Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM028 - jaka sprężyna?


Recommended Posts

Witam!! Zastanawiam się nad zakupem nowej sprężyny do mojej cymki. Głównym celem jest zwiększenie celności i zasięgu skutecznego. Mam w planach zakup preclufki, ale obawiam się że to nie do końca załatwi sprawę, dlatego myślę o nowej sprężynie. Zastanawiam się nad SP 13 Guardera.

Czy potrzebował bym jeszcze czegoś?? I jakie są szanse powodzenia?? To moja pierwsza dobra replika, ogólnie pierwszy tuning więc proszę o wyrozumiałość :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

precka da celności a sprężyna zasięgu - nie załatwisz tych dwóch rzeczy jedną częścią.

 

Ja mam cm.031 czyli w sumie to samo i mam sprężynę 130 i daje radę. Do sprężyny przydałaby się "łożyskowana prowadnica sprężyny".

 

Jeżeli to twój pierwszy tuning to lepiej oddaj do serwisu.

Link to post
Share on other sites

"Celność i zasięg skuteczny" to tylko precrura i gumka - promyk do najtańszej cymy to chyba jednak przesada, więc pewnie systema (ok. 140zeta), a z gumek to systema energy/zielona g&g/biały guarder. Plus uszczelnienie, to fpsy wzrosną bez zmiany sprężyny.

I używaj dobrych kulek.

 

SP130 GUARDER do stockowej cymy? Toż guarder zaniża oznaczenia - to jest m140 co najmniej. No bez jaj, że stock to wytrzyma.

 

I NAUCZCIE SIĘ TO JEST II KLASA, A NIE TANIA REPLIKA!!!

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Jezeli masz zamiar wymienic sprezyne na przynajmniej m120 guardera to licz sie z wymianą tłoka, prowadnicy,głowicy tłoka. No i raczej batki bo nie sadze ze na 8,4 pociągnie ci maga kulek.

Edited by hugomcm
Link to post
Share on other sites

Do wydania mam ok. 200zł. I chyba sobie odpuszczę nową sprężynkę, tylko kupię nową gumkę hop up i uszczelnię mechanizm. I oczywiście kupie preckę :) Nie wiem tylko czy jest sens kupować dłuższą niż proponowana do AK i na wystający kawałek dać tłumik czy nie :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Jakiejś mega sporej różnicy Ci te 5cm lufy nie zrobi. A jak dasz za dużo to możesz stracić kompresję i tym samym fps-y.

 

Bierz lufę 455 systemy, ewentualnie mad-bulla. Do tego czarna gumka systemy i będzie ładziać. Znajdź tylko kogoś kto się na tym zna, to uszczelni Ci replikę, wszystko przesmaruje i ładnie spasuje...

 

Np ja.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...