Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kurtka/Softshell


Recommended Posts

Cześć. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jaką kurtkę ma na sobie Costa na poniższych zdjęciach?

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/229511_207648879257878_123081797714587_692839_4731988_n.jpg

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/217007_207648632591236_123081797714587_692819_3811840_n.jpg

Czy ktoś miał z tym kiedykolwiek styczność? Jakieś wrażenia?

Link to post
Share on other sites

Krzyś Krosta ma akurat softshell TAD Stealth Hoodie LT.

 

Miałem kiedyś dwa softshelle z TADa - Stealtha we wcześniejszej serii, jeszcze robionej w USA oraz Robin Hoodie. RH prawie od razu trafiła do ludzi, bo krój mi nie pasował (tzw. box cut, mniej przylegający do ciała). Stealtha nosiłem znacznie dłużej, aczkolwiek po jakimś czasie zrezygnowałem ze względu na materiał, z którego kurtka była uszyta - w laminacie była membrana o niezadowalających mnie parametrach (nigdzie nie podawanych, ale poniżej 10000g/m2). Do użytku miejskiego OK, w terenie, podczas wysiłku, już nieco gorzej. Jakość szycia była w przypadku kurtek z USA bardzo wysoka i przykładano dużą wagę do szczegółów.

 

Nie wiem jak teraz będzie z jakością Stealth Hoodie LT, ale materiał w niej użyty jest bardzo ciekawy - laminat Schoellera z membraną adaptacyjną C_change oraz wykończeniem Coldblack to jedna z najbardziej zaawansowanych materiałów dostępnych na rynku. C_change to bardzo ogólnie mówiąc membrana, w której przy intensywnym wysiłku fizycznym odległości pomiędzy poszczególnymi polimerami tworzącymi jej strukturę zwiększają się - wzrasta oddychalność i usuwany jest nadmiar ciepła. Przy braku wysiłku odległości zmniejszają się, w skrajnie zimnych warunkach nawet niemal do zera, co ogranicza oddychalność, ale jednocześnie zapobiega utracie ciepła. Taki "yntelygentny" materiał.

Link to post
Share on other sites

Mówią "To" miałem na myśli oczywiście wspomniany przez Ciebie TAD Stealth Hoodie LT. Nosić mam zamiar to po Plate Carrierem Eagla. Chciałem tego używać przede wszystkim zimą, także podczas opadów śniegu. No i rzecz jasna podczas deszczu, tylko martwi mnie czy zniesie to ulewy jakie ostatnio nawiedziły Polskę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...