Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Borne Sulinowo (Kłomino) 2005 (Edycja druga) 19-21 sierpnia


Recommended Posts

  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak wogóle to od dnia 15 sierpnia NATO nałożyło embargo na napoje procentowe (włącznie ze sfermentowanym kozim mlekiem) i odbywa się straż zmianowa - połowa kontyngentu pije a połowa pilnuje i tak na zmiane.

Tak, to się nazywa akcją niszczenia zapasów wroga :P

Link to post
Share on other sites

Kieruję oficjalne pytanie do organizatorów zlotu.

 

Regulamin zakazuje jakichkolwiek ładunków pirotechnicznych. Jednocześnie scenariusz i zasady gry mówią o petardach - "granatach" jakich mogą używać samobójcy. Czy jest to jedyny wyjątek, czy też jest to nieścisłość, i wolno używać granatów normalnie? Mowa o standardowych petardach z grochem w rolkach po papierze toaletowym.

 

Kolejna sprawa - czy świece dymne będą dozwolone (jak było mówione, poza budynkami), czy też podpadają pod pirotechnikę i są zakazane?

 

Odpowiedź właściwych osób tu, na forum, uznam za wiążącą decyzję organizatorów.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Oficjalnie odpowiadam:

 

Pirotechnika wybuchająca może być stosowana tylko przez samobójców (zgodnie ze scenariuszem). Poza tym decyzję o stosowaniu pirotechniki celach scenariuszowych (np. wysadzenie ładunku z bronią itp) można stosować po uzgodnieniu z organizatorem - uzgodnienie takie można poczynić podczas walki. Używanie petard, granatów z grochem itp nie wchodzi w grę z trzech powodów:

- Kłomino jest miejscem zamieszkałym i nie możemy pozwalać sobie na zbyt wiele,

- scenariusz mówi o samobójcach odpalających bomby - nie chcemy by wybuch bomby był mylony z innymi eksplozjami,

- nie chcemy zamieszania z powodu ewentualnych sporów kto dostał, a kto nie.

 

Użycie środków zadymiających jest dozwolone na terenie otwartym czyli poza budynkami.

 

Teren zamieszkały przez ludzi w Kłominie wraz z placem głównym miasteczka to miejsca, w których jakakolwiek pirotechnika jest zabroniona.

Link to post
Share on other sites

QBS pisał wcześniej, że organizatorzy nie przewidują transportu dla niezmotoryzowanych.

 

Jedyne wyjscie podczepic sie pod zmotoryzowanych. Na dzien obecny szukam 3 miejsc na trasie Borne - Kłomino - Borne :) (jeszcze nie wiem czy jade bryka czy pociagiem).

 

EDIT

Poszukiwania nieaktualne.

Link to post
Share on other sites

Niestety na transport nie ma co liczyć bo Qbs będzie miał tylko jeepa, a furgon zostawia w domu. Ostatecznie można wykonać jakiś nawrót w tą i z powrotem żeby zabrać resztę ludzi. Oczywiście wymaga o czasu i zaplanowania takiego czegoś żeby nie opóźnić imprezy i nie wkurzać współbraci.

Link to post
Share on other sites
QBS pisał wcześniej, że organizatorzy nie przewidują transportu dla niezmotoryzowanych.

 

Jedyne wyjscie podczepic sie pod zmotoryzowanych. Na dzien obecny szukam 3 miejsc na trasie Borne - Kłomino - Borne :) (jeszcze nie wiem czy jade bryka czy pociagiem).  

 

EDIT  

Poszukiwania nieaktualne.

 

Chodziło właśnie o apel do zmotoryzowanych, wiem co i jak jest z organizatorami i zapewnionymi atrakcjami. Ze strony RAI, apel jest nieaktualny, jednak mamy transport i brak miejsc, moge ewentualnie w bagaznik komuś graty zabrać.

Link to post
Share on other sites

Właśnie Qbs poprosił mnie bym napisał, że jeżeli ktoś nie może wysiedzieć w domu to może już jechać do Bornego. Wszystko jest gotowe do przyjęcia gości. Zrobili bunkier, okopy i postawili trzy namioty. Obok nas stacjonuje brygada Waffen SS ale jakoś to przeżyjemy :roll:

Link to post
Share on other sites

Każdy uczestnik dostanie swoją kopię scenariusza po przyjeździe do Bornego także nie musicie wkuwać na zasad na pamięć.

Rebeliantom przypominam o konieczności zabrania rekwizytów indywidualnych czyli kominiarek bądź arafatek i obu stronom konfliku o odpowiednim dla swojej strony ubiorze.

Pamiętajcie również o zabraniu czerwonych szmatek jako oznaczenia trupa.

Link to post
Share on other sites

Cybul - już myślałem, że ten nieszczęsny wątek jest najbardziej zaśmieconym w historii wmasg, a jednak można jeszcze z niego giełdę zrobić.

Ja po zlocie mogę sprzedaż aega i cały ekwipunek poza spodniami i butami - jakby co to walcie do mnie jak w dym ;)

Link to post
Share on other sites
Cybul - już myślałem, że ten nieszczęsny wątek jest najbardziej zaśmieconym w historii wmasg, a jednak można jeszcze z niego giełdę zrobić.

Ja po zlocie mogę sprzedaż aega i cały ekwipunek poza spodniami i butami - jakby co to walcie do mnie jak w dym ;)

 

A widzisz :).I tak przed samym juz zlotem nie bedzie zadnych pilnych informacji podawanych.

Link to post
Share on other sites

Skoro już handlujemy:

 

Uchwyt transportowy do M16, M4, i wszystkiego innego co przypomina te karabiny, produkcji CA, pasuje też do TM, prawdopodobnie też do ICS - nie próbowałem, dokładnie taki:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=759

 

oraz Hi-Cap też do M16 produkcji CA, pasuje też do TM, nie wiem czy do ICS, dokładnie taki:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...&products_id=71

 

Wszystko będzie dostępne na bazarze w Qualludży, można dotknąć, wypróbować, targować się - targowanie na arabskim bazarze obowiązkowe :), puszczę to tanio, mam niestety tylko po 1 sztuce, uchwyt mogę sprzedać pierwszego dnia, Hi-cap dopiero po bitwie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...