Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zlot Miłośników FORTYFIKACJI Boryszyn 2012


Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zręby obozu stoją. Mamy do dyspozycji spory wydzielony plac dla Airsoftu. Ogrodziliśmy go, postawiliśmy bramę, strzelnicę i wykopaliśmy parę dziur i okopów. Furorę zrobią Rosyjska i Wietnamska dziury.

Link to post
Share on other sites

Mini relacja z prac nad obozem ASG.

 

Poglądowy plan obozu, proporcje nieco się różnią, ale teren i jego wielkość jest zaznaczony raczej dobrze, zdjęcie jest stosunkowo stare, więc nie było łatwo ustalić co jest gdzie.

 

iddkC.jpg

 

Po przyjeździe i ustaleniu zarysu planu obozu przystąpiliśmy do budowy pierwszych okopów, w formie dwóch "jam" które zostaną przykryte plandekami.

 

AGnVt.jpg

d2sPt.jpg

 

Szczęśliwie ziemia była łaskawsza dla nas niż w tamtym roku i dosyć łatwo pozbyliśmy się wierzchniej powierzchni darni i przystąpiliśmy do kopania.

 

LVtwv.jpg

pnUdU.jpg

 

Mniejsza "jama", która zostanie ustylizowana na schron z okresu wojny w Wietnamie, dosyć niska, i zabezpieczona lekką konstrukcją dachu poszła sprawnie. Poza drobnym błędem w wymiarowaniu, który w miarę szybko udało się poprawić, nie sprawiła większych problemów, wejście dostało nawet solidne schody.

 

z78Ma.jpg

m9yyc.jpg

nXy7S.jpg

ogxoH.jpg

 

Niestety z głębszą nie było tak łatwo, początkowa konstrukcja ścian okazała się za słaba, ułożone na szczycie worki z piaskiem okazały się zbyt dużym obciążeniem, przez co doszło do zarwania się jednej ściany. Po wytężonej pracy udało się to jakoś naprawić. Rosyjski bunkier dorobił się mocnej konstrukcji dachu a nawet własnego stolika :)

 

cSEI6.jpg

 

W międzyczasie powstała wieża dla KMisty, która zostanie przed zlotem obłożona workami, brama ze szlabanem i kozłami oraz okop zabezpieczający bramę.

 

6gq2E.jpg

UCi5m.jpg

 

Okop zabezpieczający bramę został połączony transzeją z rosyjskim bunkrem, w której kopaniu nieoceniony był ciężki sprzęt.

 

i2n8A.jpg

 

Świetnie prezentuje się też strzelnica, wykonana przez chłopaków z Głogowa, niestety zapomniałem zrobić porządniejszego zdjęcia, widać ją na powyższym zdjęciu jako stół i rząd palików na środku pola :) Strzelnica zostanie osłonięta od wiatru, i posiada dwa tory strzeleckie.

 

y0cF1.jpg

 

Ostatnie spojrzenie na górkę, na której znajdowała się wieża obserwacyjna na poprzednim zlocie, górka zostanie zrównana z ziemią razem z pozostałościami starego obozu. W tle pracująca koparka, budująca nowe katowisko i miejsce inscenizacji.

 

aZT6S.jpg

 

Sprzątanie po całym dniu pracy i przygotowanie ogniska, na wieczór.

 

W przygotowaniach wzięły udział ekipy z Zielonej Góry, Głogowa, Świebodzina i Sulechowa. Podziękowania należą się wszystkim razem jak i każdemu z osobna, bo włożyli kawał pracy i przygotowań w stworzenie obozu. Nie wszystko zostało ukończone, dlatego w Czwartek jak i Piątek liczymy na każdą pomoc w wykończeniu obozu.

Edited by mikunda
Link to post
Share on other sites

Jeżeli się nam uda przyjedziemy w czwartek po południu lub w piątek . Przywieziemy spalinówke , gwoździe i inne dobra . Także prośba do tych co będą wcześniej .

Ściągajcie jak najwięcej budulca to tę wieżę zdążymy postawić . Na dawnym katowisku leży jeszcze mnóstwo grubych żerdzi . A na dole leżą pod płotem długie , które możemy wykorzystać

 

P.S. Mam depresję nie ma mnie na żadnej fotce :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówiłem, w sobotę - lista aut (numery blach) tych co parkują na naszym terenie na czas zlotu musi do mnie trafić jak najszybciej, we wtorek wysyłam listę wójtowi. Pisać w tej kwestii do mnie na gadu 5279922.

Link to post
Share on other sites

Zaprawa już była... Z Phobosem tylko przetrwałem, no oczywiście w Przemka też wierzyłem ,ale on kierowca na drugi dzień :)

 

Miejsce ochrzczone, dajemy atest na "co nieco" więc można działać. :icon_twisted:

 

No i hasło:

"hokus pokus czary mary, daję dupy za dwa browary, to jest hasło każdej boryszyniary" :icon_mrgreen:

 

EDIT: Phobos popłakałem się z filmików :hahaha:

Edited by CzaroSW
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Zrobiliście kawał na prawdę dobrej roboty. Jestem pod wrażeniem . :biggrin:

Ja pojawię się już od środy z samego rana 10:00-12:00 i zostaję do końca, będzie już ktoś od środy ?

 

Przywożę również worki oraz siatkę maskująca,.. gdzieś się potem ją ulokuję,..

Worki proponuję ulokować na małej wieżyczce ponieważ są w miarę małe i poręczne. :wink:

.

 

Jeszcze takie pytanie bo na małej mapce widziałem tylko 1 bramę wjazdową ,..

Czy obóz cywilny będzie miał osobną bramę ?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

cSEI6.jpg

 

W międzyczasie powstała wieża dla KMisty, która zostanie przed zlotem obłożona workami,...

 

 

Jeżeli nie będziecie mieli nic przeciwko to ja się właduję jutro na tę wierzę i obłożę ją moimi workami jak należy,.. :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...