Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adapter magazynków M4 do G36


Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Mam G36C Boya. Przez pomyłkę kupiłem adapter JG nowego typu, czyli bez komina podającego kulki i starego typu z kominem. Ten adapter starego typu z kominem jest do dupy. Pin trzeba było wbijać młotkiem a sam adapter jest wykonany fatalnie, z kiepskiego plastiku. Magi (midcap Cymy i hicap Boya) w czasie gry mi wypadały po kilka razy... Magazynki trzeba było uderzyć po włożeniu od dołu by siedziały jakoś. Podawały kulki (G&G 0.25). Potem wyjąłem komin z adaptera starego tupu i wsadziłem do adapteru nowego typu który jest nieporównywalnie lepszy, przy wkładaniu magazynków słychać głośny "klik". Mam tylko problem z kominem adaptera starego typu bo kulki się w nim blokują, są na to sposoby?

Link to post
Share on other sites

Mam JG608 (G36C), używam kulek G&G .025g, kupiłem adapter JG, taki jaki Gbursz podał 3 posty wyżej.

Na początku nie chciał wejść, coś go blokowało; myślałem że to kable, ale to nie to. Jak docisnąłem (dosyć mocno), to coś - nie mam pojęcia co - "strzeliło" i adapter wszedł na swoje miejsce.

Replika strzela jak strzelała, więc wszystko jest raczej OK.

Używam na razie hicapa Cymy, wchodzi dosyć ciasno, nie ma luzu, dobrze podaje.

Po wciśnięciu zwalniacza magazynek nie wylatuje sam, trzeba go wyciągnąć.

Ogólnie rzecz ujmując jestem z zakupu zadowolony.

Pozdrawiam :icon_smile:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ostatnio jakieś dziwne adaptery się pojawiły. Coś takiego http://gunfire.pl/product-pol-1152203440-Adapter-do-magazynkow-typu-M4-do-replik-G36.html ale w innych sklepach też są. Do moich giet JG i SRC to nie pasuje, za szeroki w środku i nie wiem czy zmienił się jakiś standard czy po prostu to jakiś bubel. Kupiłem w Azteko i odesłałem, potem w Tajwangunie i to samo. Ktoś wie o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

A to dziwne, jakoś przypasował, choć wcześniej nie dałem rady. Może się skurczył. No ale i tak musiałem przeprowadzić drobną modyfikację, bo blokada za bardzo wchodzi do środka i żeby wsadzić magazynek, trzeba było naciskać zwalniacz.

P6180183.JPG

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ktoś pytał o adapter JG. W maju kupiłem na allegro. Trzeba patrzeć, udało mi się znaleźć aukcje, gdzie był właśnie z kominem. Pasuję idealnie, po małym poszerzeniu otworu dla pinu trzymającego gniazdo. Podaję nieźle, lecz to nie jest szczyt wymagań, zresztą nie ma co się spodziewać lepszego po tanim sprzęcie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ten od ultimate tactical ..., to mega porażka. Mam G36c Aresa i ni jak to nie podaje. :maniak_zle:

-magazynki (low boyi, low azteko, low pj, mid pj, hicap ares,pmag, hicap a&k) nie da się tam wsadzić bez ingerencji w gniazdo - trza piłować

-przycisk zwalniania wchodzi za głęboko , więc żeby wsadzić mag trzeba go nacisnąć :icon_confused3: , pomogło wkręcenie wkręta do obudowy pod dźwignią zwalniania - teraz jest "na klik"

-komin czyli zakręt kulek to już w ogóle padak - odpadł od patrzenia (zrobiłęm na śrubki), 2 połówki bardzo źle spasowane, zadziory - pousuwałem

-oczywiście , zła średnica jednego z mocować - rozwierciłem

i co się dzieje ? podaje pierwszą kulkę , a potem co drugą, trzecią :sciana:

 

Jak ktoś chce, to tanio sprzedam , nie polecam

Edited by zbyt
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Napisałem to już w jednym temacie ale ten wydaje się bardziej odpowiedni.

 

Są dwa rodzaje adapterów, jedne z kominem, drugie bez.

 

20130418_193022.jpg

 

Te bez komina są do replik z takim oto hop-upem:

 

pol_pl_Komora-Hop-up-do-replik-typu-G36-1152195241_1.jpg

 

Nie wiem kto wpadł na taki pomysł, ale można się to natknąć w niektórych modelach Giety od JG, SRC i chyba CA.

 

Ten bez komina pasuje do wszystkich ze standardowym hop-upem.

 

b-204200-ares-g36-hopup-details1.jpg

 

Mam adapter od Battle Axe i Aresa.

 

Ten od BA trzeba było trochę podpiłować w niektórych miejscach co by kulki się w kominie nie zacinały, potem podawał bez problemu na większości magazynków jakie próbowałem. Problem miałem z krótkimi midami (Vietnam style) i z tymi nowymi magami od Airsoft Systems, trzeba było dopychać magazynek ręką lub obkleić go taśmą co by ciasno siedział.

 

Adapter Aresa nie wymagał żadnych poprawek, ale były problemy z tymi samymi magami.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 7 months later...

A ja mam tai problem i nie wiem o co chodzi

Posiadam G36 CA kupiłem adapter CA parę lat temu, do tego komora CNC prowin magi G&P, do niedawna wszystko hulało jak trzeba.

Od pewnego czasu zaczął się problem, mianowicie problem zaczął się od nie podawania pierwszej kulki później wszystko ok, po pewnym czasie nie podawał pierwszej kulki + nie podaje co 15 kulek jeden lub dwa strzały puste i tak w kółko na ogniu ciągłym to samo, czasem nie podaje wcale przez kilkanaście kulek.

Fakt niedawno zmieniłem GB, bo stary już nie domaga, ale miałem ten problem przed zmianom GB.

Podejrzewam że albo popychacz dyszy się wypracował, albo adapter, jest już po przycierany ma parę lat pewnie z 7 lub więcej przemielił dziesiątki tysięcy kulek, może to jest powodem takiej pracy.

Pytanie brzmi, wymienić adapter, może gdzieś go podpiłować ? może wypolerować wnętrze komina, nie chcę nic robić puki się z kimś nie skonsultuje.

Z góry dzięki za odp., pozdrawiam,

Kuba.

Edited by ravage
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...