Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mikro AEG Glock 18 C od TM


Recommended Posts

Na początku każda opinia jest istotna dla zainteresowanych, dorzucę więc kilka słów od siebie.

 

Filmik jest jaki jest, bo Pik machał ręką z Glock’iem w każdą stronę, a ja chciałem pokazać trochę bardziej replikę i choć przez chwilę to, w co było strzelane. 8O :lol:

 

Bardzo mi się spodobała ta replika mimo, iż nie przepadam za Glock’ami. Ma się wrażenie, że w ręku siedzi "kawał porządnego sprzęta". Zasięg i szybkostrzelność bardzo mile zaskakuje. W terenie jednak moim zdaniem należy używać kulek 0,20g, no maksymalnie 0,23g , przy 0,25 zasięg się zmniejsza w stosunku do AEG’ów tak, że się odczuwa brak jeszcze kilku metrów. Tego dylematu nie będzie w CQB, no chyba, że są jakieś naprawdę spore pomieszczenia. W czasie sobotnich zabaw Pik kilka scenariuszy zagrał Glock’iem jako bronią główną i muszę przyznać, że dwukrotnie mnie zdjął. Jak on to zrobił – sam nie wiem ale skuteczność i celność tego Glock’a jest przerażająca (o ile się wie jak się strzela z broni krótkiej). :wink:

Tak jak Pik pisał można nawet uznać, że nadaje się na broń główną tylko przy ograniczonej (bardzo) pojemności akumulatora druga sztuka akumulatora jest niemal wymogiem, bo inaczej ze strzelania ciągłym można od razu zrezygnować. No i przy strzelaniu ciągłym magazynek szybko się kończy. :evil: Jednak strzelanie krótkimi seriami nie stwarza problemu. Mając ustawiony ogień ciągły potrafiłem bez treningu strzelać singlami – żadnych problemów z tym nie ma (przynajmniej moim zdaniem).

W czasie całej strzelanki z mojej M4 wystrzeliłem ok. 100 – 120 kulek, więc jeśli ktoś tak jak ja nie "sieje kulkami na prawo i lewo" może dać sobie radę nawet mając jedynie tego Glock’a.

 

Jako broń boczna przy niższych temperaturach – nie ma moim zdaniem konkurencji.

Jako broń boczna do CQB w rozgrywkach z terenem lesistym (broń główna standardowy AEG) i połączonym z tym CQB – nie ma moim zdaniem konkurencji.

Jako broń boczna pozwalająca na prowadzenie ognia ciągłego do silnie podkręconej broni głównej – nie ma moim zdaniem konkurencji.

Dla ludzi zakochanych w Glock’ach – nawet jako broń główna z możliwością strzelania nawet w niższych temperaturach – nie ma moim zdaniem konkurencji.

 

Jedyna rzecz jaką się poświęca w tej replice to brak BB, być może dzięki temu z ok. 10 m serię 30 kulek byłem w stanie zmieścić w kole o średnicy ok. 18 – 20 cm strzelając stojąc.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co się orientuje należy uważać na łatwo wypadające później magazynki, najlepiej czymś je podkleić ( nie jest to jednak moja opinia ale użytkownika).
Z moich doswiadczen nie wynika aby bylo wieksze zagrozenie zgubienia magazynka. Co prawda magazynek jest dosc ciezki, bo jest zrobiony jako full metal, ale sprezyna zatrzasku magazynka jest na tyle silna, ze naprawde jest trudno o przypadkowie wyczepienie maga... Za to trzeba zwracac uwage przy wkladaniu magazynka aby zastrzasnal sie "do konca", inaczej faktycznie mozna go gdzies zgubic.

 

Jak jestesmy przy magazynku, to warto odnotowac, ze kulki mozna wystrzelic do ostatniej sztuki i nic nie zostaje "na dolocie", jak w wiekszosci duzych AEGow. Za to przy wymianie magazynka zawierajacego jeszcze amunicje wypada "z trzewi" jedna kulka.

 

Co do CQB i walk na bliskie dystanse... Warto podkreslic, ze przy podobnym zasiegu i celnosci jak gaziaki, AEP ma sporo nizsza predkosc wylotowa kulki, przez co jest zdecydowanie mniejsze zagrozenie odniesieniem kontuzji przez osoby trafione. Moim zdaniem podniesienie bezpieczenstwa w starciach na bliskie odleglosci jest ISTOTNA zaleta tego sprzetu!

 

Choc jak znam zycie, to niewiele osob sie przejmuje predkoscia wylotowa kulek ze swojej broni... :? Przynajmniej do czasu, kiedy przeciwnik przedstawi cos mocniejszego, hehe.

Link to post
Share on other sites

Bo mowa w topicu jest o AEP!

 

Jesli chodzi ci Glocka 18C EBB to jako sprzet do gry w airsoft ponoc ogole sie nie nadaje ze wzgledu na kiepskie osiagi. Predkosc wylotowa to cos kolo 100 fps i to na kulkach 0,11. Review: http://snowman.ascuk.net/g18_ebb.htm . Moim zdaniem to zabawka dla dzieci lub ciekawostka dla kolekcjonerow, a nie sprzet dla graczy airsoftowych.

Link to post
Share on other sites

Wracajac do G18 AEP, to wkrotce na rynku pojawi sie oryginalny marujowski zestaw gadgetow do tego pistoletu, w sklad ktorego ma wchodzic:

- Tactical Mount with silencer adapter (montaz taktyczny)

- Marui Pro Silencer (tlumik)

- Marui Pro Sight II, electric dot sight (kolimator)

- 100rnd long magazine (dlugi magazynek)

- Multifunction torch (latarka)

- 7.2v 1100mAh battery (extra bateria umieszczona w latarce)

 

Wiecej info tu: http://renegaderecon.com/recon_details.php?id=491

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wczoraj miałem okazje strzelać z tego "cacka".Jego osiągi mnie zaszokowały!! :D .Dla porownania ,kolega zabral ze soba Auga:

i ku zaskoczeniu ,Glock strzelał prawie tak samo.Roznica była okolo

~8m tak na oko.Najlepsza zaleta tego pistoletu to celność - na singlu

kulki prawie lecą jedna za drugą - na full auto jest troche wiekszy rozrzut.

Moim zdaniem przebija wszystkie gazowki (bez lufy precyzyjnej ,jeszcze nie strzelałem gazowka z prec lufa i nie mam porownania) pod wzgledem celnosci i niektóre dłuzsze spręzyny,a nie mówiąc o krotkich.

Jestem ciekawy na jaką ilosc wystrzelonych kulek starczy bateria i

jak bedzie sobie radził w warunkach zimowych.Znakomicie sie sprawdzi jako broń boczna.

Z obydwu strzelalismy kulkami 0,2

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Posiadam Glocka 18C TM. Używam go na razie jako broni głównej - powód: niecierpliwość, chęć grania od razu, a nie za dwa miesiące. : )

Moje uwagi na jego temat (jak napisałem powyżej, nie mam wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o ASG): Na początku niosło kulki bardzo daleko (porównywalismy zasięg z kilkoma modelami broni długiej). do ok 25 metrów celność niesamowita, powtarzalność spowodowana brakiem BB fantastyczna.

W boju jednak nie jest tak kolorowo. Bez przesady, ale widziałem ludzi na dalszym niż 25 m dystasie, którzy zdążyli uchylić głowę, gdy strzelałem (jeśli tylko widzieli, iż do nich strzelam). Gdy nie widzieli częstokroć się nie przyznawali (powód: siła jest tak niewielka, że często nie czuć trafienia). Przygotujcie się na durnowate krzyczenie psujące klimat: "dostałeś, dostałeś!", albo bądzcie cicho i biegajcie sporo (trafienie z odległości 3-5 metrów zostawiało małe siniaki na nogach okrytych bojówkami).

Po czterech tygodniach pojawił sie jednak pewien mankament (nie wiem, czy jest to wina tylko mojego modelu - zmniejszył się zasięg i nie można go już podregulować hop-upem. : ( Kulki (używam tylko 0,2 TM) po kilkunastu metrach opadają wyraźnie w dół. Z baterią wydaje się wszystko w porządku (ale mogę się mylić). Jeszcze nie reklamowałem sprzętu.... co o tym myślicie? Proszę o rady...

Link to post
Share on other sites
Po czterech tygodniach pojawił sie jednak pewien mankament (nie wiem, czy jest to wina tylko mojego modelu - zmniejszył się zasięg i nie można go już podregulować hop-upem. : ( Kulki (używam tylko 0,2 TM) po kilkunastu metrach opadają wyraźnie w dół. Z baterią wydaje się wszystko w porządku (ale mogę się mylić). Jeszcze nie reklamowałem sprzętu.... co o tym myślicie? Proszę o rady...
Akumulator NIE WPLYWA na zasieg, przynajmniej dopoki nie jest zmieniana sprezyna. Mozesz ten aspekt zostawic w spokoju!

 

U mnie zasieg spadl znacznie po dosc obfitym przesmarowaniu lufy silikonem, ale juz wrocilo wszystko do normy. Zauwazylem takze, ze nadmiernie podkrecenie hop-upa powoduje drastyczny spadek zasiegu! Sprobuj ustawic hop-up na minimum i dodawac go "malymi krokami", aby sprobowac znalezc optymalne ustawienie...

 

Co do sily trafienia, to czego mozna sie spodziewac po okolo 220 fpsach??? Ale ja i tak nadal nie rozumiem, jak ten pistolecik potrafi tak daleko strzelac :?:

Link to post
Share on other sites

O Jezu... Uwaga, pisze to jeszcze raz i prosze newbiech o dokladne przeczytanie, bo nie bede dwa razy powtarzal! :wink:

 

Na chwile obecna w kategorii pistoletow AEG (nazywanych takze AEP) jest dostepny tylko Glock 18C!

 

Pozostale elektryczne pistolety Marui to EBB (Electric Blow Back), roznia sie zdecydowanie budowa i mechanizmami, sa napedzane 4-ma malymi paluszkami i w zasadzie nie nadaja sie do gry ze wzgledu na bardzo slabe osiagi (ok 100fps)! Vide link do review G18C EBB podany na poprzedniej stronie tego topica. DO AIRSOFTU NIE POLECANE!

 

Mam prosbe do moderatora, aby kazde nastepne nawiazanie do EBB w tym watku bezwzglednie wycinal!

Link to post
Share on other sites

a co byś cie powiedzieli na pomysł z podłączeniem baterii z dużego aega// Nosiło by się ją naprzykład w kieszeni a podłaczone by było jakos kablem imitującym ta kablo-spręzyne której nazwy nie pamietam o tej godzinie. widziałem w akcji ten pistolecik i zamierzam go kupic tylko martwi mnie ta bateria, a pewnie na tą 1100 bedzie trzeba poczekac :( Koledze bateria skonczyła sie po 4h (bron główna) posta z ta bateria nie traktujcie do konca powaznie bo pisze to po połnocy :D

Link to post
Share on other sites

Jak ktos wymysli jakas funkcjonalna zlaczke/system podlaczenia to czemu nie? Bo w gunie nie ma tradycyjnej aegowej koncowki zlaczki do przylaczenia!

 

Ja myslalem nad uzyciem w podobny sposob akumulatora z tych chinskich niby-aegow, ktory ma wlasnie 7,2V i az 700mAh, ale odpuscilem mrzonki i sobie kupilem po prostu fabryczny marujowski zapasowy akumulator (75 pln w MG), co lacznie powinno starczac na ponad 500 strzalow. Jak na bron boczna, to nie wyobrazam sobie, aby moglo nie wystarczyc na strzelanke...

Link to post
Share on other sites

Pojawiła się lufa 6.04mm z gwintem do Glock 18C TM. Wiadomo, że przejściówka dla tych, którzy dotąd marzyli o tłumiku, ale bali sie grzebać. Jak myślicie ile można zyskać wydając ponad 150 złotych na nią? Sądzę, że może większe skupienie i celność, ale czy napewno? Może ktoś testował?

Link to post
Share on other sites

czy miał ktoś już jakieś problemy natury technicznej (czyt. cos komuś już się zepsuło)? oprócz Fellblade

 

 

co do baterii fakt stanowczo za mało pojemna, prędkość wylotowa może przeszkadzać, ale na 20 m (gdy kulka ma już prawie zerową energię, a jeszcze leci i leci) ciężko się zorientować, że ktoś do ciebie strzela o ile się go nie widzi bo replika może brzmi dziwnie, ale jest bardzo cicha ,a co do zauważania to strzelać po broni albo po goglach przy 220fps chyba nikt nie będzie narzekał

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pikace, Twoja rada poskutkowała: Glock działa mi znów wzorowo, dzięki...

 

A propos wypasu, zrobiłem sobie niedawno takie podliczenie, co i za ile można zrobić z Glockiem AEG i wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciu powyżej, ale zamiast latarki taktycznej zastosowałbym mini granatnik na gazowe granaty 136 kulek. a dokładniej:

szyna, kolimator(dobry), tłumik(dobry), lufa precyzyjna, dodatkowy pocisk do granatnika, 2 magazynki setki, jeden mały mag, 2 dodatkowe baterie, ba nawet walizka do guna i wyszło dokładnie 2 600 pln

full wypas broń główna

żart

problem tylko z ciągłym zmienianiem baterii, więc trzeba by rzeczywiście pokombinować z zasilaniem na w pojemniku na rękawie : )

Link to post
Share on other sites

Ciesze sie ze moglem pomoc.

 

Zamontowanie tej dodatkowej latareczki rozwiazuje poniekad problem zasilania - jest tam ponoc wbudowany akumulator 1100mAh... Ale osobiscie poprzestalem na zakupieniu dodatkowego akumulatorka standard i mysle, ze jest wystarczajace rozwiazanie. Lada moment powinny pojawic sie dlugie magazynki, ale jak ich cena przekroczy u nas 100 pln to raczej odpuszcze...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wie ktoś może kiedy mogą wyjść dodatekowe elementy do tego glocka. Chodzi mi o latareczke(z baterią), szynę montażową i tłumik. Bo Hi-Cap juz jest.

 

Druga sprawa, czy jest możliwość by zwiększyć moc tego cacka. Może wyjdzie do niego jakaś sprężyna czy coś. Ma ktoś jakieś pomysly na tuning mocy ??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...