Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

polecam przetestować w wierszu poleceń

-high

-cpucount

-maxmem

-extThreads=7 (5 dual, 7 quad )

Ja mam I5 2500k ( 4 rdzeniowy ) i 8gb ramu więc w moim przypadku będzie to

-noSplash -high -cpuCount=4 -maxMem=4096 -extThreads=7

 

 

W teorii arma 3 obsługuje tylko 2 giga ramu (limit silnika gry ) ,ale można spróbować dać jej więcej.

Poza tym jest jakiś bug w kodzie, przez co gra nawet na dobrych PCtach chodzi przeciętnie.

 

Coś musisz mieć źle skonfigurowane, u mnie działa na max detalach z dość dalekim zasięgiem rysowania terenu i to na przeciętnej karcie GTX 460.Może spróbuj wyłączyć antyaliasing w grze jak i w ustawieniach karty graficznej.

Problem się zaczyna gdy ktoś wrzuci sporo jednostek do misji które są cały czas w pamięci - w sensie nie są wywoływane skryptem, wtedy fakt gra zaczyna zrywać.Arma zawsze miała problem z optymalizacją ale idzie ku lepszemu.

Ostatnio zainstalowałem sobie poczciwego OFPa i chciałem wyciągnąć max. detali i zasięgu widoczności - efekt taki sam, gra prawie się zatrzymała.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dawno już przyzwyczaiłem oczy do braku antyaliasingów itd. Tekstury mam standardowe/wysokie - mógłbym dać nawet więcej, bo tu nie ma aż takiego spadku fpsów. Największy oddech daje zmniejszenie tych wszystkich głębi ostrości, rozmyć. Co kto lubi. Mój kumpel wolał (to dawno było, przy pierwszym Maxie Paynie) zawsze mieć ultra tekstury, a płynność mierną.

 

ps.

Gdzie siedzi ta obsługa moździerza ? :D

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 months later...

Byłem pod wrażeniem kampanii, w przeciwieństwie do ArmA 2 całość była odpowiednio dynamiczna i otwarta, bardzo przypominał mi się stary, dobry Cold War Crisis/Assault, jedynie końcówka troszkę zawiodła. Niepotrzebnie porywali się na wątki broni sejsmicznej, nie chcąc go nawet odpowiednio zakończyć.

Cóż, pozostaje MP i mody :D

Link to post
Share on other sites

@Mixon polecam launcher "withSIX-Play"

Polecane mody przezemnie to:

- Paczki broni od HLC

- Mundury od TFA (przy okazji duuużo ciekawych jednostek)

- MCC Sandbox (bardzo fajne narzędzie do edytora :) )

- Iron Front ( IIWŚ)

- ARMA3MapPack (mapki z Arma II )

 

Jeżeli szukasz kogoś do multi to pisz PW :D.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Ja pogrywam aktualnie bawię się na Tanoa :icon_smile: ktoś chętny popykać?

Ja jestem początkujący. Moja zabawa z arma 3 dopiero się rozpoczęła. Czyli jestem zielony w temacie potrzebował bym małego oprowadzenia i wprowadzenia w mechanikę gry.(Taktyczne shootery nie są mi obce). Chodzi o samo działanie gry mody i serwery te sprawy.

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Jest jakieś brakujące ogniwo między graniem z randomami, a dołączeniem do jakiejś mega-hiper-super grupy, która wymaga miliarda modów i maratonów co tydzień? Pograłbym w jakąś luźno-zorganizowaną grę co jakiś czas, ale zwyczajnie praca nie pozwala mi na regularność i zobowiązania. Próbowałem grać trochę przez internet w jakieś Battle Royale i inne tryby, ale nawet jeśli fajnie się gra, to czekanie na zapełnienie serwera lub typowe problemy gry z obcymi dają się we znaki.

Link to post
Share on other sites

próbowałem grać z randomami na podstawie samej, dramat. niestety ale żeby w pełni korzystać z przyjemności w tej grze potrzebna jest dobra ekipa która stworzy klimat, do tego kilka modów.

 

są grupy, które mają wymagania prawie jak specjalsi, a są grupy, które kija w dupie nie mają, więc poszukaj :)

Link to post
Share on other sites

Ja gram zawsze sam i też nieregularnie. Czasami jak dobrze trafiłem to dało sie grać taktycznie i zespołowo nawet w KOTH.

Ja akurat najbardziej lubię KOTH, z racji na intensywność i nieprzewidywalność rozgrywki. Zwłaszcza jak jest dozwolone wszystko co jeździ i lata.

Ale z tego co doświadczyłem na otwartych randomowych serwerach, najbliżej milsimów i gry zespołowej jest COOP typu Invade & Annex.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Cześć, trochę odświeżając temat. Aktualnie na scenie ARMA 3 istnieje bardzo dużo zaawansowanych grup. Rozgrywki w armie przerodziły się w E-Milsimy. Tak zwane Jont Opsy  liczą sobie nawet od 60 do 150 graczy. W misjach występują również sloty LARPOWE lub całe rozgrywki się w nie przeradzają . Teraz każdy może znaleźć coś dla siebie a zaawansowane mody odpowiadające za system medyczny( jak ACE3) lub komunikację w grze (ACRE2) sprawiają, że tylko fakt siedzenia przed kompem różni się od prawdziwego milsima.  Poziom rozgrywek czy też dowodzenia stoi na bardzo wysokim poziomie a to głównie dla tego, że bardzo dużo wojskowych przesiaduje na armie. 

E-Milsimy rozgrywane są z przeciwnikiem AI jak i również w formie TvT/RO. Jako członek jednej z największych społeczności arma 3 w Polsce, Arma Coop Corps  chciałbym zaprosić na największe wydarzenie TvT w tym roku rozgrywane w Polsce. Operacja przewidziana jest na 102 osoby łączy w sobie elementy milsima i larpa. Wszystko zależy po jakiej stronie zagramy.

Dane na temat rozgrywki: https://docs.google.com/document/d/13hMvSE4sVfDgcH2nplC12lugF48cbWGe1vxKJh81K_4/edit?usp=sharing

Jeżeli były by osoby chętne na udział w rozgrywce, pomogę z cała masą technicznych spraw. Misja odbędzie się 28 października. A bileciki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. 

 

W tym roku odbyła się już rozgrywka o podobnej wielkości. Relację drużyny Greya  który gra aktualnie w GCT znajdziecie pod tym linkiem: https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Farmagct%2Fposts%2F442973539460560

Edited by STALKER14
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...