Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem z moją m4.

Kupiłem ją w kwietniu tego roku, dokupiłem do niej FIREFOX'a 9.6V 2000mah.

Ogólnie bardzo ładnie strzela, troszkę przeszkadza mi stockowy celownik, ale problem pojawił się później gdyż zauważyłem że po serii czasem kulki wypadają z lufy.. ;/

Kila razy sprawdzałem i po serii około 10-15 kulek wypada jedna kulka z lufy,używam kulek PJ BIO 0.23g.

 

Znajomy powiedział ze najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana komory i gumki HU, i moje pytanie jest własnie do tego. Jaka komora będzie najlepsza w tym wypadku i czy coś jeszcze przydałoby się wymienić.

 

Jeżeli ktoś wie jaki jest dobry kolimator do M4 to proszę o pomoc. Nie liczy się tu cena tylko jakość.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam

Dziś mam parę pytań odnośnie tuningu mojej emki-aktualnie full stock.

Mam ją od półtora roku i raz była z 2 razy dokładnie czyszczona oprócz GB który w ogóle nie był otwierany, bo na tym się nie znam. :icon_biggrin:

Stock powinien mieć ok. 400fps no i coś w tym stylu ma 400-410.

Celem tuningu jest niewielkie zwiększenie mocy i celności chciałbym osiągnąć moc w okolicach 440-450fps

 

I tu mam pytania:

gb SRC są średniej/dobrej jakości, więc co muszę na 100% wymienić jak wsadzę sprężynę np 140 lub 150(bo mniej więcej taka będzie dobra) i jakiej firmy są dobre(także chodzi mi o firme sprężyny) i wytrzymałe podzespoły, oraz co można ewentualnie wzmocnić

 

Kolejne pytanie to dobra sprawdzona komora + gumka,bo ostatnio gumka poszła ale chciałbym wymienić całość dla lepszego spasowania cześci (i tak chciałem wymienić całość bo po opiniach posiadaczy komora jest dosyć średnia). Osobiście słyszałem ze bardzo dobra jest systema energy ale nie wiem jaką komorę do niej dać. Słyszałem też o zielonej G&G że jest całkiem niezła.

 

I tu takie pytanie przy okazji czy ktoś miał kontakt z lufą madbulla 6.03 363mm i czy jest dobra czy lepiej zainwestować w taką samą systemy

Link to post
Share on other sites

Na 450FPS bierze się sprężyny M130. Osobiście widziałem kompletnie rozsypany szkielet w jednej z nietuningowanych eMek SRC, bałbym się wstawić coś ponad to M130. Tak, to chyba wszystko poza cylindrem, silnikiem i zębatkami do wymiany.

 

Komora HU King Arms, gumka Systema Energy.

 

Lufa Madbula osiągi za mało zmienia, żeby była opłacalna. JBU 6.01 jest pod tym względem lepsza, Systemy nigdy nie miałem.

Link to post
Share on other sites

Wymień głowicę tłoka na poliwęglanową, bo ten stockowy metalowy młot lubi rozwalać szkielety. Nie podam ci konkretnego modelu, ale ja kupiłem jakiegoś taniego Elementa Ultra Light z łożyskowaniem, bo serwisant stwierdził, że to nie ma większego znaczenia, że ta będzie ok.

 

Na M130 to ten szkielet i tak za długo nie pociągnie. Zainteresuj się MBlockiem, wzmocnieniami szkieletu (na asgrevolution takie mają), lub zrób je samemu, bo podobno to dosyć proste. Albo przygotuj się na wymianę szkieletu.

 

Tłok bym wymienił, bo stockowy ma chyba ze dwa metalowe zęby

 

Gumka systemy sprawdza się w m4 SRC gen.III bardzo dobrze. Ja mam stockową komorę.

 

Warto zmienić kable i wtyki.

 

Co ciekawe, mój szkielet jeszcze się nie rozsypał pomimo trzech lat na karku. Sprężyna stockowa, głowica tłoka wymieniona stosunkowo niedawno

 

Swoją drogą, Cyru, miałeś problemy z niepodającymi magami?

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Słyszałem o tym, a dokładnie słyszę jak walne sobie na sucho strasznie wali młot. :D

 

widziałem kiedyś na jakimś forum ale zapomniałem zapisać- wsadził to swojej m16 tej samej generacji M150 i 15k kulek wystrzelił i nic tylko wcześniej wymienił właśnie te podatne rzeczy na zniszczenie i właśnie te wzmocnienia (btw ile one mniej więcej kosztują)

Co do niepodających magów kolega miał z tym problem ja osobiście można powiedzieć że przez chwile miałem jak źle złożyłem(jak go złapie to Ci dam znać co zrobił)

 

raczej miałem problem z ogryginalnym magazynkiem bo po 20-25 kulek bo naciągnięciu sprężyny podawał po rozkręceniu teraz troche więcej ale później dokładnie sprawdzę ;),

Przebieg mojej obstawiam z 10-12k kulek więc stan sądze że nie jest zły choć rozwaliła mi się blokada spustu ale to 1 sprężynka wystarczy że wyskoczy ;) .A i jeszcze jedno tak przy okazji ile kosztuje około dobry szkielet?

Link to post
Share on other sites

Tuning wyglądał by mniej więcej tak:

 

- komorę chciałbym kupić 2 częściową( napiszcie jakie są firmy do właśnie takich komór)

-j gumke czarna systemy

-sp 130 systemy ew. przy wzmocnieniu 140

wymieniłbym tą głowice właśnie tą poliwęglanową tylko też tu pytanie do was jakie firmy polecacie

 

Co myślicie o takim zestawie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A jak w swoim SRC miałem 120, obecnie na jakiś czas włożoną 90 (do CQB), a w przyszłości chciałbym włożyć 130, to jest sens w ogóle? Teraz ma 330fps, wcześniej 400, a może z czasem chciałbym jakieś 420-40, ale też nie za cenę wymiany wielu części lub rozwalenia gearboxu. Strzelam i tak tylko na semi, a przebieg ma baardzo niewielki. I zastanawiam się przyszłościowo, czy lepiej w pole kupić kałaszka cymy, czy też do cqb MP, a SRC zostawić w pole dodając mu te 30fps?

Pozdro

Link to post
Share on other sites

te 30fps duzo Ci chyba nie dadzą ,zasięg bardzo wytrenuj i kup nowa dobrą sprezyne 120 i masz bite 420fps jak masz dobrze replike złożoną , a co go GB SRC z tego co wiem lipne są ale głowy nie dam , na 130 spreżynie może pęknąć chyba że będziesz strzelał na semi wyłącznie to moze coś wytrzyma , ale nie polecam w tych GB spreżyn 130

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Witam,

Mam M4 SR4 generacji III firmy SRC. Posiadam do niej batke lipo 11.1 wymieniona lufa na precke komora i gumka guardera oraz sprężyna 130% reszta stock planuje powiększyć jej szybkostrzelność po przez wymienienie kabli na niskooporowe oraz zainstalować układ mosfet nie wiem czy z hamulcem czy bez. I moje pytanie co muszę wymienić aby mi jakieś części się nie rozleciały dodam że lubię często przytrzymać dłużej spust oraz jaki rof mogę osiągnąć?

Pozdrawiam i dzięki za ODP!

Edited by Cloux
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...