Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam pytanie co do repliki CM040.

Czy warto ją kupić bo już sam nie wiem...Mam zamiar ją kupić, i po gwarancji jak będzie chodziła bez zarzutów, to chcę zamontować celownik optyczny czyli lunetę.

Czy wytrwa długo jeżeli będę ją szanował???Bo słyszałem że ludziom się psuły :/

Pewnie napiszecie że forum jest pełne na ten temat, ale chcę się upewnić, i liczę że mi pomożecie :]

A mianowicie replika ma sporo FPS, i chcę nią strzelać w lesie z jakiejś kryjówki (z daleka)

Powiedzcie czy warto i dlaczego.

Piszcie jakie ma wady, to też będzie mile widziane :]

Więc proszę o pomoc :] bo przez to jestem niespokojny :D

Aha i jaka wersja lepsza (na snajperkę) z dłuższą lufą czy krótszą??? (wydaje mi się że dłuższa, ale mam małe pojęcie co do ASG)

 

link:http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_040_cm-1408.html

link:http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_040b-1138.html

 

Pozdrawiam serdecznie.

Myślę że replika jest świetna :] bo wygląd niczego sobie i osiągi również

Proszę o szybką odpowiedź :]

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jak ma to być Twoja pierwsza replika to nie masz co narzekać. Może się ona popsuć jak każda inna, zarówno ta z górnej półki jak i ta z niższej. Zależy jak będziesz dbał. Jak na początkującego ma on sporo FPS i tyle Ci w zupełności styka.

 

O snajperkach się nie wypowiem, ale ładnie podrasować go można.

Link to post
Share on other sites
Mam pytanie co do repliki CM040.

Czy warto ją kupić bo już sam nie wiem...Mam zamiar ją kupić, i po gwarancji jak będzie chodziła bez zarzutów, to chcę zamontować celownik optyczny czyli lunetę.

Czy wytrwa długo jeżeli będę ją szanował???Bo słyszałem że ludziom się psuły :/

Pewnie napiszecie że forum jest pełne na ten temat, ale chcę się upewnić, i liczę że mi pomożecie :]

A mianowicie replika ma sporo FPS, i chcę nią strzelać w lesie z jakiejś kryjówki (z daleka)

Powiedzcie czy warto i dlaczego.

Piszcie jakie ma wady, to też będzie mile widziane :]

Więc proszę o pomoc :] bo przez to jestem niespokojny :D

Aha i jaka wersja lepsza (na snajperkę) z dłuższą lufą czy krótszą??? (wydaje mi się że dłuższa, ale mam małe pojęcie co do ASG)

 

link:http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_040_cm-1408.html

link:http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_040b-1138.html

 

Pozdrawiam serdecznie.

Myślę że replika jest świetna :] bo wygląd niczego sobie i osiągi również

Proszę o szybką odpowiedź :]

 

To jeszcze za mało stron jest o tej replice ?

:bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

1) Warto. Widziałem już kilka i żadna jakiegoś wielkiego problemu nigdy nie robiły mimo częstego używania. Mój po roku i jakimś 60k kulek nadal strzela ładnie.

2) Jak nie będziesz od niej wymagał znoszenia jakiś ekstremalnych warunków to wytrwa.

3) Da radę ją tuningować na większy zasięg ale to może już wymagać kosztów po których wyjdzie ze lepiej kupić coś markowego. Do zabawy na początek wystarczy wymienić gumkę i ewentualnie lufę precyzyjną.

4) Wady: wyrabiająca się podstawa szczerbinki jeżeli się nie posługujesz nią tak jak na obrazku z taiwanguna (ostatnie zdjęcie), może wypaść uchwyt do paska ale można go ponownie wcisnąć jak się ma krzepę bądź kombinerki i już problemu nie robi, selektor może od czasu do czasu wymagać dokręcenia... no i to chyba tyle co zauważyłem w swoim.

5) Na dystans lepsza dłuższa lufa. W 0.40 jest wbrew temu co pisze taiwangun 509mm. 0.40B nie wiem jaką ma długość lufy, opisom ze stron już dawno nie ufam.

Ogólnie jednak, jeżeli chcesz naprawdę być snajperem czy czymś takim to nie ta replika. Ta jest dobra na szturmowca.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Te repliki z nowej dostawy u krakmanów są bardzo dobre ja zamawiałem na początku roku kolega miesiąc temu i nie mają żadnych luzów (aż się zdziwiłem) w tych dwóch egzemplarzach nie ma problemu z odkręcającym się selektorem, nie wiem czy to już całkowicie wyeliminowali czy tylko te 2 modele ale obydwa są solidnie zrobione. Jestem bardzo zadowolony, po wymianie gumki i lufy celność jest przyzwoita. Niestety po 6 miesiącach sprężyna do wymiany bo się już trochę ubiła i zasięg zmalał. (ok. 10k BB). Replika 7 miesięcy i żadnej awarii.

 

Trochę odkopałem :wink:

Edited by [SMA]Michael
Link to post
Share on other sites

Cymy są bardzo dobre i nadają się do tuningu, można z nich wyciągnąć świetne osiągi (choć w stoku już mają bardzo dobre, w zupełności wystarczają do zabawy). Długość lufy w asg ma drugorzędne znaczenie, więc bierz co ci się bardziej podoba. Dłuższa wersja ma klimat, ale z powodu lekkiej kolby ucieka w przód, więc ja brałbym krótszą.

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites

Szczerze? Macałem ostatnio w sklepie CM.048 (drewno też do najcięższych nie należy). Dłuższą wersję CM.040 z metalową kolbą też. I nie ciągnęły na przód ^^

Jasne, że nie "ciągnęły".Co miało tam "ciągnąć" skoro cały front to ultralekki znal :wink:

Jak zamienisz to wszystko na STAL to sprawdzi się to co mówi rokatanski

Link to post
Share on other sites

Szczerze? Macałem ostatnio w sklepie CM.048 (drewno też do najcięższych nie należy). Dłuższą wersję CM.040 z metalową kolbą też. I nie ciągnęły na przód ^^

 

Polecam wypad w teren na 4 godzinki, a nie stanie w sklepie. :wink:

 

CM048 ma drewnianą kolbę, która równoważy ciężar karabinka - ten model jest moim zdaniem idealnie wyważony.

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites

 

2) Jak nie będziesz od niej wymagał znoszenia jakiś ekstremalnych warunków to wytrwa.

 

 

Kilka akcji w ostrym deszczu, na mrozie i w śniegu, poza tym wiele razy służyła jako podparcie podczas włażenia na górki. Żadnych luzów, jedyne co to rdza na kilku miejscach z których zlała farba (opanowane WD40). Replikę jak najbardziej polecam :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Brawo brawo 520 fps w karabinie szturmowym i na dodatek początku przygody z asg :cool:

 

 

I początkujący Ejrosfterororowiec włazi z tym do budynku -.-

 

 

Panowie proszę Was nie pier.. już takich rzeczy .To jego sprawa i osób z którymi się strzela dalsze komentarze tego typu są zbędne.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...