Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stalker Projekt Ekspansja Edycja II


Recommended Posts

PLAKATOK.jpg

 

Jest rok 2018

 

Cała sytuacja nie odstrasza poszukiwaczy, a wręcz odwrotnie podsyca ich

wyobraźnie o niewypowiedzianych bogactwach i sławie. Stalkerzy nie

tylko eksplorują Strefę, ale też starają się dostać w najbardziej

strzeżone miejsca w centrach miast, gdzie jak głosi plotka można

znaleźć mapy i wskazówki dotyczące legendarnego SPEŁNIACZA ŻYCZEŃ.

 

Strefy Miejskie są pod działaniem nieznanych anomalii nieznanych nawet

najbardziej doświadczonym Stalkerom, oraz wysoce radioaktywne, ale

nawet to nie odstrasza śmiałków. Jednym z niewyjaśnionych działań Stref

Miejskich jest niemożność strzelania, bowiem pociski mają tendencję do

detonowania w komorze zamkowej co najczęściej skutkuje poważnymi

obrażeniami, a nawet śmiercią. Z tych względów zarówno Stalkerzy,

członkowie Wolności i Powinności jak i Wojsko patrolujące te miejsca

używają w tych Strefach jedynie broni białej. Cała zaistniała sytuacja

w ostatnich miesiącach poważnie zaogniła stosunki pomiędzy Wolnością a

Powinnością. Wojsko stało się bardziej wrogie i podejrzliwe, bowiem

musi sobie poradzić zarówno z ewakuacją cywili na terenie miasta jak i

ze śmiałkami, którzy próbują wtargnąć na zakazane tereny.

 

Z pamiętników Stalkera

 

22.08.2018.

 

Cała Ziemia pokryta jest Strefami…. Jak ciało zadżumionego ropiejącymi, śmierdzącymi wrzodami.

 

Siedzę w labie - znaczy w najnowszym tworze Wojska Międzynarodowym

Instytucie Cywilizacji Pozaziemskich. Pracuje tu za dnia jako pomocnik

naukowców i znawca Zony. Po zmroku jestem STALKEREM.

 

Przegladam mapy: świata, stref, mojego miasta z wykwitami, których

jest coraz więcej i mam wrażenie, że niedługo pochłoną całe miasto.

 

Jeśli rzeczywiście za wszystko odpowiedzialni są obcy to jakie

mamy szanse na normalne życie?? Jakie szanse mają nasze dzieci ?? Moja

mała Maruszka…. Spoglądam na zdjęcie córeczki –wielkie czarne oczka

wyglądają z małej pokrytej złotym futerkiem twarzyczki. Delikatny

uśmiech odsłania białe ostre ząbki… trzyma w raczkach szmacianą lalkę .

Ma trzy latka.

 

Każdy wie, że Stalker nie powinien mieć potomstwa, ale moja

Maruszka jest dla mojej żony skarbem.. Dla mnie?? Nie wiem sam. Kocham

ja bardzo.

 

24.08.2018

 

Znowu mapy i mysl GDZIE ??

 

Już tyle lat badamy tą sukę zonę i co ?? I nic. Mamy cudeńka tzw owaki

, czyli niewielkie źródło niekończącej się energii. Takiego owaka

wsadzamy w stacyjkę specjalnie przerobionego samochodu i możemy

zapomnieć o paliwie. Niestety nic nie umiemy powiedzieć na temat jak

one działają i jakie skutki wywołają w organizmach za parę lat. Takich

dziwactw jest tak wiele jak niewiele o nich wiemy.

 

Zona straszna i piękna zarazem…

 

Przymykam oczy

 

Ostatnio siedząc w Barze usłyszałem o Złotej Kuli - owianego

legendą artefaktu, który spełnia najskrytsze życzenia. Nadal przeglądam

mapy. GDZIE ?? Tym razem skupiam się nad STREFĄ IV graniczącą z moim

instytutem. Większość terenu to biała plama… To niby tutaj w centrum

czeka na śmiałka SPEŁNIACZ ŻYCZEŃ.

 

Trzeba będzie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

 

Red Shoehart, STALKER.

002.jpg

 

 

Lokalizacja:

Sztab - Military Camp w Ośrodku PRL

Rozgrywka - lasy wokół Bornego, Tankodrom, Miasto, Teren Paintballowy

 

HARMONOGRAM:

 

PIĄTEK 23.09.

 

godz. 12.00 - 17.00 - Rejestracja Uczestników

godz. 18.00 - Otwarcie imprezy, omówienie scenariusza i regulaminów

godz. 20 - Impreza przy ognisku, grill

 

 

SOBOTA 24.09.

 

godz. 9.00 - Rozpoczęcie rozgrywki

godz. 14.00-17.00 - Posiłek

Dalsza rozgrywka LUB DLA CHĘTNYCH OGNISKO.

 

NIEDZIELA 25.09.

 

godz. 10.00 - Zakończenie rozgrywki, podsumowanie.

 

Wszystkie info dostepne są na forum:

https://stalkerekspansja.fora.pl

 

lub pod tel. 600 341 561

 

Serdecznie zapraszam

Ruda

Link to post
Share on other sites

HARMONOGRAM:

 

PIĄTEK 23.09.

 

godz. 12.00 - 17.00 - Rejestracja Uczestników

godz. 18.00 - Otwarcie imprezy, omówienie scenariusza i regulaminów

godz. 20 - Impreza przy ognisku, grill

 

 

SOBOTA 24.09.

 

godz. 9.00 - Rozpoczęcie rozgrywki

godz. 14.00-17.00 - Posiłek

Dalsza rozgrywka LUB DLA CHĘTNYCH OGNISKO.

 

NIEDZIELA 25.09.

 

godz. 10.00 - Zakończenie rozgrywki, podsumowanie.

 

Wszystkie info dostepne są na forum:

https://stalkerekspansja.fora.pl

 

lub pod tel. 600 341 561

 

Serdecznie zapraszam

Ruda

 

 

Ruda, ale schrzaniłaś termin!

Tydzień przed Stalkerem Gyvera? To strzelanie sobie i jemu w łeb, ludzie podzielą się na obie imrpezy i nikt nie będzie zadowolony, a raczej każdy będzie miał żal, że nie mógł być na drugiej. Bez sensu. Mogłaś spokojnie o miesiąc przesunąć, w jedną lub drugą stronę, Gyver o swojej poinformował już w maju.

Edited by ARC
Link to post
Share on other sites

No niestety nie dogodzę wszystkim. Długo zastanawiałam się nad terminem. Zaraz po mojej imprezie jest Stalker Odkrycie tuż przed nią Gyvera. Na Majówce Uczestnicy prosili o Stalkera w Bornem, ale właśnie we wrześniu.. hmm mało zostało weeckendów do obsadzenia;/ i co ja na to poradzę ?? sierpień to duży Zlot..., a w listopadzie tak jak była puszczona pierwsza edycja za zimno. I szanuję innych kolego. Nikogo do niczego nie zmuszam tylko odpowiadam na prośbę ludzi. Jak dla mnie listopad był dobrym terminem.

 

Pozdrawiam

Ruda

Link to post
Share on other sites

Nie żebym komuś zapał niszczył, albo psuł zabawę, ale to za blisko imprezy kieleckiej. Będzie problem, bo LARPowców nie ma w kraju chyba aż tylu aby w tym klimacie obskoczyli dwie imprezki. Póki jeszcze nie ma zapisów - popchnąłbym termin nieco dalej, albo po prostu ogłosił termin wiosenny i tyle. Chętnym na wrześniowego Stalkera pozostaje ten kielecki.

 

Ja w każdym razie wraz z ekipą jadę na kielecczyznę i obstawiamy imprezkę Gyvera jako armia regularna.

Link to post
Share on other sites

Właśnie, też byśmy ze Śląska pojechali. Ale ten termin.

Ruda, na przyszło rok zaklep termin nie wadzący z innymi Stalkerami, to dużo ludzi się zjawi, choćby dla samego Borna. Może być listopad, a że zimno, to niedzielne sieroty nie przyjadą.

Bo jak nie to petycję zrobię i będę miał dużo podpisów :biggrin:

Link to post
Share on other sites

No to podajcie jakiś termin, który by Wam odpowiadał. Jest jeszcze czas to zmienię dane. Dla mnie to żaden problem :).

 

Tylko pamiętajcie, że w październiku są wybory;/, a listopad mi poległ bo zimno !!

Edited by Ruda Max
Link to post
Share on other sites

TUTAJ

http://www.stalkerekspansja.fora.pl/wazne-ogloszenia,44/termin-imprezy-ankieta,140.html

 

zamieściłam ankietę i bardzo bym prosiła o głosowanie !!! (dostępna jest dla wszystkich - nie tylko zarejestrowanych)

Myślę, że poczekam z decyzją do 25 sierpnia.

 

Chyba mogę zabrać głos. Co do planowania imprezy (zacząłem od ustalenia że w Nysie październikowej edycji nie będzie, potem sprawdziłem terminy wszystkich imprez, a dodatkowo sprawdziłem czy ktoś czegoś w tym terminie w 2010 nie robił) Pierwsze info o stalkerze na sękach było w kwietniu na stalkerze w Nysie.

Już nie mówię o słabym pomyślunku przy konstruowaniu imprezy tydzień wcześniej, ale jeśli byłaby to dobra stalkerowa impreza sam chętnie bym na nią zawitał oczywiście jako stalker. :biggrin:

 

Myślę że nie mamy zbyt bogatego środowiska Larpowego więc dzielenie ludzi jest średnio udane, ja bardzo chętnie bym jeździł raz w mc na Larpókę.

 

Mam nadzieję że to co miałem do powiedzenia jest zrozumiałe.

Edited by GYVER.
Link to post
Share on other sites

O rany !! jak mi na Maj zarówno Warszawa, Kraków i Koszalin zrobili " Majówki" nic nie mówiłam chociaż terminy wszystkich imprez pokrywały się idealnie z moją. Odległość jednej imprezy innych była tak wielka, że nie widziałam problemu. Teraz wielkie larum bo Stalker Ekspansja może być tydzień wcześniej od Odkrycia. Zrobiłam ankietę i koniec tematu. Sami ludzie mnie namówili do drugiej edycji we wrześniu. Co przyniesie czas zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Może nie rozpętujmy kolejnej emisji - bo nic poza spustoszeniami i zmianami ułożenia anomalii nie wnosi... a te parę dodatkowych artefaktów nas nie zbawi :)

 

złożyło się jak się złożyło - wszyscy macie rację - że świat dla Stalkerów nie jest zbyt różowy i zbieg imprez nie jest zbyt fortunny - jednak cieszmy się że są !

 

W tym roku zbiegną się w jednym okresie - ale dzięki temu w przyszłym zaplanujemy je lepiej.

 

Teraz postarajmy się po prostu wykorzystać potencjał i okazję.

 

Ustalmy termin najdogodniejszy dla wszystkich i zróbmy to... przecież rejony Bornego to wymarzony teren do wczucia się w klimat.

 

 

Pozdrawiam

Padaka

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Panowie i panie tak naprawdę to tydzień odstępu nie jest chyba dużym problemem. Nigdy nie da się dogodzić wszystkim część osób pracuje lub się uczy zaocznie. Oznacza to co drugi weekend wolny wiec ludzie i tak się podzielą. Poza tym część pojedzie tam gdzie im bliżej a imprezy na pewno nie ucierpią przy braku kilku osób w końcu zona to nie centrum handlowe i nie powinno być gęsto. Dodatkowo z tego co mi się zdaje o przyjeździe zdecyduje też wymaganie wiekowe które różnicuje imprezy.

 

A co do środowiska larpowego to proszę dać ogłoszenia na te strony:

http://nowic.pl/kawaleria/portal.php

http://www.oldtown.webd.pl/forum/index.php

http://www.forum.rafineria.info.pl/index.php?sid=59e191634b7022889cee441a168963ea

http://postapocalyptic.net/news.php

 

 

Pozdrowienia od monolitu :P

Edited by Panzerglas
Link to post
Share on other sites

Jest pytanie techniczne. Ze wstępnych opisów wynika że w rozgrywce udział brać będzie kilka stron: Wojsko, Stalkerzy oraz frakcje Wolność i Powinność.

Czy jest możliwość dodana do rozgrywki frakcji Monolit np. jako pilnującej głównego artefaktu lub pacyfikującej wszystkich operujących wewnątrz strefy?

Jako grupa odtwarzająca właśnie tą frakcję z gry Stalker dysponujemy odpowiednim sprzętem, umundurowaniem i doświadczeniem ;) (Stalker Nysa 3 i 4) Chętnie urozmaicilibyśmy rozgrywkę o postacie sekty fanatyków i wyznawców Wielkiego Kryształu (do dogadania na PW). Jeśli nie to przyjedziemy jako zwykli Stalkerzy ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panie i Panowie,przecież była ankieta większość zagłosowała na taki a nie inny termin,po co robić hałas.Każdy ma prawo wyboru,sugeruję lepszy kontakt larpowców to zaowocuje fajnymi imprezami i terminami.Ruda Max,nie przejmuj się rób swoje zawsze znajdzie się parę osób,którym albo to termin nie pasuje albo temperatura otoczenia.Jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził,pozdrawiam Duńczyk.

Link to post
Share on other sites

Tik, tak, tik, tak - to już czwartek :). Proszę wybaczyć popędzanie ale wyjazd 3 dniowy to nie strzelanka pod domem. Warto było by wiedzieć wcześniej, czy impreza się odbędzie, a jeżeli tak, to na jakich zasadach.

Edited by Aiven
Link to post
Share on other sites

Tik, tak, tik, tak - to już czwartek :). Proszę wybaczyć popędzanie ale wyjazd 3 dniowy to nie strzelanka pod domem. Warto było by wiedzieć wcześniej, czy impreza się odbędzie, a jeżeli tak, to na jakich zasadach.

Kilka postów wczesniej Ruda napisała, że termin imprezy jest przesunięty na 7-9.10.2011. Zasady pewnie pozostaja bez zmian, ale to niech Ruda sie wypowie.

 

P.S. Pozdrowiska dla Rudej i Ślimaka :biggrin:

Ruda, ale zmiane terminu to by chyba trzeba na forum stalkerekspansja ogłosić jednak. A tam cisza od miesiąca. Jeszcze ktos weźmie i przyjedzie w nieaktualnym terminie.

Link to post
Share on other sites

Widzę Korba że ....

...więc doczytaj resztę posta Rudej na który się powołujesz.

 

Niektórzy czekali na info o zasadach,scenariuszu itd. Piszę w czasie przeszłym - bo nie sądzę by tak naprawdę ktokolwiek jeszcze wierzył/czekał na tą imprezę.

 

bialaflaga.gif

Link to post
Share on other sites

Gadałem z Rudą przez tel. w piątek. Impra ma być, tylko zmiana terminu nastąpiła. ale w jakim składzie to nie wiem. Na temat scenariusza tez nic nie wiem, bo informacje o scenariuszu na stalkerowym forum są z 2009 roku. Scenariusz mozna w sumie ustalić w piątkowy wieczór przy piwku i ognisku :zastanawia:

Ja i tak przyjadę, o ile wyjdzie z tego choć cokolwiek, bo Borne Sulinowo uwielbiam i zawsze tam chętnie się zjawię. Nawet po to, żeby posiedziec wieczorem przy piwku i ognisku i pogadać, a postrzelać do drzewa. :blush:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...