Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niebieskie numerowane oznaczenia na sprzęcie - czym zrobić?


Recommended Posts

Pytanie do rekonstruktorów wszelkich jednostek US w okresie mniej więcej współczesnym, gdyż ten motyw się często powtarza:

 

Niebieskie oznaczenia numeryczne na kolbach, magazynkach itd. - czym najlepiej zrobić? (ew. czym są robione przez real deals)?

 

89a_3rdiraq.jpg

Tutaj widoczne takie oznaczenia na kolbie Marine w IBA, częściowo zasłonięte zawieszeniem karabinu

 

82a_3rdiraq.jpg

Tutaj Marine ma w ten sposób ponumerowane magazynki do krótkiej.

 

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czym w oryginale robią oznaczenia, zapewne mają jakieś pisaki. Mogę polecić Ci coś takiego:

http://montana-sklep.pl/produkt/401/hardcore-marker.html

Ten w kolorze light blue, powinien być odpowiedni. Z doświadczenia wiem, że pisze świetnie po wielu powierzchniach (uprzedzam, że nie jestem wandalem, czy coś takiego, nie maziam po budynkach, ławkach, transporcie publicznym, itp., itd.). Jedyny mankament, może być w momencie, kiedy znudzą Ci się znaczki, bo cholernie ciężko się go zmywa, aczkolwiek są środki ułatwiające zmycie takich śladów. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

I Panowie. Te numery najczesciej oznaczają tyle że do kogo dana rzecz należy (najczesciej 2 ostatnie cyfry z numeru osobowego lub broni).

Dlatego takie same numery są na kolbie, celownikach, PQ i magach... nie wszyscy tak robią, ale niektóży w ferworze walki chca złapać swój sprzet po prostu.

 

Nieraz też są napisy w jakim połozeniu (na którym Risie) należy przymocować celownik (na co sobie ustawiał) - ot takie ułatwienie przy powtórnym montarzu i ułatwieniu puźniejszej kalibracji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...