Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Długi czas oczekiwania na paczke to nie zawsze wina sklepu.


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Czytając wszystkie strony w tym temacie trochę nie zgodzę się z kolegami wyżej. W listopadzie miałem dużo zamówień (do mnie typu ASG) i zawsze wyberiałem kuriera DHL lub GLS i dochodziły do mnie do 24h od chwili otrzymania wiadomości że moje paczki już są w drodze. Oglądając dokładnie paczuszki nie estwierdziłem ANI jednego zgniecenia ani wklęśnięcia ani dziury. Co do ceny to taniej wychodziło niż PP!!! Polecam!

Link to post
Share on other sites

Czyli wychodzi na to, że przeważnie wszystko zależy od człowieka, który paczkę dowozi i przekłada. Kolega z teamu - Yogi pracował swego czasu w punkcie przeładunkowym DHL na Poznań i okolice. Z tego co mówił, wyrabia się tam jeden wielki cyrk. Paczki są rzucane, kopane, otwierane, a te z klauzulą 'ostrożnie' to mają już w ogóle przerąbane.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

Jestem nowy na forum :-o

 

W niedziele zamówiłem tłumik z asgshop.pl oraz

Super x9 SWAT (wiem szit-sam bede dorabiał części do tuningu) ze snajperasg.pl

Tłumik doszedł we wtorek i to uwaga POCZTĄ POLSKĄ!! :mrgreen:

Zamówiłem go przez poczte bo nie śpieszyło mi się specjalnie, ważniejsza broń.

 

Lecz niestety broni jak nie ma tak nie ma. Po telefonie do właściciela sklepu dowiedziałem się iż wysłał ją w środę :-F

Albo w sklepie mnie robią w jajo, albo poczta ma niecykliczne terminy dostaw :evil:

 

Inna historia sprzed kilku miesięcy:

Zamówiłem dla naszej ekipy kilka dobrych replik z allegro, zresztą nie o to chodzi.

Po czterech dniach od momentu potwierdzenia wysyłki kurier przyszedł.

Nie dość że miał zły humor, to jeszcze dawał do zrozumienia że nie lubi tej pracy ?!?

Zaczął dziwnie się gapić to wpuściłem go do pierwszego pomieszczenia w domu.

Mocno :???: położył paczkę na podest mojego kota. Takie zwykłe z drapaczką dla zwierzaka. Kot z kolei jako że jest wykastrowany, to ma dziwne tendencje. I Skoczył z paraptu na paczkę i podrapał rękawek kuriera szycząc zarazem. Reszty domyślcie się sami....

Paczka przyszła wprawdzie nienaruszona.

 

Wybaczcie że sie rozpisałem ale tak już mam 8)

Pozdr0 dla maniaków ASG

Edited by deiara
Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak:

Razem z bratem w ciągu ostatnich 5 lat - zarówno jako nadawcy i odbiorcy - korzysaliśmy z usług przewoźników (w 99,9% Poczta Polska) ponad 1000 razy.

Ani razu nie zdarzyło się, aby przesyłka nie dotarła.

Na palcach jednej ręki policzyć mogę przesyłki uszkodzone (co związane jest raczej z nienajlepszym pakowaniem).

Co więcej, przesyłek które doszły 2-5 dni po deklarowanym przez Pocztę terminie doręczenia było raptem kilkanaście, większych opóźnień nie zanotowałem.

 

Ludzie psioczą na Pocztę Polską, a ja... NIE!

Poczta rules ;)

Link to post
Share on other sites

@pafcio0: z moich obserwacji wynika, że wszystko zależy od tego skąd i dokąd się wysyła. W moim przypadku regularnym rekordzistą jest poczta w Szczecinie - priorytet idzie do Krakowa 1-2 tygodnie. Bywają też zwroty przesyłek (do których trzeba dopłacić...), a które nie dotarły do czekającego na nie odbiorcy. Listonoszom nie chce się wozić nawet małych paczek, to wrzucają awizo, bez sprawdzenia, czy ktoś jest w domu. PP na własne życzenie oddaje rynek.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Hej, ja mam znowu inny problem i wydaje mi sie ze wina lezy ewidentnie postronie sklepu, otóż zamowilem sobie replike i wszystko ładnie pieknie, dostaje maile itd ( ostatni jaki dostalem miał w treści "W trakcie realizacji, czyli co to oznacza??) paczke miała przyjsc kurierem, zamawialem w niedziele, teraz jest sobota i paczki nie ma :/, a co najlepsze na stronie sklepu wogole znikneła z "półki" ta replika :/ o co kaman??

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zadzwoń do sklepu i poproś o numer nadawczy za pomocą którego będziesz mógł sprawdzić na stronie kuriera godzie się ona aktualnie znajduje...

 

 

Pozwole sobie sobie po raz pierwszy zabrac glos na forum po to zeby AT_man sie nie denerwowal kiedy na stronie przewoznika nie dowie sie nic o swojej paczce.Konkretnie chodzi mi o to ze ostatnio zdazyla mi sie przygoda z UPS.Nadawca (nic z asg) wyslal do mnie e-mail informacja o wysylce i numerem paczki 12.09.Po kilku dniach kiedy kurier sie nie pojawial probowalem sprawdzic status paczki na stronie ups korzystajac z numeru ale wg. systemu paczka o takim numerze nie istniala.Pojawila sie w systemie ups dopiero 18.09 a kurier przyjechal 19.09 przy czym na karcie adresowej data wysylki byla rzeczywiscie 12.09.Czyli nawet jesli nadawca twierdzi ze wyslal a paczki nie mozna znalezc na stronie przewznika nie znaczy ze zginela.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Witam

Pracuje od pewnego czasu jako kurier w dhl'u i z moich obserwacji jasno wynika ze nie mozna na drogi dzien spodziewac sie paczki z np Gdanska do Krakowa, a wynika to z prostej przyczyny, ciezarowka wyjezdzajaca z paczkami o godzinie 20 nie ma mozliwosci dojechania do Krakowa na godzine 6 rano (o tej godzinie kurierzy laduja samochody) bo moze jechac tylko 8 godzin w ciagu ktorych musi zrobic 45 min przerwy, sytuacja zmienia sie jesli spodziewamy sie paczki np z Poznania do Krakowa, bo transport liniowy (w/w ciezarowka) przyjezdza o godzinie 7.00 i psuje wszystkim plan dzialania na caly dzien o ile nie ma problemu przy expressach (nie problem wrzucic 2 pudelka wiecej do samochodu na wierzch) strasznie komplikuje to zycie kurierom drobnicowym (cale palety), paczka 9szczegolnie express w dhl musi byc dostarczona w ciagu 24/48 godzin (zalezne od umowy z klijentem). Jesli czas podrozy paczki wydluza sie przewaznie jest to problem samej paczki: zly adres, zle opakowanie, uszkodzenie paczki. Pozatym co ma zrobic kurier, ktory ma 80 stopow i pierwszych 40 klijentow z rana albo nie odbiera telefonu albo ich nie ma pod wskazanym adresem ;)

Edited by tomtus
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Poczta jest jaka jest, nie warto na nich polegać. Jako ciekawostkę opiszę zdarzenie, jakie miało miejsce ostatnio, w związku z przekazem pocztowym jaki dostałem (poczta pl).

27.03.2010 około godziny 11 zadzwonił domofon na dole był listonosz, wpuściłem nieroba i czekam. Jakaż była moja irytacja gdy po 20 minutach zszedłem na dół, otworzyłem skrzynkę i bach! Awizo. Oczywiście o 18 poszedłem na pocztę odebrałem przekaz, po 35 minutach w kolejce. po około tygodniu, zaglądam do skrzynki i znów awizo. Tym razem powtórne, zdziwiony faktem braku pierwszego awiza udaję się na pocztę, 30 min w kolejce i dowiaduję się, że nie ma takiego przekazu i musiałem już go odebrać, skoro nie ma na poczcie. Pytam kobiety w okienku po co listonosz wrzuca mi powtórne awizo, skoro przekaz jest odebrany, nie pukając nawet i nie robiąc drugiej próby doręczenia. Kobieta powiedziała, że powtórne awiza wypisuje kto inny a listonosz tylko wrzuca do skrzynki.

Podsumowując. Godzina stania w kolejkach, niepotrzebne nerwy, a wszystko to za śmieszne 4 zł z urzędu skarbowego. :wink:

Edited by tomtus
Link to post
Share on other sites

Napisz skargę na listonosza. Opisz całą sytuację (data, numer paczki itp). Zobacz czy na awizo jest godzina i powód nie doręczenia- jeżeli tego nie ma- też napisz (zostało niepoprawnie wypełnione). Gotowe pisemko, w dwóch egzemplarzach zanieś na pocztę.

 

Po ok 2-3 dniach przyjdzie listonosz, z pismem w zębach i prośbą o unieważnienie ;). Wedle uznania (jednak polecam) możesz mu unieważnić. Od tej pory wszystko będzie przynoszone w zębach do domu.

 

W przypadku zmiany listonosza- powtórzyć.

 

Cwaniaki doskonale wiedzą, kto będzie robił dym i tam donoszą paczki. Wystarczy, że jedno takie pismo listonosz dostanie i traci ok 400 zł premii miesięcznej

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

DHL nadaje się zupełnie do niczego...

Enty raz czekam na paczkę sprawdzam w ich śmiesznej info linii a tu paczka na powtórnym kursie.

Mówię sobie awizo pewnie w skrzynce.... taaa jasne kolesia nawet nie było w pobliżu mojego bloku.

Kiedyś jak zamawiałem na firme notorycznie twierdzili, że nikogo nie zastali, awiza też nie było, po interwencji okazało się,

że kurier pokonał 100 km w 43 minuty :) ciężko by mi było przebić się w takim czasie moja Giexą a tutaj dostawczakiem dał radę.

Żal.pl na poczcie nigdy nie miałem problemu, a wysyłam około 15 paczek na miesiąc. Teraz jak jeszcze można ją monitorować juz w ogóle sikają pod siebie oby tylko paczki dostarczać :)

Link to post
Share on other sites

Z DHL'em jeszcze nigdy nie miałem problemów. Natomiast wybierając firmę kurierską poczytałem trochę opinii. Można znaleźć narzekania niemal na każdą firmę kurierską. W różnych miastach bywa różnie, dlatego odradzam generalizowanie choć rozumiem emocje.

 

Na poczcie teraz straszny bajzel jest z powodu świąt. Tłumy nawet w placówkach, gdzie zwykle jest pusto. Ruch paczkowy znacznie wzrósł, listowy jeszcze bardziej. Jak zwykle ubezpieczam przesyłki, to teraz robię to za każdym razem. Szkoda nerwów.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...