Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie hełmu.


Recommended Posts

  • 1 year later...

Witajcie. Odkopiuje poniewaz mam pare ważnych pytań a nie chce tworzyc tematu. Otóż chce zrobić snake skin i pytanie sie nasuwa. Helm mam czarny a snake skin chce za zielono czyli tak jak tutaj http://ww.w.wmasg.pl/pl/consignment/show/388454 z wyjątkiem tego że tu jest inny kolor. Siatka ma być widać czarna a reszta w snake skin zielona. Czy mam teraz od razu połozyc siatke na czarny helm i pomalowac farbą i to wszystko czy musze jakieś podklady jeszcze zrobic ?

Link to post
Share on other sites

Żeby osiądnąć efekt jak taki na hełmie w komisie musisz go przygotować do malowania (matowienie i odtłuszczenie skorupy, usunięcie fasunku, zaklejenie rzepów jeśli są), przyłożyć siatkę i prysnąć na wybrany kolor. Uważaj tylko żeby użyć matowych farb.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Odkopię,

 

Pytanie jest następujące - ile potrzeba farby na pomalowanie fast'a? Planuję kupić farby fosco, mają wersje 150 i 400 ml. Zaznaczam, że nie mam specjalnego talentu w takich kwestiach, więc liczę się z tym, że będę musiał coś poprawiać/robić od nowa. Czy 150 ml wystarczy? Używałbym dwóch kolorów.

Link to post
Share on other sites

150ml wystarczy ze spokojem. Do swojego fasta kupiłem 400ml NFM i została zdecydowanie ponad połowa, ale też nie malowałem szalenie dokładnie, a raczej dupkę węża, znaczy snake skin. Najpierw psikane delikatnie po całości z większej odległości, żeby przykryć w miarę równomiernie ten obmierzły foliage green, potem już przy siatce robiona faktura. Zamiast kombinowania z siatką po pomarańczach polecam http://www.castorama.pl/siatka-ogrodzeniowa-z-tworzywa-sztucznego-zloty-stok-typ-300-1-m-25-mb.html - kupić pół metra, a efekt nieporównanie lepszy.

 

Przed:

264rn15.jpg

 

Po:

1582sg3.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pomalowałem jednak farbami Montana Black B.A. Bosco, wrzucam dla potomnych:

W6rDqn9.jpg

Psiknięty też w niektórych miejscach Montana Black Toad, ale między tymi kolorami jest praktycznie znikoma różnica w odcieniu.

 

Rzepy też psiknąłem dwoma warstwami farby, trochę się zbiły, ale nadal spełniają swoją funkcję bez większego problemu.

Edited by Sokoov
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Czeka mnie malowanie kasku.

 

Ponieważ będę miał do wyboru sporo kolorów (dwa odcienie zieleni, dwa odcienie brązu, piaskowy i czarny), mam spore pole do popisu.

 

Szukam... inspiracji. Korci mnie, żeby machnąć jakiś fikuśny tacticool dizajn, ale nie mam pomysłu. Z drugiej strony niech to będzie coś relatywnie prostego, bo żem człowiek zapracowany i nie mam czasu na wycinanie szablonów i tak dalej ;]

 

Gdzie znajdę przykłady fajnie pomalowanych hełmów?

 

Jak już zdążyliście się domyślić, chodzi mi nie tyle o maskowanie, co o wygląd :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Czy rzepy przyklejone do pomalowanego hełmu będą się trzymać, czy muszę w tym miejscu zmyć farbę?

 

Polecicie jakieś sprawdzone rzepy samoprzylepne? Raczej dedykowane do hełmów, bo takie z pasmanterii to tylko czarne będą. Do MICH-a 2002, więc prostokąciki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...