w zależności jak uda mi się ogarnąc wojsko choć jedna ekipa będzie na pewno typowymi ruskami.

ale podeślij foto daj link ocenimy.

Link to post
Share on other sites

cosik kajsik takiego:

https://picasaweb.google.com/DanielSzegda/StalkerNysa#5460452816762207410

https://picasaweb.google.com/DanielSzegda/SWD#5597667056348449298

 

wzorowane na członkach frakcji Wolność ze stacji Janów.

 

w razie problemów, mogę zawsze w KLMK biegać, razem z ekipą 1Rota, która podejrzewam zgłosi się bardzo chętnie, jak i na poprzednie edycje.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

cosik kajsik takiego:

https://picasaweb.google.com/DanielSzegda/StalkerNysa#5460452816762207410

https://picasaweb.google.com/DanielSzegda/SWD#5597667056348449298

 

wzorowane na członkach frakcji Wolność ze stacji Janów.

 

w razie problemów, mogę zawsze w KLMK biegać, razem z ekipą 1Rota, która podejrzewam zgłosi się bardzo chętnie, jak i na poprzednie edycje.

 

 

Wszystko ok tylko problemem będzie jeśli do wojska po za ruskami zjawi się dużo flektarnów, bardziej bym cie widział po stronie wojska.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...