Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adapter magazynków M4 do G36


Recommended Posts

Miszczo: przyjrzałem się tak dokładnie jak tylko możliwe i wychodzi na to, że jedyna możliwość to właśnie piłowanie. Nie widzę gdzie stawia opór, i na 90% to kwestia oporu właśnie ze strony tego kominka. Postaram się, jeszcze skonfrontować to z kimś innym, co dwie głowy to nie jedna.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zabrałem się za ciecie i piłowanie. Efekt wizualnie mało zadowalający, jednak mam inny problem. Powiedzmy, że adapter ten Mkowy ma nie idealne dopasowanie do komory, czy może być to powodem tego, że nie podaje wszystkich kulek, tylko co druga, albo trzecia? Chodzi mi, tutaj o to, czy szczelność między gniazdem a komorą za to odpowiada, czy raczej to wina magazynka (pożyczonego)?

Link to post
Share on other sites

Oto jak rozwiązałem problem z podawaniem kulek w adapterze Battleaxe. https://picasaweb.google.com/115581179669779135960/DropBox?authkey=Gv1sRgCM7d-oHHhpfjAg&gsessionid=2ZZttFAVpOtquQYKJuJNOA#5722772582951930258

 

Nie wygląda to zbyt estetycznie, ale nie mam żadnego problemu z podawaniem kulek na semi czy full auto, moje magazynki to metalowe mid-capy z Boyia.

 

Zrobiłem to następująco: Włożyłem magazynek do gniazda i ręcznie ustawiłem go w pozycji w której podawał kulki do komory. Następnie w ustalonej prze zemnie pozycji obkleiłem do o koła gniazdo magazynka poxiliną. Wyjąłem magazynek i poczekałem aż poxylina stwardnieje. Dało to bardzo dobry efekt może nie wizualny ale podaje bardzo dobrze a poxylina się nie kruszy ani nie odpada.

 

https://picasaweb.google.com/115581179669779135960/DropBox?authkey=Gv1sRgCM7d-oHHhpfjAg&gsessionid=2ZZttFAVpOtquQYKJuJNOA#5722769320969430370 A oto jak wygląda to założone na replice. Poxiliny prawie nie widać :)

 

Mam nadzieję, że komuś to może pomóc.

 

Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja mam małe pytanie czy po wymianie na adapter na magi do m4 Battleaxe lub JG spadły komuś FPS-y ? Pytam czystko teoretycznie :) ? W szczególności chodzi o piłowane Battleaxe.

 

Mam zamiar wymienić a chcę się upewnić dla świętego spokoju.

Link to post
Share on other sites

czyli jaki jest najlepszy z tych adapterów które wymieniliście. mam g36c jg i chcę kupić adapter i pytanko czy to się w ogóle opłaca robić ten adapter. a i jeszcze pytanie jakie magi najlepiej pasują do tego adaptera o firmę mi chodzi

Edited by glanu224
Link to post
Share on other sites

Mam adapter PPA i na jakość wykonania nie mogę narzekać (no, trochę 'ostre' krawędzie, ale to chwila z papierem ściernym). Faktura plastiku ledwie się różni od mojej giety CA - na JG może wyglądać gorzej, bo JG ma brzydki plastik, który się będzie odróżniał.

Magazynki trzyma chyba wszystkie - nie testowałem go jeszcze w boju, ale w warunkach domowych siedzą i podają hi-capy SRC i A&K oraz lowy i reale chińskie, których producenta nie pomnę.

 

Podsumowując i uzupełniając: Opłaca się. Tańsze, dostępniejsze, popularniejsze i mniejsze magi oraz ładownice do tychże.

Do giety JG - adapter JG (żeby się plastikiem nie odróżniał). Do każdej innej (Cyma/CA/etc) - PPA/CA. Battleaxy mają IMHO za duży rozrzut jakości wykonania, żeby się w nie pakować.

Link to post
Share on other sites

Dzięki jestem spokojniejszy. Będę mógł dzisiaj spokojnie spać :icon_biggrin:

 

Mam taką gienie z adapterem do magów stanag i się zastanawiałem czy czasem jakby przypałętał się jakiś spec od broni palnej to czy by mnie nie wyśmiał.

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites

Temat się ruszył, to jutro dokończę co zacząłem, bo póki co z podawaniem kulek lipa. Po przycięciu komina nie przylega bezpośrednio do komory, gdzie pewnie zahaczają kuleczki i przez to słabo podaje. O dziwo jest to adapter JG a problem występuje.

Link to post
Share on other sites

Ja mam już w stocku z adapterem i problem niepodawania kulek mnie nie dotyczy. Ale jeżeli powodem niepodawania kulek jest wymiana adaptera magazynka to nic prostszego jak zrobić co następuję.

 

1. Wyjąć dolne body razem z gearboxem.

2. Zostaje nam puste górne body z całym zestawem lufy.

3. Zakładamy adapter

4. Wkładamy pin

 

W tym momencie mamy wszystko jak w złożonej replice z t tym, że bez dolnego body i gearboxa co daje nam mozliwość zajrzenia do środka i stwierdzenia co naprawdę blokuje kulki (choć tam nie ma co blokować jak tylko dysza). Można na zmianę wkładać adaptery i sprawdzać położenie komina.

 

Na moje oko należy podszlifować komin od strony tego wystającego "cycka".

 

Co ciekawe zauważyłem, że przy wkładaniu adaptera unosi on komorę hopka delikatnie do góry. C iekawe czy to ma wpływ na spadek fps (dysza krzywo wchodzi do komory i nie uszczelnia się z gumką)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ja cały czas walczę z podawaniem kulek. Magi które uzywam do metalowe lowy od boyi. Poszerzyłem już otwór w adapterze, mosfet AB (myśłałem że dysza nie zostaje w tylnej pozycji na dłuższą chwile i kulka nie ma czasu na wejście do komory) nie przyniosło to wiekszych rezulatatów. Druga sprawą jest chybotanie się magów w adapterze. Ogólnie ten adapter jest troszke za płytki. Mimo wyglądu mogli go zrobic troche dłuższy żeby magi lepiej siedziały jak ma to miejsc w emkach, scarze itp. Gdzieś na forum wyczytałem żeby skos zaraz przy poczatku adaptera gdzie wchodzi mag zakleić klejem/modelina w celu zwiekszenia polastyku maga z adapterem. Próbował ktos czy daje to jakies rezulataty lub ma któs juz złoty środek na bezproblemowy sposób na podawanie kulek i gibanie sie magów ??

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

Kupiłem adapter battleaxa, zamontowałem - podaje dobrze, lecz mam problem z dociśnięciem pina trzymającego gniazdo magazynków.

W gnieździe magów od g36 dociskał się. Zauważyłem, że w adapterze jedna z dziurek na piny jest nieco mniejsza (wylotowa) od drugiej.

Próbować poszerzyć ten wylot? Panowie radźcie.

hfq9.jpg

8y1f.jpg

f14r.jpg

Edited by Irnyy
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Z moich spostrzeżeń to komplet:

G36 Cyma 003 wraz z adapterem Battleaxe (od JG podobno nie pasuje ze względu na brak komina podającego kulki) + magazynki pmag Beta Project 75BB oraz krótkie polimerowe 60BB na kuleczkach 0,28 G&G ładnie podaje, na razie brak zacinek, ani podwójnych strzałów. Również żadnych problemów z zatrzaskiem magazynków (spasowanie blokady przy adapterze do otworu w magazynkach wzorowe). Gdyby był ktoś chętny to mogę zamieścić fotki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...