Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zlot Miłośników FORTYFIKACJI Boryszyn 2012


Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie zgodze się, "Zlot" miał być reklamą gminy Lubrza i był, do czasu. Zmieniła się władza (2 lata temu) i chyba nie rozumieją czym jest reklama, na niej się nie zarabia. Chcesz coś rozreklamować to niestety musisz włożyć sporo kasy i liczyć na to, że kiedyś może się zwróci. Tymczasem obecnie wygląda to tak, jakby gmina chciała na tym zarobić. Może za dużo powiedziane zarobić, bo nie zarobi, ale chce, aby uczestnicy pokrywali część kosztów reklamy ich gminy. Co się spotyka jak widać ze sporym oburzeniem i odwróceniem m.in. reko od tej imprezy.

 

 

To ten rok był jeszcze gorszy. W zeszłym roku choć paliwo i olej do piły oraz gwoździe dali . W tym roku poszło to z naszych kieszeni . Kilka ładnych litrów paliwa poszło . Sam kupiłem prawie 5 kg gwoździ . Tak samo brak informacji jak i gdzie realizować te kartki na żywność i piwo . W sumie skorzystaliśmy raz w sobotę pod wieczór . Także kartki poszły do kosza a to w sumie też nasze pieniądze .

 

Obóz ASG był niezłą atrakcją , która przyciąga ludzi . I jest to racja , że chcą zarobić na wszystkim. Nie dość , że część z nas pracowała 2 weekendy , dopłaciła do własnej pracy :hahaha: To jeszcze musiała zapłacić za bycie tam .

 

W związku z tym o ile cała ta impreza nie upadnie . W przyszłym roku wpadniemy z ekipą tylko na sobotę i spadamy .

Edited by MariushK
Link to post
Share on other sites

Powinni znieść wejściówki dla posiadaczy pojazdów militarnych, tak jak np. w Bornym Sulinowie. A reszta niech płaci tak jak płaciła. Teraz organizuje się zlot w Witnicy 16.06 ale jakoś ciężko jest znaleźć jakieś konkretne informacje...

Link to post
Share on other sites

Powinni znieść wejściówki dla posiadaczy pojazdów militarnych, tak jak np. w Bornym Sulinowie. A reszta niech płaci tak jak płaciła. Teraz organizuje się zlot w Witnicy 16.06 ale jakoś ciężko jest znaleźć jakieś konkretne informacje...

 

Z tego co wiem w zeszłym roku w Podrzeczu to był kosmos smigała tam nawet replika Pantery.

Edited by MariushK
Link to post
Share on other sites
Powinni znieść wejściówki dla posiadaczy pojazdów militarnych, tak jak np. w Bornym Sulinowie. A reszta niech płaci tak jak płaciła. Teraz organizuje się zlot w Witnicy 16.06 ale jakoś ciężko jest znaleźć jakieś konkretne informacje...

 

Bo to nie jest zlot otwarty. Popatrzeć owszem można, ale na obozowisko militarne trzeba mieć zaproszenie. Zazwyczaj jest to impreza zamknięta dla militarystów (pojazdy) z Witnicy, Lubniewic, Skwierzyny i Gorzowa. Naszą grupę tam zapraszają, bo się dobrze znamy i chcą żebyśmy zrobili właśnie coś w stylu wioski asg i jakiś mały pokaz- głównie dla dzieciaków.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

 

W związku z tym o ile cała ta impreza nie upadnie . W przyszłym roku wpadniemy z ekipą tylko na sobotę i spadamy .

 

My też planujemy może nie tyle co tylko na sobotę, ale nie zamierzamy nic budować ,a przyjeżdżamy na "lekko" swój obozik kulturalnie i łoimy 3 dni... Z Metalem gadałem to mówił ,że też pier*oli i przyjeżdża na lekko.

Link to post
Share on other sites

My też planujemy może nie tyle co tylko na sobotę, ale nie zamierzamy nic budować ,a przyjeżdżamy na "lekko" swój obozik kulturalnie i łoimy 3 dni... Z Metalem gadałem to mówił ,że też pier*oli i przyjeżdża na lekko.

 

Jak gadaliśmy miałem nerwa z widomych osobistych powodów, które przemilczę :wink:

 

Czaro może jednak przyszły zlot będzie lepszy? Ochłoniemy, jakiś czas minie i zobaczymy co będzie w przyszłym roku. Może Orgowie wyciągną jakieś wnioski i będzie pozytywnie.

 

Przede wszystkim nie wiadomo jak oceniają obóz ASG i czy będą nas jeszcze chcieli. Jeśli tak to:

- opaski - nie może być tak by wszyscy latali w czerwonych, bo wiemy co się na bramie działo. Czyli albo dostajemy od razu osobny kolor dla obozowiczów ASG a jeśli Orgowie tego nie dopełnią to musimy wprowadzić dodatkowe własne identyfikatory.

 

- wyraźne info na bramie - typu "Obóz ASG zwiedzanie od godziny xx do godziny xx" - już "na dzień dobry" cywile muszą wiedzieć kiedy mogą wejść a kiedy nie.

 

- namioty wojskowe - jakby była szansa by załatwić np. więcej NSów tak by cały obóz składał się z jednakowych to wizualnie obóz by skorzystał. - skoro Orgowie załatwili pokaz wojskowy to może udało by się wypożyczyć parę od armii?

 

- sprzątanie wokół siebie - Panowie przywieźcie ze sobą worki na przyszły raz - nie kosztują dużo. Zresztą leżały koło ruskiego bunkra o czym informowałem ale mało kto się nimi "częstował". Nie będę pisał po których namiotach został syf. Sami o tym pewnie wiecie. Chcecie mieć własny wydzielony obóz to dbajcie o niego. Po Waszym wyjeździe w 5 osób ogarnialiśmy teren dobre 2 godziny...

 

- atrakcje dla Zwiedzających - mamy rok by zbierać pomysły co zrobić by sobotnia wizyta w naszym obozie była dla Zwiedzających czymś wyjątkowym - My w szpeju, strzelnica, moździerz były OK ale warto pomyśleć co możemy więcej zaoferować. Pamiętajmy cały zlot jest dla Nas ale sobotni dzień poświęcamy się jako atrakcja dla Nich

 

 

To tak na gorąco jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.

 

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za wspólną zabawę :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

I trochę wyciągnęli, mniej festynu więcej militariów, problem taki, że większość militarystów od pojazdów się śmiertelnie obraziła na te 30zł wpisowego, chociaż z rozmów nie wynika aby próbowali rozmawiać z organizatorami, raczej chodzili w kółko i narzekali.

 

Oznaczenia obozu miały być postawione przez orgów, jak widać nie było żadnych.

 

Największe bolączki co do obozu ASG Metal przedstawił, myślę, że jeżeli będziemy organizować coś takiego w przyszłym roku trzeba spiąć dupy i ogarnąć to dokładniej. Może wyznaczyć "szlak" zwiedzania i zadbać o to, aby miejsca ogólnodostępne nie były zasypane śmieciami i trupami ;). W sumie i tak tylko w sobotę był ruch, więc jeden dzień względnej trzeźwości nikomu chyba krzywdy nie zrobi ;)

Link to post
Share on other sites

- namioty wojskowe - jakby była szansa by załatwić np. więcej NSów tak by cały obóz składał się z jednakowych to wizualnie obóz by skorzystał. - skoro Orgowie załatwili pokaz wojskowy to może udało by się wypożyczyć parę od armii?

Obiektywnie rzecz patrząc, to rzeczywiście było u Was sporo kolorów i nijak to pasowało do 'wojskowego obozu" - ale źle nie było. Wieżyczka + szlaban i NS swoje zrobiły :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka żeby nie Juha który załatwił namiot i moja skromna osoba która leciała po ten namiot po przyjeździe. To brać asg spała by pod gołym niebem . Tak samo obietnice , ze będzie kilka agregatów i kilka NS ów . Wyszło tak , że większosć ludzi opierdzielała się i popijała piwko a parę osób pracowało. Więc w przyszłym roku jak nic się nie zmieni to kładziemy lagę na taki obóz .

 

 

Metal - myśmy zapełnili cały ten pojemnik na śmieci co go przytargałem z synem z pola namiotowego plus worki . A na fotkach mam ekipy co zostawiły taki syf.

Identyfikatory - mogę wyprodukować bo zalęgło się w obozie mnóstwo ludzi chyba z desantu...

 

 

Link do zdjęć :

https://picasaweb.google.com/114665956201901301757/Boryszyn2012?authkey=Gv1sRgCOf178-crNqxbA#5745428628760695186

Edited by MariushK
Link to post
Share on other sites

Było pozytywnie, nigdy nie będzie idealnie, obóz mimo samochodów i namiotów dawał klimat (chłopaki pozakrywali się troszke siatkami i plandekami) i mi osobiście się podobał, byłem zadowolony. Moździerz chłopaków pobił na głowę inscenizacje (moim zdaniem oczywiście ;p ), następnym razem trzeba będzie tylko popracować nad organizacją członków obozu i zwiedzających, miłobyłoby też mieć darmowy wstęp za naszą pracę.

 

Foty: Okolice najbliższe

Edited by juha
Link to post
Share on other sites

Juha auta miały stać z tyłu za naszym obozem kalifa :D ale ludzie mają wsio w dupie. Porozbijali sobie tam namioty . Ile ja się naścierałem ,żeby auta od strzelnicy odsunęli . Dopiero argument , że zaraz szyby polecą zadziałał.

Robimy obóz tylko dla osób zgłoszonych.I nikt żadna znajoma ciocia , babcia , wujek , kolega nie wejdzie i tyle.

Nie musi być 200 osób . Wystarczy 20 zorganizowanych.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą całkowicie, dlatego w następnym roku można zrobić liste zaufanych osób, które będą nocowały w obozie i tyle. Gdybyśmy się na raty nie zjeżdżali to problem z samochodami byłby mniejszy, no ale na to już nic nie poradzimy. :)

Link to post
Share on other sites

Pewnie wam się to nie spodoba, ale na przyszły zlot wypadało by wyznaczyć kogoś kto weźmie to wszystko za mordę. I nie chodzi by zaraz wszyscy chodzili na baczność ( bo z tego co pamiętam takie projekty były już wcześniej), tylko o taką osobę która zadba by ciekawie zaprezentować obóz.

 

A tak poza tym : dzięki pany za zajebiaszczy zlot. Naprawdę jeden z lepszych moim zdaniem. Tylko stoiska militarne strasznie biedniutkie.

 

Logan : możesz mi wysłać zdjęcia na PW ? Wiesz które :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Od wojska nic tak łatwo nie dostaniecie na taką imprezę. Nikt nie da komuś namiotów "od tak". Pamiętajcie, że beton, wciąż jest betonem. My czekamy na sprzęt a Agencji mienia już chyba któryś miesiąc- co chwile jakieś problemy robią...

 

Pomysły na przyszłość- konkursy dla dzieciaków na strzelnicy, lub pod sceną- mały tor przeszkód i pokonanie go w szpeju... Wójt zafundował skrzynkę piwa, to zafunduje i dzieciakom jakieś słodycze.

 

Jedna grupa w obozie, pilnuje sprzętu i obsługuje strzelnicę, druga łazi, przebiera ludzi w szpej i robi lans fotki, zachęcając do odwiedzenia obozu.

 

Od czasu do czasu jakiś pokaz, nawet totalnie spontaniczny- ludzie widzą że coś się dzieje, to zwraca ich uwagę.

 

I jedna uwaga... Chwilami podpatrując sprawę z boku, to naprawdę łatwo było coś Wam gwizdnąć... Tym bardziej że ludzi nie brakowało- pilnujcie sprzętu, bo można się niemiło zdziwić... Prawdopodobieństwo wzrasta gdy w grę wchodzą procenty.

 

P.S. Moździerz był mega :D Już się z ojcem przymierzam jak takie coś nakombinować...

Link to post
Share on other sites

Jacek nie tylko coś można gwizdnąć ale całych mega wojaków ze szpejem :)))

Sam zwracałem uwagę ludziom , żeby pilnowali replik , aparatów , telefonów .

Najciekawsze zjawisko miało miejsce w nad ranem w niedziele . Wtedy lokalni latynosi przeczesywali teren i oprócz puszek zbierali z terenu różne pogubione przez ludzi rzeczy domyślam się , że pewnie portfele , telefony etc.

Link to post
Share on other sites

Mariuszku nie mam nic Tobie do zarzucenia :biggrin: - po Waszym namiocie był idealny porządek, trawa porządnie przystrzyżona i odmalowana :icon_biggrin: A tak poważnie to nikogo nie wymieniam bo po co zaśmiecać forum pyskówkami, Ci co zawinili niech się wstydzą, poprawią na przyszłym zlocie i tyle w temacie :wink:

 

Namioty od wojska ciężka sprawa ale to temat do załatwienia przez Wójta. Wiadomo, że naszej bandzie nic nie wypożyczą ale jeśli taką prośbę wystosował by organ samorządu lokalnego to myślę, że była by taka szansa. Policyjne barierki przecież załatwili z Komendy w ZG. Tak czy siak to jest problem na dopiero za rok. Może przez ten czas dorobię się własnego rosyjskiego oryginała :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Na poprzednim Boryszynie wiem że załatwiali NS-y z jakiejś świetlicy, czy plebanii, bo jeździliśmy po nie, chyba do Kęszycy... Więc z wójtem pewnie temat ogarnąć się da. Wczoraj rozmawiałem z Nim telefonicznie i bardzo Nam wszystkim podziękował, liczy że w nast roku też się spotkamy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...