Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Seria pistoletów G od Well (7.1 ; 5.1 ; 4.5 : 4.3 ; 1911B ...)


Recommended Posts

Byłem, zobaczyłem i opowiem.

 

A więc długi jest dłuuugiii, dla mnie troszkę nieporęczny, ale kwestia gustu.

Średni super fajnie pracuje itd materiał obu zamków w tych pistoletach jest b. ciekawy wydają się ciężkie, sprężyny są dość mocne.

Nie strzelałem. Długi się zacinał coś w zamku. Wszystkie mają twarde spusty i uderzenie kurka ma dziwny odgłos.

Krótki bardzo fajny ale zamek już inny, wydawał się lżejszy, grip w tak jak innych plastikowy bardzo (moje odczucie), ale nie miałem styczności z hicapami więc może wszystkie tak mają.

Plastikowe stopki maga wyglądają tanio spust też nie jest rewelacyjny.

Osiągi brak danych.

Ogólnie bez rewelacji - radzę poczekać.

 

ALE

 

Były to egzemplarze z pudełka, 'Gość' z którym rozmawiałem, zapewniał, że każdy karabinek/pistolet który przychodzi z Chin jest sprawdzany smarowany itp. Więc może jak się ogarną i zaczną coś robić z tymi pistolecikami to będą czoko za tę cenę.

 

 

Tyle z mojej strony, jak są pytania postaram się odpowiedzieć, o tuningu typu CO2 raczej nic nie wiadomo...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Od środy mam Colt'a 1911 wersja G5.1 (300 fps), kumpel ma G7.1(320-340(?), moim zdaniem jest 320) również.

Niedługo dorzucę testy celności, nośności obydwu pistoletów oraz wydajności magazynka. Dziś mieliśmy je na małych manewrach i testowaliśmy je bojowo. Zasięg na oko wynosi jakieś ~ 40 metrów. Blow-back ma dość mocny, przy szybkim strzelaniu trzeba się naprawdę namęczyć, żeby utrzymać skupienie. Atak psychiczny na sam dźwięk wystrzału na "wrogich" żołnierzach robi dość dobre : ) Mi się dwa razy zaciął, odblokowanie to moment.

Zablokowanie tzw. Safe chodzi płynnie, kumplowi się ułamał, ale idzie dość łatwo naprawić w domowych warunkach.

Jedyna różnica pomiędzy tymi pistoletami jest taka, że 7.1 ma dłuższą lufę o 5 cm i waży o 100 g więcej. Osiągi mają zbliżone. Magazynki są takie same.

Co do Blow-back'a, zamek po wystrzeleniu zawsze zostawał w pozycji tylnej.

 

Hop-up jest regulowany, kręci dobrze, żeby się do niego dobrać trzeba odkręcić śrubę na końcu pistoletu, odciągnąć zamek do pierwszego "wcięcia" i wyciągnąć bolt cache. Zamek wysunąć do przodu i mamy bardzo dobry dostęp do pokrętła.

 

Pistolet w całości wykonany jest z metalu z wyjątkiem rekojeści i osłony spustu, które są plastykowe.

Spust chodzi twardo, strzela się płynnie. Przy zbyt dużym natężeniu oddanych strzałów występuje tzw. syfon. Ulatnia się tylko sam gaz, kulki pozostają w magazynku. Magazynek jest cały metalowy, w dolnej części magazynka jest, jak to nazwałem "reduktor upadku" : ), plastykowa nakładka, która przy upadku z zbyt dużej wysokości pęka lub rozłamuje się. Chroni się przez to magazynek. Nakładkę bardzo szybko można skleić super glue i wygląda jak nowa.

Osobiście już dwa razy ją sklejałem, kumplowi tylko pękła. Magazynek ma pojemność 27 kulek, idzie upchnąć 28.

 

Oznaczenia, nie ma żadnych oznaczeń producenta, po lewej stronie nad szyną jest wygrawerowany numer seryjny, a na lufie jest " .45 ACP".

Ogólne wrażenie jest bardzo dobre, celność i zasięg w budynkach jest idealna. Z odległości 10 metrów nie ma problemu żeby trafić pudełko po Tymbarku jabłko-mięta kaliber 1 litr. : )

Link to post
Share on other sites

te zabawki to jakieś nieporozumienie. Magazynki często zdarzają się nieszczelne. Materiał z którego jest wykonana replika jest badziewny. Repliki te nadają się tylko do powieszenia na ścianie jeśli ktoś lubi taki design. Na dłuższą metę porównał bym wytrzymałość tych pistoletów do bella eg707 z tą różnicą, że są mniej rozklekotane po wyjęciu z pudełka. Ogólnie odradzam zakup tego ustrojstwa.

Link to post
Share on other sites

moje wrażenia z wersji 7.1, posiadam od około 2 miesięcy, wystrzeliłem z niej tak z 1000 kulek... czyli około 40 magów

 

Wrażenia wizualne - bardzo pozytywne, jak chodzi o jakość wykonania i design. Jak dla mnie jedynym minusem jest luźna 'okładka' lufy, która rusza się wokół lufy właściwej :/ mogli to inaczej wykombinować. Rozpiszę może w plusach - minusach

 

Plusy:

- dość spory zasięg skuteczny jak na pistolet - według moich pomiarów - około 30 m

- duża powtarzalność strzału [mały rozrzut]

- do maga wchodzi dużo gazu [po zmianie zaworu, ale o tym niżej] - u mnie do 100 kulek na jednym ładowaniu :icon_eek2:

- dobre wyważenie mimo sporej wagi i rozmiarów

- mocny kop szczególnie ze świeżo naładowanego maga

 

Minusy:

- od nowości poszedł do serwisu :/ po naprawie działa bez zarzutu

- magazynki - dolny zawór to o kant d... rozbić - więcej gazu leci na boki niż do maga :/ - zmieniłem na ten - http://www.asg.com.pl/Zawor_dolny_do_magazynkow_1911Hi-Capa_KJW,p,5002.php i śmiga j.w. ilość kulek /mag wzrosła 4 razy

- regulacja hop up to jakieś nieporozumienie - trzeba odkręcić 3 philipsy, 1 inbusa i wyjąć pina... na szczęście bez śrub można śmiało strzelać, więc nie jest tak źle, ale mogliby zostawić mały otwór, co by nie trzeba było rozbierać

- czasem strzela na pusto nawet jak się skończą kulki

- co do wagi kulek - max 0,23 g - reszta za ciężka, a hop up skręcony na maxa

 

podsumowując - za te pieniądze - ~250 pln - jest ok, chociaż wymaga poprawek. Drugi raz pewnie bym nie kupił. Jak stać cię na wywalenie dodatkowych 250pln na zawory, dodatkowy mag, zmianę hope i ewentualnie jakiś jeszcze upgrade - będzie z tego całkiem fajny sprzęt

Edited by asmodean
Link to post
Share on other sites

Kumpel ma.

 

Plusy:

 

- w miarę tanie

- metalowe

- żre stosunkowo mniej gazu niż moje inne klamy

 

Minusy:

 

- OKROPNE wykonanie, myślałem, że pistolet jest z plastiku, dopiero po macaniu okazuje się, że to stop aluminium, cynku i kupy

- Prawie zerowy blow back, mój AKSU bardziej kopie na semi :P

- na 20 magów tylko raz zamek został w tylnym położeniu po ostatnim strzale

- wyrobił się zatrzask maga, a od kupienia nie minął miesiąc

- farba schodzi od patrzenia

 

Za taką sumę, nie polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Mam pytanie do posiadaczy tego czegoś. Zakupiłem dwa dodatkowe magi i nie da się ich załadować gazem bo wylatuje na boki i nawet do połowy się go nie da naładować bo musiałbym chyba butelke gazu zużyć na 1 maga .... :/ Stockowy mag ładuje się normalnie ale zamek po ost. nie zostaje z tyłu. Idzie jakoś temu zaradzić? Czy trzeba wymienić zawory na lepsze?

Link to post
Share on other sites

W moim, dołączonym do G5.1 musiałem się pobawić w robienie uszczelek od zapalniczek i taśmy teflonowej, żeby to miało sens. Co do samej klamki, to pozytywnie mnie zaskoczyła. Do minusów Lesia dorzuciłbym jeszcze to, że śrubki się bardzo szybko wyrabiają, ale mój egzemplarz kopie i zatrzymuje się okej, choć czasem ignoruje ostatnią kulkę w magazynku.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Uszczelkę dorób z gumki recepturki. ucinasz kawałek i igłą wciskasz tak aby uszczelniała się z dyszą butli.

Co masz na myśli? Tam nie wejdzie gumka recepturka igłą próbowałem i nic to nie dało... ;/

Ogółem to jest jakaś siupa na maxa że kupisz magazynki nowe które nie działają. Rozumiem jakby jeden nie działał to ok ale obydwa nie działają i takie coś sprzedają. Żal po prostu...

Edited by NooBSaiboT
Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli? Tam nie wejdzie gumka recepturka igłą próbowałem i nic to nie dało... ;/

Potnij ją na malutkie kawałki. Ewentualnie spróbuj z taśmą teflonową.

Ogółem to jest jakaś siupa na maxa że kupisz magazynki nowe które nie działają. Rozumiem jakby jeden nie działał to ok ale obydwa nie działają i takie coś sprzedają. Żal po prostu...
Cóż, takie hobby :icon_razz: Z tego co widzę, to magazynki Wella ceną nie powalają, z mojego punktu widzenia lepiej trochę dołożyć do magazynków WE. Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Zakupiłem model 5.1 i jestem z niego zadowolony. Jak zawsze korzystałem z nbb tak teraz mordka mi się uśmiecha przy strzelaniu. Dałem za niego 150 pln + 2 magi czyli rozsądnie. Polecam/nie polecam darujcie, jak ktoś nie strzelał nigdy z gbb to sie ucieszy bardzo. A szczerze to sprawdzając różne klamki uważam, że każda o ile działa to jest fajna. Fakt; kształty pistoletu i jego wybór to kwestia gustu i takiej lub innej estetyki. Miałem w swoich dłoniach pare modeli klamek i zestawiając moje wrażenie z 5.1 sądzę że takie coś wystarczy. Może i wychodzę z reguły 'ma działać' no ale również musi się troszkę podobać. Co do wykorzystywania go przy akcjach; czy wyobrażacie sobie sytuację gdzie strzelacie do siebie nawzajem a w pewnej chwili włącza Ci się stop klatka/freez/czy slow motion i się zastanawiasz ' z czego on strzela?, o jejku jak to mu chodzi, a jakie jest ładne... Itp' Wszyscy wiemy, że ludzie to ciekawe stworzenia- serio bo między jedną a drugą kulką tyle się dzieje, że szok. A jeszcze śmieszniej może być jak masz klamke za 1-2k i ściąg Cie kolo z deringera lub gaziaka nbb za 60 pln. Prawdą jest, że masz za co zapłaciłeś ale nie zawsze tanie oznacza złe a drogie bardzo dobre.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...