Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem z magazynkami


Recommended Posts

Witam, niedawno zakupiłem te oto magazynki : http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_101_201&products_id=5375&name=Magazynek_Low-Cap_M4_-_85_-_ARES i mam z nimi problem, a mianowicie: zauważyłem, że wewnątrz maga pozostaje nadal jakieś 20 kulek mimo, iż replika nie wystrzeliwuje już żadnej. Poza tym ,gdy wcisnę blokadę, by kulki wyskoczyły z magazynka, wychodzą strasznie powoli. Nietrudno jest się domyślić, że to wina sprężynki, która wypycha kulki. I tutaj pojawia się moje pytanie: czy jest jakiś sposób, by poprawić działanie tych magazynków? Myślałem o użyciu WD-40, ale boje się, że po wypchaniu maga kulkami również i one pokryją się "smarem" i będą się zacinać, lub wpłyną niekorzystnie na system hu przy wystrzale. Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by Hatch
Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem w moich magazynkach, co prawda były to magi do ak i innej firmy, ale problem ten sam ;) Pomogło rozkręcenie magazynka, wyczyszczenie go z jakiś opiłków plastiku (nie wiem nawet co to było) i mocniejsze dokręcenie śrubek. WD-40 nie radzę używać, gdzieś czytałem, że więcej niszczy niż pomaga.

Link to post
Share on other sites

WD40 rozpuści wszystkie uszczelki jakie znajdzie a skupi się na hop-upie. Psiknąć do środka olejkiem silikonowym. Jeśli pomoże to nie kombinować. Kulka pokryta olejkiem silikonowym nie powoduje zacięć, jedynie przez jakiś czas będzie hopek słabiej kręcił. Jednak istnieje szkoła która głosi, że hop up należy regularnie smarować psikając olejkiem do komory więc tak czy inaczej nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites

Pleciesz kantek. WD40 Ci niczego nie rozpuści, to tak po pierwsze. Po drugie, smarowane magazynki szybciej się brudzą i zacinają niż suche. Przy obecności smaru na kulkach hopek będzie słabiej kręcił nie przez jakiś czas tylko cały czas (bo smar jest na kulkach a nie tylko na gumce). Co do istnienia różnych szkół to istnieją też teorie jakoby do niektórych replik gazowych należało ładować HFC134a zamiast GG ale istnienie takich "szkół" nie jest jakimkolwiek dowodem na słuszność głoszonych przez nie teorii.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...