Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bore UP Guarder VS Classic Army


Recommended Posts

Tak jak w tytule : Bore UP Guarder VS Classic Army

 

Który waszym zdaniem jest lepszy ? dłużej potrzyma ? etc (ogólnie wasze opinie na temat tych borkow)

Mają one szcelne dzysze ? Dałoby się wymienic na JBU No Bore aluminium (ponoc bardzo dobra) i czy by sie dobrze uszcelniala na Tych borkach .

 

Ps. Niby ludzie osiagaja na borku +m130 guardera 500+ fps . Oto moje pytanie : na jakich kulkach ?

 

Jeszcze jedno zestawy bore Up do AK maja cylinder typ 0 ?

Link to post
Share on other sites

Bore up guardera ma lepszą głowicę cylindra - ze stali nierdzewnej, w CA to jakiś metal bliżej nie znany. Za to CA ma lepszy oring głowicy tłoka i lepiej się uszczelnia. W obu przypadkach dysze są szczelne i wymiana ich byłaby głupotą. O montażu zwykłej dyszy w BU zapomnij.

Link to post
Share on other sites

 

Ps. Niby ludzie osiagaja na borku +m130 guardera 500+ fps . Oto moje pytanie : na jakich kulkach ?

 

Jeszcze jedno zestawy bore Up do AK maja cylinder typ 0 ?

 

 

Jakbyś poczytał trochę forum to byś wiedział ze pomiarów dokonuje się na kulach 0,20 g. I nie niby osiągają tylko osiągają te 500 fps w tym zestawieniu.

 

BU do AK ma cylinder typ 0.

Trzmielor możesz rozwinąć opcje z tym oringiem.Pod jakim względem lepszy jest CA?

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, oba są szczelne.

 

Ale... No właśnie ale...

 

BU CA nie zawsze dodaje fps. Owszem, bywało że dodawał 20fps, jednak 2 razy miałem tak, że po prostu zamiast dodawać to odejmowały fps. Jak się wgłębiłem bardziej okazało się, że była to wina głowicy cylindra, w której prowadnica dyszy miała nawet mniejszą średnicę niż Non-BU. Także w CA BU to loteria wg mnie.

 

 

Natomiast z BU guardera mam same pozytywne skojarzenia. Owszem, nie należy on do najcichszych, jednak ZAWSZE dodaje 25-30fps. Uszczelka na głowicy tłoka jest twardsza, aczkolwiek nie oznacza to, że jest gorsza. No może na zimę tak. Czepiając się uszczelek głowic tłoka to najlepsze ma DF oraz Systema ;)

 

 

Wybierając pomiędzy Guarderem a CA brałbym kategorycznie tego pierwszego, ze względu na powtarzalność produktów;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziwne, bo ja w swoim BU Systemy prowadnica dyszy ma taką samą średnice jak w zestawie cichych głowic Systemy, dlatego zrobiłem pomiar także na BU Guarder'a ma taką samą średnice (4,5mm- mierzone zwykłą suwmiarką),

 

Na początku myślałem że to głowica cylindra Systemy NBU ma za dużą średnice, więc zmierzyłem stockowego cylindra G&G, wynik ten sam.

 

Nie wiem jakie tam są różnice w mm, albo jeszcze mniej. Jeśli mógłby ktoś podać, porównać średnice BU i NBU będę wdzięczny ;))

 

 

 

Zauważyłem że w cylindrach BU Guardera jedna strona jest ciut węższa od drugiej, jak to ma być poprawnie złożone ??

 

W BU Systemy nie mam tego problemu :P Jest taki sam z obu stron ;))

 

Dzięki.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Prowadnice dyszy w głowicach Guardera to 5,3 NBU 5,7 BU. Guarder swoje wymiary robi na +. Cylinder wkładamy: "dziurą jak najdalej od głowicy" :) Typ 0 przeważnie pasuje z 2 stron :)

Pozdrawiam.

 

 

OK Thx, widać jak ta moja suwmiarka dokładna ;))

 

Wiem że, w temacie nie ma głowic Systemy, ale jakbyś mógł jeszcze te wymiary BU i NBU zapodać byłbym wdzięczny <prosi> :D

 

Wiem, jak montować z dziurką, chodzi mi o to że cylinder z jednej strony jest węższy(średnica w środku jest mniejsza) niż druga strona...

Mam tak w dwóch cylindrach BU Guardera....

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Cześć. Pewnie też mi ktoś zaraz napisze, że jestem archeologiem, no ale warto zapytać. :) Mam problem z bore upem guarder- wszyscy piszą o idealnej szczelności bore upa guardera - u mnie niestety nie było żadnej. Po rozciągnięciu o ringa w palcach sytuacja się poprawiła. Niestety osiągi są tragiczne:

Przed tuningiem:

Gearbox V2 SPR mod2 a&k : m135 lct, tłok, głowica tłoka poliwęglan g&g, zwykła głowica cylindra a&k (teflonfix), chińska dysza, hop up teflonfix- 459 fpsów

Po tunigu:

Szkielet guarder, sp 160, tłok shs 15 zębów stalowych, Bore Up guarder do M16 (dysza z zestawu), precka (czyli pewnie + kilka fpsów) - efekt na tym samym chrono 470 fpsów.

Całość dobrze złożona. Czy może to być wina szczelności (brakuje pewnie ze 100fpsów)? Wszystkie części nowe. Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Czy słaby oring może powodować spadek aż o 100 fpsów? (głowica tłoka ma otwory więc podczas strzału szczelność jest dużo lepsza niż przy sprawdzaniu "ręcznie")? Mój specjalista od replik mówi że nie. Jutro będę szukać właściwego oringa w sklepach. Czy ktoś może wie jaki jest rozmiar? Niestety nie mogę tego zmierzyć.

Link to post
Share on other sites

Oring w twoim przypadku to moim zdaniem najmniejszy problem.

Raczej stawiam na złe uszczelnienie połączenia dysza, gumka w komorze HU po wymianie szkieletu.

Masz ciężki tłok który również zmniejsza fps czasem o 25. Sprawdz czy luźno chodzi w szkielecie bez sprężyny.

Odnośnie oringa do BU Guardera to nie możesz znaleźć na forum czy nie szukałeś?

 

Pogadaj ze swoim specjalistą.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem :icon_smile:. 24,5mm Co do dyszy to jest minimalna różnica (bodajże milimetr) w stosunku do oryginalnej. Replika była testowana z innymi zestawami komory hop up, lufy, gumki. Zawsze ten sam wynik. Co ciekawe pierwsze strzały 490fps, 480fps, potem stały wynik 470 fps.

Edited by uli23
Link to post
Share on other sites

Mała różnica na dyszy to 0,1mm, a 1mm to już duża różnica. Nieszczelność głowicy tłoka może spowodować takie straty, ale jak ludzie wyżej nadmieniali, pewnie problem może występować na kilku etapach podróży sprężonego powietrza :icon_wink:

U mnie problem z o-ringiem załatwiła uszczelka od ProTecha.

Rozumiem, że cylinder, to typ zero (z zestawu M16, a nie żadne M4)?

@Snipernr1: tłoki SHS są ciężkie? No prośba :teethh:

Edited by Jedenasty
Link to post
Share on other sites

Wymiana oringu na 20mmx2,5 dodała 20-25 fpsów (w końcu jest efekt strzykawki). Kolejnym miejscem straty fps okazała się tak polecana gumka G&G zielona.

Nie tylko obniżała fps ale sprawiała że replika strzela nie równo- jeden strzał 500fps, drugi 380fps ( i tak na zmianę). Zaznaczam że gumka była zamontowana poprawnie- a pomiar dokonywany był na zerowym hopie. Po wymianie gumki na inną (zwykły chińczyk) replika osiągnęła 550fps. Odchylenie między strzałami maksymalnie kilka fps.

W drodze jest już systema energy, w razie potrzeby pójdzie pod nią teflon fix - w tej chwili po zatkaniu jednej strony hopa i lufy powietrze uchodzi więc jeszcze można wycisnąć pare fps.

Gumka g&g kupiona w promocji w azteko- podobno nie jest to odosobniony przypadek.

Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

 

Aha może się komuś przyda- różnica między długością dyszy a&k a bore up guarder wynosi 0,1mm (dłuższy jest guarder)- nie stanowi to jednak problemu, kulki pobierane są poprawnie (na semi)

Edited by uli23
Link to post
Share on other sites

E tam, dobrze dobrana guma w niezłej komorze z teflonem to się często wcisnąć nie daje. Uli, nie w samej gumce problem tylko w jej montażu na sete. Miałem takie przypadki, raz kichnie kulką, raz prawidłowo. Przegrzeb komorę HU a jak masz pytania z problemem nt jakiejś repliki to nie uzywaj zwrotów "na pewno dobrze zamontowana" bo skoro wiesz gdzie masz problem to po co pytać :P.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...