Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mikro AEG Glock 18 C od TM


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam od wczoraj i strzela świetnie gorąco polecam. W sobotę i niedzielę się okaże

 

I jak sie sprawowal? Spoooro osob czeka na 'polska' :) recenzje, nie dlatego ze nie umieja czytac po angielsku, tylko jakos tak lepiej od rodaka uslyszec... :wink:

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak sie zastanawiam, czy nie daloby sie do tego elektrycznego Glocka TM zastosowac obejmy z szynami montazowymi wprost od chinskich zabawek? Plus laserek i atrapa kolimatora, o tlumiku nie wspominajac, heh. Ot chocby z czegos takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44511047 . Koszt tych elementow jest znikomy (poza tym sam chinski pistolecik mozna bedzie sprezentowac komus kogo nie lubimy ;-) ) , i jakby zastosowac profesjonalny kolimatorek, to mogloby nawet ciekawie wygladac!

 

Ma moze ktos mozliwosc przymierzyc do modelu TM taka obejme od badziewiaka ??? Zreszta mysle, ze nawet gdyby tylko z grubsza pasowalo, to zawsze mozna by bylo reszte recznie dopasowac - przeciez to zwykle tworzywo...

Link to post
Share on other sites

Heh... Troche to wg. mnie dziwne, że taka mała "klameczka" strzela podobnie (ze względu na ilość fps [240?] ) jak sprężynowy XM z TM... No ale jak wiadomo Japończycy = technologia ... a tak btw; czy to nie jest jeden z tych mini aegów tylko, że z nowej serii, która miała dorównać gaziakom w dziedzinie broni krótkiej :?: Bo za tą cenę można kupić jakiegoś gaziaka z BB, ale z drugiej strony trzeba kupić gaz, a potem znowu gaz i na dokładkę też gaz, a dla odmiany przejściówkę i propan :D . Ważne, że coś się na airsoftowym runku dzieje, a taka alternatywa jest badrzo kusząca...

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

mnie głownie mierzwi fakt braku blow backa, bo pistolet bez blowbacka jest jak kobita bez dziury w odpowiednim miejscu, no ale to oczywiście opinia bardzo subiektywna, generalnie jesli chodzi o osiągi to widziałem guna w boju, całkiem przyzwoite, dobre na broń boczną jak np ktoś ma mocnego upgrade'a i wcodzi do pomieszczenia i wiadomo ze z 2ch metrów nie będzie walił ze 190PDI, celność i skupienie w full auto pozostawiam niestety bez komentarza(ale powiem ze krótka lufa + full auto i każdy będzie wiedział o co chodzi)

razi mnie magazynek wyglądający jak paczka gum do żucia no i jeszcze raz fakt braku blow back'u. Ale też trzeba oddać honor ze zima tej broni krótkiej nie straszna, i tym choćby gaziaki zostają w tyle, ale szczerze to wolę gaziaczka, po prostu :)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem brak blow-backa to kwestia stricte kosmetyczna, nie majaca zadnego przelozenia na skutecznosc broni asg. Zreszta w duzych aegach tez nie ma blow-backa (co prawda zamek jest tu kryty...) i jakos nikomu to nie przeszkadza.

 

Dla mnie wazne sa sprawy praktyczne, jak np to ze na jednym akumulatorze mozna oproznic zawartosc okolo 10 magazynkow, a nie 2-3 jak w przypadku wiekszosci gaziakow z blow-backiem. Odpada koniecznosc ciagania za soba butli z gazem, co z pewnoscia nie jest zbyt wygodne. W elektryku nie ma "plywania" osiagow, jak to bywa w gaziakach - elektryk az do wyczerpania baterii strzela tak samo (co najwyzej nieco wolniej pod koniec)!

 

Koszta eksploatacji takiego mini-aega tez sa z pewnoscia nizsze! Nawet zakladajac koniecznosc zakupienia dodatkowego akumulatora... A o cenie zapasowych magazynkow do gaziakow to nie chce nawet wspominac...

 

Co prawda ten pistolecik TM jest dosc nowa konstukcja i trudno cos powiedziec o niezawodnosci, ale gaziaki maja opinie broni dosc kaprysnej i to nie tylko w okresie zimy.

 

To tyle dywagacji teoretycznych, heh.

Link to post
Share on other sites

całkowicie się zgadzam i przyznaję rację w kwesti praktycznosci AEP od TM, jednakże w kwestii blow backi pokłócę się o tyle ze to własnie blow back sprawia ze pistolety do ASG są fajne, ze zamek odskakuje przy strzale, dodają one klimatu(który nie dla każdego jest najważniejszy)

w broni długiej odrzut zamka nie jest aż tak widoczny i zauważalny jak w pistolecie, gdzie prawie połowa górnego korpusu odskakuje do tyłu co każdy strzał. Generalnie glock od TM jest na pewno pistoletem dobrym ,ale fakt ze naciskasz spust i z zamkiem sie nic nie dzieje a on jak wiertara wypluwa kulki dla mnie osobście psuje klimat i sprawia ze jakby wyszedł AEP colta 1911A1 (mojego ulubionego modelu pistoletu) to bym go nie kupił i tyle...

poza tym, jak na razie nie widze opcji zeby wyciagnac 310fps z tego AEP'a, a z gaziaka spokojnie tyle wycisniesz...

Link to post
Share on other sites
OK, LameBoy - ciesze sie, ze nowe elektryki nie wypra jednak gaziakow!  :wink: A "wyciaganie osiagow" z tego malenstwa zupelnie mnie nie interesuje, gdyz na taka ewentualnosc posiadam pelnowymiarowe elektryki...

 

Z tego co wyczytalem na zachodnich forach w Japonii niedlugo nie bedzie mozna uzywac HFC134a ze wzgledow ekologicznych(GG juz teraz chyba nie mozna) i stad zapewne wyszla koncepcja AEPow. Czesci do tuningu mocowego juz sie powoli pojawiaja, wiec niewykluczone, iz niedlugo bedzie mozna osiagnac przywoita(np 270-280 fps) predkosc wylotowa z malutkiego elektryka.

Osobiscie takze rozwazalem zakup tego Glocka, ale tak samo jak u LameBoy'a przewazyly wzgledu estetyczne i w efekcie kupilem stare dobre GBB :)

Link to post
Share on other sites

Hmm... Myślę, że właśnie dzięki braku BB udało się osiągnąć takie (w miarę dobre), a nie inne efekty... TM raczej w tym modelu postawiło na funkcjonalność ,niż na bajery... W końcu najmocniejsze gaziaki tez nie mają BB :wink: No np. weźmy takiego rugera mk1 (lub mk2)... Z reszta od pistoletu za 600 pln nie ma co się spodziewać cudów... a 240 fps to w pełni wystarczy na broń boczną + full auto i "jakieśtam" przyzwoite skupienie na 20m... Może i da się kupić za 600 gazowca, który nie syfonuje, ale jednak nie jest to 100% brak syfonów. Ekonomia użytkowania mówi sama za siebie... w końcu aegi zawsze bedą w eksplowatacji tańsze niż gaziaki. I to nie jest dyskryminajca gaziaków :roll: tylko czyste fakty :wink:

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Chcialem rozwiac domysly co do ladowarki, ponoc 110V... Otoz ladowarka w zestawie jest na pewno na 230V i nie trzeba nic dodatkowo kombinowac! Byc moze zostalo to wymienione po drodze przez dystrybutora (a moze przez sam MG? :wink: ).

 

W ogole gun strzela niesamowicie. 8O Nie wiem jak to mozliwe, ale przy podawanej wszedzie predkosci wylotowej ok 200 fps zasieg tego AEPa jest bardzo zblizony do stockowych, pelnowymiarowych AEGow, ktore nie dosc, ze maja duzsza lufe to i sporo wiecej fps??? (porownywalem do AK47)

 

Zabawa w strzelanie seriami z Glocka jest swietna, a 30 nabojowy magazynek oproznia sie mgnieniu oka, heh. Dobrze, ze wkrotce powinny byc juz dostepne, dlugie 100-kulkowe magi do tej maszynki!

Link to post
Share on other sites
Z tego co wyczytalem na zachodnich forach w Japonii niedlugo nie bedzie mozna uzywac HFC134a ze wzgledow ekologicznych(GG juz teraz chyba nie mozna) i stad zapewne wyszla koncepcja AEPow.

Faktycznie, też się spotkałem z tą plotką. Trudno w to wierzyć, zwłaszcza, że miało się to niby stać do końca 2004 (tak pamiętam).

W razie czego nie samymi Japończykami airsoft żyje. Jak dla mnie mogą zakazać sobie nawet zapalniczek i dezodorantów ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...